Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Предметом адміністративного правового регулювання є суспільні відносини, що виникають, змінюються і припиня­ються у сфері державного управління.




Особливостями відно­син, що складають предмет адміністративного права, є такі:

вони виникають в результаті державної владно-управ­лінської діяльності; суб'єктом таких відносин є виконавчо-розпорядчий орган; їх виникнення, зміна чи припинення є результатом сві­домої, вольової, цілеспрямованої діяльності.

 
 

 

 


Методом адміністративного права — є метод юридичної нерівності сторін (імперативний метод).

Зовнішню форму адміністративного права складають його джерела. Основними з них є Конституція України, Кодекс України про ад­міністративні правопорушення, Закони України “Про міліцію”, “Про прокурату­ру”, “Про Збройні Сили України”, “Про Службу безпеки Ук­раїни”, “Про державну контрольно-ревізійну службу в Украї­ні”, “Про Антимонопольний комітет України”, “Про державну службу, “Про зайнятість населення”, “Про держав­ний кордон України”, “Про надзвичайний стан”, “Про пожежну безпеку”, “Про адміністративний нагляд за особами, звільне­ними з місць позбавлення волі”, “Про звернення громадян” та ін.

Названі джерела адміністративного права — це джерела вищої юридичної сили.

Певна частина адміністративно-правових норм може бути закріплена у Постановах Верховної Ради України, підзаконних нормативних актах Президента України та Кабінету Мініст­рів України, спільних постановах Кабінету Міністрів України і профспілок України з питань охорони праці та соціального захисту працівників незалежно від форми власності.

Окрему групу нормативних актів, що визнаються джере­лами адміністративного права, становлять акти центральних і місцевих органів державної виконавчої влади. Це можуть бути накази міністерств, державних комітетів і служб, інших органів центральної виконавчої влади із спеціальним статусом, розпорядження голів місцевих державних адмі­ністрацій.

До джерел адміністративного права відносять також нормативні акти керівників підприємств, установ і організа­цій, акти територіальних громад, представницьких і виконав­чих органів місцевого самоврядування та органів місцевої са­моорганізації населення, якщо в них вміщено адміністративно-правові норми.

Кодифікованим джерелом адміністративного права є Кодекс України про адміністративні правопорушення (КпАП), який було прийнято 7 грудня 1984 р. (набрав чинності з 1 червня 1985 р.). У ньому вміщуються норми, що регулю­ють і охороняють суспільні від­носини у сфері адміністративних правопорушень і адміні­стративної відповідальності. Кодекс складається з двох частин - загальної і особливої та охоплює 5 розділів, 33 глав, 330 статей.

Розділ І Загальні положення.

Розділ II Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність.

Розділ III Органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення. Розділ IV Провадження в справах про адміністративні правопорушення.

Розділ V Виконання постанов про накладення адміністративних стягнень.

У загальних положеннях за­кріплюються завдання та система законодавства про адміністративні правопорушення, компетенція і повноважен­ня державних органів і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань про адміністративні правопорушен­ня, їх запобігання, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють їх вчиненню, чинність законодавства та забезпе­чення режиму законності при провадженні у справах про ад­міністративні правопорушення.

В особливій частині закріплюються види адміністратив­них проступків у різних галузях.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 365 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2489 - | 2155 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.