Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Огляд найбільш розповсюджених в країні бухгалтерських програм




Для бухгалтера – користувача програми автоматизації бухгалтерського обліку, потрібно, щоб програма працювала без збоїв і розв’язувала обіцяні розробником завдання, щоб її засвоєння було максимально простим і щоб не треба було звертатись до послуг програміста.

Серед програм автоматизації обліку, що відповідає таким вимогам, можна виділити програму “Бухгалтер +” Компанії «Бізнес-партнер», яка є одним з одним із ведучих підприємств України в області програмування. Програмні продукти Компанії єдині в СНД, які мають постійну гарантію безперебійної роботи. Їх застосовують для ведення обліку більш, ніж 1170 фірм та організацій.

Вона дозволяє вести автоматизований бухгалтерський і податковий облік на підприємствах і організаціях усіх форм власності, у тому числі, бюджетні. У програмі враховані вимоги стандартів бухгалтерського обліку (ПСБО) і міжнародних стандартів.

Програма може працювати в мережі з необмеженою кількістю користувачів, дозволяє вести облік декількох підприємств.

Традиційно і зрозуміло для бухгалтера здійснюється запис господарських операцій. Для їх ведення використовується журнал операцій, в якому вони ведуться у хронологічному порядку.

У програмі передбачено плани синтетичних і аналітичних рахунків (кодів контрагентів), які легко настроїти.

У програмі дотримано принципу збереження цілісності системи обліку: якщо в журналі операцій рахунок використовується, програма не дозволить його видалити. Механізм аналітичних рахунків бухгалтерського обліку реалізовано в довіднику контрагентів.

Програма “Бухгалтер +” веде облік у національній валюті – гривні, але дозволяє вести облік у різних валютах, причому кількість різних валют необмежена. У Журналі операцій можуть відображатися всі проведення як у гривні, так і у валюті. Можна настроїти програму так, щоб при формуванні балансу і звітів враховувалися проведення у гривні і в кожній з вибраних валют.

Програма “Бухгалтер +” дозволяє сформувати у звітах:

· оборотний баланс (оборотно-сальдову відомість) з урахуванням субрахунків а також без них;

· обороти за рахунок загальні (дебетові чи кредитові);

· згорнуті обороти за рахунком;

· звіт з кореспонденції рахунків (12 додаткових звітів);

· аналітичну відомість за рахунком (три види);

· сальдо рахунків (на будь-який момент часу, за кожним рахунком, контрагентом або за всіма рахунками фірми).

Змінюючи дату в звітному періоді, можна одержувати баланс і звіти як у межах одного дня, так і в межах кількох років. Поняття “робочий період”, яке використовується в програмі, дозволяє обробляти проведення в рамках цього періоду.

Переваги програми “Бухгалтер +”:

· невеликий розмір – уся бухгалтерія розміститься на одній дискеті;

· не потребує інсталяції – скопіював і працюй;

· можливість вести бухгалтерію кількох підприємств;

· швидкодія виконання операцій і формування звітів;

· не боїться ушкодження Windows: дані будуть гарантовано збережені.

 

Яку комп’ютерну програму вибрати бухгалтерові для роботи? Це запитання часто ставлять собі як бухгалтери, так і керівники підприємств. Причому останнім часом відповідь на нього, найімовірніше, - «1С». Чому? Є кілька незаперечних доводів, за якими вибір бухгалтера у 90 випадках зі 100 випадає саме на «1С».

По-перше, це найпопулярніша програма. Її відносна дешевизна у поєднанні з простотою освоєння спричинилася до того, що цією програмою користується переважна більшість користувачів. Адже це зручно: переходячи з одного місця роботи на інше користувачеві немає потреби принципово перенавчатися.

По-друге, наявність великої кількості партнерів фірми «1С» у різних містах України, у чому неважко переконатися, якщо зайти на сайт фірми (www.1c.ua) і у лівому меню відкрити посилання «Поиск партнеров по городам». Виберіть, наприклад, вид партнера «Франчайзи, внедряющие «1С:Предприятие 7.7» і вкажіть місто, в якому ви шукаєте фірму-партнера. У списку, що з’явиться, всі підрядчики розташовані відповідно рейтингу, який формує та контролює сама фірма «1С». Рейтинг залежить від статусу фірми, кількості атестованих фахівців, кількості сертифікатів, опублікованих успішних рішень.

По-третє, програма «1С» є такою, що налаштовується. У платформу вбудовано спеціальний режим «Конфігуратор», в якому можна додавати нові довідники, документи і звіти, пов’язувати об’єкти між собою. Цим режимом, як правило, користуються програмісти при доопрацюванні програми, але він доступний і користувачеві.

По-четверте, вже є велика кількість конфігурацій, що дозволяють автоматизувати різні ділянки обліку. Це довгий ряд, починаючи від стандартних типових рішень і закінчуючи специфічними галузевими програмами, призначеними для реалізації вузьконаправленої галузевої специфіки підприємств.

Усе це і сприяло тому, що майже кожне оголошення про вакансію бухгалтера містить фразу про необхідність володіння знаннями і навиками роботи в «1С».

Система програм "1С:Підприємство" - універсальний засіб автоматизації всіх видів обліку на підприємствах і в організаціях усіх галузей і видів власності, в тому числі і бюджетних організацій.

Програми постачаються як в однокористувацькому, так і в мережному варіанті. Серед однокористувацьких програм найпопулярнішою є "1С:Бухгалтерія 7.7" для України. У програмі автоматизовані усі основні розділи бухгалтерського обліку, реалізовані можливості ведення податкового обліку, які відповідають нормативним актам оподаткування країни, при цьому всі види обліку ведуться в єдиній інформаційній базі. За допомогою мережної версії "1С:Бухгалтерія" верс.7.7 можна додатково організувати роботу потрібної кількості користувачів.

Для великих підприємств, в системі управління яких зайнято чимало менеджерів і бухгалтерів, постачають, так звані, SQL-версії на основі архітектури "клієнт-сервер", що дозволяє організувати роботу в комп'ютерній мережі десятків користувачів ("1С:Бухгалтерія" верс.7.7 для України для SQL).

Але "1С:Бухгалтерія" - тільки одна із компонент системи "1С:Підприємство". Для ретельнішого ведення обліку товарно-матеріальних цінностей часто використовують компоненту "1С:Торгівля і склад".

В організаціях з великою кількістю працівників облік зарплати і кадрів можна вести за допомогою компоненти "1С:Зарплата 7.7", яка має однокористувацьку версію, мережну і мережну версію SQL. Проведення по зарплаті можна переносити в "1С:Бухгалтерія" окремою операцією.

Для того, щоб усі три конфігурації ("1С:Бухгалтерія 7.7", "1С:Торгівля 7.7" та "1С:Зарплата і кадри 7.7") працювали в єдиній інформаційній базі, розроблено продукт "1С:Підприємство 7.7. Комплексна конфігурація для України", який призначений для комплексної автоматизації обліку та по'єднує в собі функціональні можливості усіх трьох конфігурацій.

В програмі реалізована загальноприйнята методика бухгалтерського та податкового обліку для госпрозрахункових організацій, яка підтримує національні стандарти бухгалтерського обліку України. Методологія обліку відповідає Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції №291 по його застосуванню.

“1С:Бухгалтерія” дозволяє автоматизувати підготовку різноманітних первинних документів. Засоби роботи з документами забезпечують введення їх, а також довільний розподіл по журналах та пошук будь-якого документа за різними ознаками: номеру, даті, сумі, контрагенту. Для отримання інформації за довільний період у різних розрізах та із необхідним ступенем деталізації програма має набір стандартних звітів, з яких більш 30 форм бухгалтерської та податкової звітності кожного кварталу поновлюється.

“1С:Бухгалтерія” має зручний інтерфейс користувача, розвинуті засоби адміністрування і може адаптуватись до будь-яких особливостей обліку на конкретному підприємстві.

Для бюджетних організацій з різними формами фінансування комплексна система “1С:Підприємство” також містить складову: “Бухгалтерський облік для бюджетних організацій України”.

Типові українські конфігурації “1С:Бухгалтерії” в останні десятиліття стали індустріальним стандартом облікових рішень. Зараз з’явилась нова версія:1С:Бухгалтерія” - “1С:Бухгалтерія 8.0”, яка ввібрала все найкраще, що було напрацьовано за роки розвитку її попередниць.

“1С:Бухгалтерія 8.0” створена на технологічній платформі нового покоління. Вона забезпечує більш високу гнучкість, продуктивність і можливості настроювання, масштабування, ергономічність прикладних рішень. “1С:Бухгалтерія 8.0” забезпечує високий рівень автоматизації ведення бухгалтерського та податкового обліку, підготовки обов’язкової звітності в госпрозрахункових організаціях.

В “1С:Бухгалтерія 8.0” збережена методологічна спадковість с “1С:Бухгалтерія 7.7” – саме ця версія є найбільш розповсюдженої в Україні системою автоматизації бухгалтерського обліку. Але вона має суттєві переваги порівняно з “1С:Бухгалтерією 7.7”.

По-перше, за допомогою “1С:Бухгалтерія 8.0” можна вести бухгалтерський та податковий облік господарської діяльності декількох організацій. Облік по кожній організації можна вести в окремій інформаційній базі. В той же час “1С:Бухгалтерія 8.0” дає можливість ведення бухгалтерського і податкового обліку декількох організацій в загальній інформаційній базі. Це зручно в ситуації, коли господарська діяльність цих організацій тісно пов’язана між собою. Завдяки можливості ведення обліку діяльності декількох організацій в одній інформаційній базі конфігурація може використовуватись як у невеликих організаціях, так і в холдингах зі складною організаційною структурою.

По-друге, за рахунок ведення окремого плану рахунків податкового обліку спрощена порівнянність даних бухгалтерського і податкового обліку.

В новій версії “1С:Бухгалтерія 8.0” розширенні можливості настройки типових операцій – засобів групового введення бухгалтерських проводок, які часто використовуються.

“1С:Бухгалтерія 8.0” - це той інструмент, який допомагає позбутися від рутинної роботи і наближує облік до реальних потреб сучасного бізнесу: в основі програми лежить гнучка платформа системи “1С:Підприємства 8.0”, можливості якої дозволяють створювати і модифікувати найрізноманітніші бізнес-додатки. При цьому регулярна інформаційно-методична підтримка фірми “1С” дозволить вести облік згідно діючого законодавства.

 

Для підприємств малого і середнього бізнесу користується популярністю проста й зручна, але в той же час потужна повно-функціональна система “Парус-Предприятие7”, яка призначена для автоматизації бухгалтерського, податкового, складського обліку, управління реалізацією товарів і послуг, а також - розрахунків заробітної плати. Вивід на друк та модифікація всіх звітів системи реалізована через широко використовуваний табличний процесор Microsoft Excel і генератор звітів Seagate Crystal Reports. Більшість звітних форм відповідають чинному законодавству країни і не потребують суттєвих попередніх налагоджень.

Система має модульну побудову й містить у собі наступні модулі: «Бухгалтерія», «Реалізація і склад», «Розрахунок заробітної плати», «Управління персоналом», CRM-система «Менеджмент та маркетинг», а також нові модулі «Готель», «Ресторан» та «Туристичне агентство». Всі модулі системи можуть працювати як самостійні додатки, але повною мірою функціональність модулів реалізуються при використанні в якості єдиного програмного комплексу із загальною базою даних.

Як й інші подібні програмні продукти, автоматизація бухгалтерського обліку в програмі забезпечує облік банку й каси; облік основних засобів, МНА, МБП; облік господарських операцій; податковий облік: облік матеріальних цінностей; формування оборотних відомостей та відомостей різних типів, Головної книги; звітів тощо.

Для автоматизації обліку і управління великих підприємств, корпорацій та холдингів сьогодні пропонуються розробником такі програмні продукти як «Парус-Підприємство 8» та інформаційно-аналітична система із законодавства України «Парус-Консультант».

Але на особливу увагу заслуговує комплексна система автоматизації консолідованого обліку, яка спеціально розроблена для великих підприємств і установ з великою кількістю підзвітних структур, що періодично звітують перед головною організацією. Створена згідно вимогам ринку функціонально гнучка система дозволяє зводити й аналізувати інформацію різних аспектів, наприклад, виконувати зведення бухгалтерської звітності, здійснювати збір та аналіз статистичної інформації за різними напрямками діяльності підприємства, або обробку даних по підзвітних установах і т.і.

Програма «Бухгалтерія» - це один з модулів програмного комплексу управління підприємством «VirGo® - 2.5М» (додаток 5).

До складу комплексу входять також програми «Партнери», «Заробітна плата», «Кадри», «Діловодство», «Менеджер з продажу». Всі програми працюють як автономно, так і у зв’язці.

Розробник програми - ТОВ «СНЕІП ЛТД» (СНЕІП - Соціальних, Науково-Економічних та Інформаційних Програм), зареєстроване у 1995 році. Перша версія програми з’явилася у 2000 році. Зараз вийшла четверта модифікація.

Основні функціональні можливості програми:

· Автоматизація ведення журналу бухгалтерських операцій (ЖБО).

· Облік необоротних активів та автоматизація розрахунку амортизаційних відрахувань.

· Автоматизація роботи «Каси в національній (чи іншій) валюті» з випискою «Прибуткових» та «Видаткових касових ордерів».

· Формування документів, бухгалтерських відомостей та форм податкової звітності за наявною в ЖБО інформацією.

· Експортування форм з даними податкової звітності до електронної системи «Податкова звітність» формату ДПА.

Загальні функціональні можливості програми:

· Автоматизація ведення журналу бухгалтерських операцій (ЖБО)

· Облік необоротних активів та автоматизація розрахунку амортизаційних відрахувань.

· Автоматизація роботи «Каси в національній (чи іншій) валюті» з випискою «Прибуткових» та «Видаткових касових ордерів».

· Формування документів, бухгалтерських відомостей та форм податкової звітності за наявною в ЖБО інформацією.

· Експортування форм з даними податкової звітності до електронної системи «Податкова звітність» формату ДПА.

Програма має:

· Редактор форм друку (документів, відомостей та звітних форм)
Редактор надає можливість розробляти нові та редагувати документи, відомості та звітні форми з метою адаптації їх під особливості своєї роботи або у випадку зміни вимог Законодавства

· Редактор скриптів, який надає можливість настроювати роботу програми та створювати нові модулі для адаптації програми під особливості своєї роботи.
А також надаються можливості:

· Проведення настройки меню для використання функцій програми, що необхідні для «своєї» роботи.

· Занесення до архіву бази даних програми та відновлення його на робочому місці.

 

Розробник: фірма «Земляничные поляны LTD», ймовірно, одна з перших українських розробників бухгалтерських програм. Фірму засновано в 1992 році (розробку програм розпочато ще раніше - у 1989 році).

Бухгалтер купує програму, як правило, не для милування її інтерфейсом (хоча інтерфейс відіграє найважливішу роль у зручності використання програми й емоційному стані людини до кінця робочого дня), а для швидкого, і, головне, легкого одержання звітності по критеріях, що цікавлять. Вся робота програми, вся кропітка праця бухгалтера спрямовані саме на своєчасне одержання правильної звітності.

Комплекс програм "Нова бухгалтерія" має продуманий, ясний і зручний інтерфейс, за яким заховані П(С)БО. Звіти у системі створюються за допомогою додатків Microsoft Office - MS Word та MS Excel. Інтерфейс і вихідні форми - україномовні.

Комплекс програм "Нова бухгалтерія" підтримує звичну для бухгалтера послідовність ведення операцій, що відповідає бухгалтерським, податковим і фінансовим стандартам. У ньому реалізовані такі можливості:

· обмін інформацією із системою електронних платежів " Клієнт-Банк";

· одержання інформації на рівні проводок у баланс підприємства із зовнішніх систем з формуванням вихідних форм у вигляді RTF-Файлів (MS Word);

· розмежування прав доступу до інформації й просунуте адміністрування користувачів при доступі й роботі із програмами;

· вивід необхідної інформації, (у тому числі, у вигляді таблиць MS Excel).

Комплекс програм "Нова бухгалтерія" передбачає для користувачів можливість налаштування панелі інструментів "під себе". Всі режими прозорі й логічні, що сприяє легкому й швидкому освоєнню систем.

Кожна система зі складу комплексу являє собою завершений програмний модуль, що може працювати самостійно або в складі комплексу. Є можливість роботи як з балансовими, так і позабалансовими рахунками. Всі системи є багатовалютими й багатореквізитними, тобто дозволяють вести кілька підприємств (розрахункових рахунків) в одній програмі, формуючи єдиний баланс.

 

Унікальним сполученням передових західних технологій управління та національних стандартів характеризується система “Галактика”, яка дозволяє ефективно розв’язувати управлінські та облікові задачі в умовах швидких змін у бізнес-середовищі.

Модульний принцип, закладений в основу системи, дає змогу під час вибору конфігурації системи залежно від потреб підприємства впроваджувати як окремі ізольовані програмні модулі, так і їх довільні комбінації.

Комплекс задач, для розв’язку яких створено систему розподілено на чотири контури: контур адміністративного управління, контур оперативного управління, контур управління виробництвом, контур бухгалтерського обліку.

Контур бухгалтерського обліку виокремлено в ІС для комплексного розв’язування завдань обліку, що дозволяє автоматизовано виконувати основні функції та операції щодо ведення господарського й фінансового обліку на підприємствах і в організаціях усіх форм власності і профілю діяльності.

Контур бухгалтерського обліку складається з наступних модулів: касові та розрахунково-бухгалтерські операції, облік матеріальних цінностей, розрахунок заробітної плати, облік основних засобів та нематеріальних активів; Головна книга; Баланс, консолідована звітність корпорації тощо.

Але головна цінність системи – можливості для сучасного управління бізнесом. Застосовані алгоритми обробки інформації дають можливість оцінити роботу підприємства за різними напрямками господарської діяльності.

 

Технологічні та програмні вирішення автоматизації обліку і управління підприємством досить непогано поєднані у системі FinExpert™ Компанії ІDМ Система розроблена в архітектурі “клієнт-сервер”, підтримує розподілені мережі, віддалений доступ, використовує сучасний Windows-інтерфейс.

Система FinExpert™ порівняно із зарубіжними програмними продуктами є сучаснішою й значно дешевшою для українських підприємств.

Система FinExpert™ розробляється в Україні й повністю відповідає специфіці українського законодавства, традиціям обліку й економічній ситуації, що склалася на сьогодні в країні.

На відміну від багатьох інших продуктів, система FinExpert™ розробляється й удосконалюється на великих підприємствах, які мають досвід управління в сучасних умовах і досягли значних успіхів у бізнесі.

Функціональні можливості FinExpert™ не обмежуються автоматизацією бухгалтерського й податкового обліку. Під час впровадження системи на підприємстві, як правило, спочатку автоматизується бухгалтерський облік, потім, після чіткої обробки методології бухгалтерського обліку й освоєння системи користувачами, здійснюється перехід до управлінського й оперативного обліку, завдань планування, бюджетування, управління фінансами тощо. Експлуатація системи передбачає ведення обліку на багатьох територіально віддалених об’єктах (філіях, дочірніх підприємствах, підрозділах).Система FinExpert™ може також працювати в комплексі з іншими програмами й системами з функціями експорту – імпорту даних. Інтеграція виконується з потрібним рівнем деталізації, зокрема в режимі реального часу.

Компанія ІDМ орієнтується виключно на український ринок і підтримує концепцію тиражу для великих підприємств. Це розширює спеціалізацію компанії і робить її продукти доступними для українського ринку. Нині на ринку України система FinExpert™ має закінчені розробки з автоматизації облікової та управлінської діяльності середніх та великих підприємств у таких галузях, як нафтогазова й гірничо-збагачувальна, машинобудування, будівництво, сільське господарство, видавнича діяльність та поліграфія, автомобільний бізнес, оптова й роздрібна торгівля, авіакомпанія, телекомунікації та зв’язок, фармацевтика, виробництво.

 

Для того, щоб ефективно управляти підприємством, необхідно в любий момент часу мати доступ до інформації про сьогоднішній стан компанії. Бухгалтерський облік не може представити керівнику таких даних. Саме тому зараз гостро стає проблема автоматизації управлінського обліку. Переважна більшість підприємств до сих пір розв’язують задачі управлінського обліку, складання зведеної та аналітичної звітності в MS Excel, при цьому зіштовхуються із багатократним введенням даних, труднощами в консолідації інформації за складними управлінськими правилами. Основною причиною для цього є зростаюча мінливість вимог компаній до управлінської звітності. Придбав конкретну бухгалтерську програму, компанія вже не може суттєво змінювати принципи обліку, так як вони прив’язані до програмного забезпечення. Для внесення змін у програму необхідно звертатися до дорогих за вартістю послуг розробника чи купляти нову програму. Економісти та фінансові робітники знаходять вихід у використанні “простирал” MS Excel, постійно додаючи нові рядки та стовпці у звітах.

Але для цілей фінансового аналізу і бюджетування існують конкретні програмні продукти фірми ”1С”:

· спеціалізована конфігурація “Форт; Аналітик 3.2”, яка призначена для аналізу фінансово-господарського аналізу стану підприємства;

· програма “Фінансове планування” містить розвинуті інструменти для складання і контролю виконання фінансових планів, а також для розв’язку задач економічного аналізу;

· “OLAP для платформи 7.7” – інструмент оперативного аналізу даних, призначений для підвищення ефективності інформаційно-аналітичної і управлінської діяльності керуючого персоналу.

 

Допомогти бухгалтеру впоратися з лавиною правової інформації до снаги лише електронному помічнику. Поява спеціалізованих електронних помічників багато в чому розв’язала проблеми накопичення, зберігання та обробки інформації. Серед таких сучасних продуктів помітно вирізняється комп’ютерний довідник із законодавства “Дінай:ГРОСБУХ”.

Залежно від завдань, що вирішуються, всі правові бази поділяються на дві категорії: пошукові та аналітичні. Перші автоматизують пошук документів, другі спрямовані на комплексне розв’язання питання. Вони допомагають визначити, якими нормативними актами регулюється це чи інше питання, зрозуміти специфіку застосування у конкретному випадку.

Крім нормативних актів, у довіднику є весь комплекс правової інформації: консультації, огляди, коментарі тощо.

Вся інформація ідеально структурована з точки зору бухгалтера, назви тематичних розділів традиційні та зрозумілі для користувача.

З кожним новим документом працює експерт-аналітик, який визначає його терміновість, незалежність до тих чи інших бухгалтерських питань, взаємозв’язки та розбіжності з іншими документами тощо.

“Дінай:ГРОСБУХ” відрізняється від пошукових правових систем ще й тим, що дозволяє не лише знайти відповідь на запитання, а й зробити це швидко і точно.

Усі консультаційні матеріали також систематизовано за темами, близькими до розділів нормативної бази. Назва кожної консультації якомога точніше описує проблему, що розглядається у ній.

Будь-який фахівець оперує у роботі певним набором інформації (нормативними актами, коментарями, таблицями тощо). Допоміжній інформації у довіднику “Дінай:ГРОСБУХ” приділяється особлива увага: дані з розрізнених документів збираються у зведені таблиці, відстежуються зміни ставок, нормативів, а колекція бланків звітності не має собі рівних.

Заслуговує на увагу розділ користувачів “Новини законодавства” - це короткий аналіз нормативних актів, що вийшли за останній тиждень: що саме вони привнесуть в життя бухгалтера і як на зміни треба реагувати.

Щоб найпотрібніше в роботі було під рукою, у спеціальному розділі довідника можна створювати власні багаторівневі добірки матеріалів, підключивши туди внутрішні документи вашої організації або вибрані з бази даних довідника. даних і наступною консолідацією звітності.

На багатьох сучасних підприємствах, де практично всі процеси автоматизовано, питання розподілу результатів праці залишаються фактично не вирішеними, у тому числі, оцінка праці самого бухгалтера. “ Т-система ЕК-100” – один з варіантів вирішення проблем формування, розподілу фондів, зарплати, премій тощо, тобто це інструмент управління оплатою праці.

В системі праця бухгалтера розглядається як складова частина будь-якого процесу роботи підприємства. Вона оцінює працю бухгалтера (й інших управлінських, обслуговуючих відділів) часткою в кінцевих результатах підприємства. Такий підхід сприяє нормальній, регламентній, стабільній роботі всіх служб підприємства, націлює всіх працівників на збільшення його результату.

Питання для самоперевірки

1. В чому полягає необхідність звернення до питань методології бухгалтерського обліку при застосуванні обчислювальної техніки?

2. Які форми бухгалтерського обліку на базі застосування комп’ютерної техніки найбільш застосовують у сьогоденні і чому?

3. На яку перспективу очікує подальший розвиток комп’ютеризованих форм бухгалтерського обліку?

4. В чому полягає відмінність комп’ютеризованих форм бухгалтерського обліку і його комп’ютерних систем?

5. Які програми для автоматизованого ведення бухгалтерського обліку найбільш популярні в нашій країні і чому?

6. Чому програма для автоматизації бухгалтерського обліку підприємств “1С:Підприємство” найбільш популярна в нашій країні?

7. Скільки робочих планів рахунків може використовувати сучасна ІС обліку? Відповідь обґрунтуйте.

8. Як і чому змінилося в умовах застосування комп'ютерів тради­ційне розуміння поняття регістр бухгалтерського обліку?

9. За якими умовами застосовують для автоматизації введення первинних даних обліку регістр господарських операцій?

10. Яким об’єктам бухгалтерського обліку в ІС ОБЛІКУ відповідають довідники, картотеки, реєстри документів, облікові регістри?






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 937 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2457 - | 2326 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.