6.1 Вищим законодавчим органом студентського самоврядування на факультеті (в інституті) є конференція студентів факультету (інституту), яка в межах своєї компетенції має право на визначення загальних засад функціонування органів студентського самоврядування та контроль за діяльністю студентської ради факультету (інституту).
6.2 Загальна кількість делегатів конференції студентів факультету (інституту) визначається з урахуванням рівного представництва від 1-5 курсу факультету (інституту). Делегати на конференцію студентів факультету (інституту) обираються шляхом голосування студентів на зборах курсів.
6.3 На конференції студентів факультету (інституту) можуть бути присутні представники керівництва факультету (інституту) як спостерігачі без права голосування.
6.4 Конференція студентів факультету (інституту) вважається легітимною, якщо на ній присутні дві третини від загальної кількості обраних делегатів. Рішення на конференції приймаються простою більшістю голосів від присутніх.
6.5 Конференція студентів факультету (інституту):
1) визначає основні напрямки діяльності органів студентського самоврядування факультету (інституту);
2) розглядають найважливіші питання життєдіяльності студентів, окреслені основними завданнями органів студентського самоврядування;
3) не менше одного разу на рік заслуховує звіт голови студентської ради факультету (інституту) про роботу студентської ради факультету (інституту);
4) затверджує або відхиляє звіт голови студентської ради факультету (інституту);
5) здійснює інші повноваження, передбачені цим Положенням.
6.6 Конференція студентів факультету (інституту) скликається на вимогу голови студентської ради, або двох третин загальної кількості членів студентської ради або однієї четвертої загальної кількості делегатів конференції студентів факультету (інституту) шляхом подачі спільної письмової заяви на ім’я голови студентської ради факультету (інституту).
6.7 Головою конференції студентів факультету (інституту) є голова студентської ради факультету (інституту), в разі його відсутності або припинення повноважень, обраний конференцією студентів факультету (інституту) його делегат.
6.8 Секретарем конференції студентів факультету (інституту) є обраний конференцією студентів факультету (інституту) її делегат. Секретар фіксує хід конференції протоколом, який підписується головою та секретарем конференції. Копія протоколу конференції направляється до адміністрації факультету (інституту) та студентської ради Університету не пізніше 3-х діб після дати проведення конференції.
6.9 Збори веде голова студентської ради факультету (інституту).
6.10 Секретарем на зборах є секретар студентської ради факультету (інституту), який готує протоколи зборів курсів та дає їх на підпис голові зборів.
6.11 На зборах курсів повинні обрати:
¾ 15 осіб на конференцію факультету (інституту);
¾ 7 осіб на конференцію університету;
¾ 1 особу до складу студентської виборчої комісії.
6.12 На зборах курсу студенти можуть висувати кандидатури на посаду:
¾ голови студентської ради факультету (інституту);
¾ члена студентської ради факультету (інституту);
¾ голови студентської ради Університету;
¾ члена студентської ради Університету.
6.13 Збори організовують для студентів 1 – 5 курсів для організації загально-університетських виборів. Студенти інших курсів мають право самовисування на ту чи іншу посаду.
6.14 На цих зборах можуть бути присутні запрошені особи з правом дорадчого голосу.
6.15 Вищим виконавчим органом студентського самоврядування на факультеті (в інституті) є студентська рада факультету (інституту), яка підзвітна конференції студентів факультету (інституту). Студентська рада факультету (інституту) є постійно діючим колегіальним органом, що здійснює практичну діяльність з реалізації завдань студентського самоврядування в Університеті.
6.16 Студентська рада факультету (інституту) налічує 9 осіб.
6.17 Склад студентської ради факультету (інституту):
1) голова;
2) заступник;
3) секретар;
4) голови комітетів.
6.18 В студентській раді факультету (інституту) діють комітети різноманітного характеру, які створюються рішенням студентської ради факультету (інституту) для виконання завдань студентського самоврядування відповідного навчального структурного підрозділу Університету.
6.19 Засідання студентської ради факультету (інституту) вважаються правомочними, якщо на них присутні дві третини загальної кількості членів студентської ради факультету (інституту). Рішення приймається простою більшістю голосів від присутніх, які мають право голосу. На засіданнях студентської ради факультету (інституту) може бути присутній представник адміністрації факультету (інституту), за запрошенням голови студентської ради факультету (інституту), який може брати участь в обговоренні питань без права голосу.
6.20 Студентська рада факультету (інституту):
1) проводить повсякденну роботу щодо захисту прав і законних інтересів студентів;
2) спрямовує свою діяльність на активізацію участі студентів у навчальній та науково-дослідній роботі;
3) здійснює контроль за відвідуванням студентами навчальних занять;
4) сприяє створенню та діяльності товариств, гуртків, клубів, співпрацює з ними;
5) інформує студентів факультету (інституту) про свою діяльність;
6) приймає рішення щодо проведення студентських акцій, заходів та програм;
7) створює та ліквідовує комітети студентської ради факультету (інституту) за поданням голови студентської ради факультету (інституту);
8) погоджує кандидатури на посади заступників деканів/директорів;
9) вносить пропозиції до навчальних планів (у варіативній частині);
10) подає та погоджує кандидатури на отримання іменних стипендій;
11) підпорядковується студентській раді Університету та конференції студентського колективу факультету (інституту).
6.21 Засідання студентської ради факультету (інституту) веде голова студентської ради факультету (інституту) або його заступник.
6.22 Голова студентської ради факультету (інституту):
1) представляє інтереси студентів факультету (інституту) та студентської ради факультету (інституту) в усіх органах Університету в рамках своїх повноважень;
2) безпосередньо формує склад студентської ради факультету (інституту);
3) організовує роботу студентської ради факультету (інституту) та несе відповідальність за ефективність її діяльності;
4) координує роботу голів органів студентського самоврядування нижчих рівнів;
5) має право отримувати необхідну інформацію від адміністрації факультету (інституту) та органів студентського самоврядування Університету для здійснення своєї діяльності;
6) в межах своїх повноважень на виконання рішень студентської ради факультету (інституту) видає усні та письмові розпорядження, які обов’язкові для виконання всіма органами студентського самоврядування на факультеті (в інституті);
7) не менше одного разу на рік, звітує перед конференцією студентів факультету (інституту) про діяльність студентської ради факультету (інституту);
8) організовує проведення конференцій студентів факультету (інституту);
9) виконує доручення адміністрації факультету (інституту), пов’язані з організацією студентських заходів, акцій і програм;
10) виконує інші функції, що передбачені цим Положенням та Положенням про студентське самоврядування на факультеті (в інституті).
6.23 У разі дострокового припинення повноважень голови студентської ради факультету (інституту) виконання його обов’язків на період до обрання нового голови факультету (інституту) покладається на тимчасово виконуючого обов’язки голови студентської ради факультету (інституту), обраного на засіданні студентської ради факультету (інституту) з числа її членів.
6.24 Повноваження члена студентської ради факультету (інституту) припиняються достроково з тих же причин, що і повноваження члена студентської ради Університету, пункт 5.27, 5.28.