Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Права та функції органів студентського самоврядування




Загальні положення

 

1.1 Дане Положення розроблено на підставі чинних норм Конституції України, Закону України «Про вищу освіту» від 01.09.2015р. та інших нормативно-правових актів України, що регулюють діяльність студентського самоврядування.

1.2 У своїй діяльності органи студентського самоврядування (далі – ОСС) керуються законодавством України, статутом Університету, рішеннями Міністерства освіти і науки України та цим Положенням.

1.3 Це положення регламентує порядок створення і функціонування студентського самоврядування у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського (далі – Університет).

1.4 Студентське самоврядування в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського – це самостійне громадське об’єднання осіб, які навчаються в Університеті (далі – студентів), яким гарантовано державою право, самостійно або через представницькі органи вирішувати питання навчання і побуту, захисту прав та інтересів студентів, а також можливість брати участь в управлінні вищим навчальним закладом, в частині, що стосується студентів.

1.5 ОСС не залежать від релігійних об’єднань, політичних партій, рухів тощо.

1.6 Студентське самоврядування об’єднує всіх студентів Університету.

1.7 Усі студенти, які навчаються в Університеті, мають рівні права та можуть обиратися та бути обраними в робочі, дорадчі, виборні та інші ОСС.

1.8 Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів студентів та їх участь в управлінні Університетом. Студентське самоврядування здійснюється студентами безпосередньо і через виборні керівні ОСС, які обираються шляхом прямого таємного голосування студентів.

1.9 ОСС діють на принципах:

1) добровільності, колегіальності, відкритості;

2) виборності та звітності органів студентського самоврядування;

3) рівності права студентів на участь у студентському самоврядуванні;

4) незалежності від впливу політичних партій та релігійних організацій;

1.10 Метою студентського самоврядування є створення умов для самореалізації особистості студентів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці тощо. Діяльність органів студентського самоврядування направлена на удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення його якості, забезпечення виховання духовності та культури студентів, зростання у студентської молоді соціальної активності.

1.11 Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені вченою радою Університету в розмірі не менш як 0,5 відсотка власних надходжень в рік, отриманих Університетом від основної діяльності.

1.15 У разі втрати статусу студента Університету, студент втрачає і статус члена ОСС.

Права та функції органів студентського самоврядування

2.1 Органи студентського самоврядування:

1) беруть участь в управлінні Університетом у порядку, встановленому Законом України «Про вищу освіту» та статутом Університету;

2) беруть участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи студентів, призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;

3) проводять організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;

4) беруть участь у заходах (процесах) щодо забезпечення якості вищої освіти;

5) захищають права та інтереси студентів, які навчаються в Університеті;

6) делегують своїх представників до робочих, консультативно-дорадчих органів;

7) приймають акти, що регламентують їх організацію та діяльність (положення, протоколи тощо);

8) беруть участь у вирішенні питань забезпечення належних побутових умов проживання студентів у гуртожитках та організації харчування студентів;

9) вносять пропозиції щодо змісту навчальних планів і програм у розділі варіативної частини;

10) вносять пропозиції щодо розвитку матеріальної бази вищого навчального закладу, у тому числі з питань, що стосуються побуту та відпочинку студентів;

11) мають право оголошувати акції протесту;

12) виконують інші функції, передбачені Законом «Про вищу освіту» та цим Положенням.

13) затверджують кошторис витрат ОСС для виконання їхніх завдань і здійснення повноважень.

14) публічно звітують про використання коштів та виконання кошторисів не рідше одного разу на рік.

15) можуть співпрацювати з органами студентського самоврядування інших навчальних закладів та молодіжними організаціями, діяльність яких не має політичного або релігійного характеру, укладати договори про співпрацю.

16) мають право звертатися до адміністрації Університету з пропозиціями та заявами щодо вирішення завдань, передбачених основними напрямками діяльності студентського самоврядування.

2.2 У вищому колегіальному органі громадського самоврядування та у вченій раді Університету, вчених радах факультетів (інститутів) має забезпечуватися представництво від органів студентського самоврядування, не менше 15% від загальної чисельності її складу.

2.3 Представники від ОСС на збори вищого колегіального органу громадського самоврядування Університету, вчену раду Університету визначаються з членів студентської ради Університету відповідно до рейтингу голосування студентів на посаду члена студентської ради Університету.

2.4 Представники від ОСС на збори вищого колегіального органу громадського самоврядування та вчену раду факультету (інституту) визначаються з членів студентської ради відповідного факультету (інституту) відповідно до рейтингу голосування студентів на посаду члена студентської ради факультету (інституту).

2.5 За погодженням з ОСС вищого навчального закладу приймаються рішення про:

1) відрахування студентів з Університету та їх поновлення на навчання;

2) переведення осіб, які навчаються в Університеті за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб;

3) переведення осіб, які навчаються в Університеті за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб, на навчання за державним замовленням;

4) призначення заступника декана факультету, заступника директора інститутів, проректора вищого навчального закладу;

5) поселення осіб, які навчаються в Університеті, у гуртожиток і виселення їх із гуртожитку;

6) затвердження правил внутрішнього розпорядку Університету та гуртожитків в частині, що стосується осіб, які навчаються;

7) діяльність студентських гуртожитків для проживання осіб, які навчаються в Університеті.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2359 - | 2118 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.