Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поетапне виконання практичного завдання




Ваш малюнок має відображати ваші враження та почуття. Спочатку виконайте швидкий начерк, використовуючи фото- або відеоматеріали.

Потім створіть ескіз майбутньої композиції.

Поміркуйте, що цікавого буде у центрі вашої композиції.

Дотримуйтеся плановості у зображенні природного середовища.

Пригадайте, що таке «лінійна перспектива» та застосуйте її для зображення алеї парку та далечіні.

Самостійна творча робота учнів

6. Підсумок уроку. Виставка та аналіз роботи.

Урок 29 Дата______________

Урок 29. Чарівні ліхтарі. Розширення уявлення про роботу художника-дизайнера. Ознайомлення з поняттями малих архітектурних форм (альтанки, фонтани, мостики тощо).

Практичне завдання: створити композицію «Чарівні ліхтарі»

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури та культури поведінки, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших; громадянської – знати свої обов’язки в суспільстві; предметних компетентностей: розширювати уявлення учнів про види мистецтв, художнє конструювання та роботу художників-дизайнерів; познайомитись з образним вирішенням ліхтарів у парках, на вулицях, біля театральних під’їздів як елементів естетичної організації середовища; продовжувати навчати учнів працювати в техніці графіка, малюванню акварельними фарбами; удосконалювати вміння створювати на основі побаченого власні художні образи, композиції, навички роботи з фарбою; розвивати конструктивні здібності, уяву, фантазію,здатність цінувати красу; виховувати почуття прекрасного, формувати емоційне ставлення до краси рідного міста (села).

Обладнання: фото ліхтарів, репродукції піських пейзажів

Музичний ряд: запис пісні Ю. Воронюка «Зоряні ліхтарики».

Візуальний ряд: ілюстрації, світлини, казка Г. Х. Андерсена «Старий вуличний ліхтар».

Матеріали та інструменти: альбом для малювання, простий олівець, гумка, акварель, пензлі, палітра, ємність для води, серветки для витирання рук і пензлів, ручки, туш.

Техніка виконання: графіка, живопис. Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організація класу. Створення емоційного настрою

2. Актуалізація опорних знань учнів

- Хто такі ландшафтні дизайнери?

- Що є об’єктами ланшафтной архітектури?

3. Повідомлення теми і мети уроку

- Прослухайте вірш і відгадайте тему нашого сьогоднішньогоуроку.

Як тільки сонечко лягає спати,

В містечку починають гноми працювати.

Запалюють на стовпчиках вгорі

Вони чарівні диво-ліхтарі.

Матусі колискові малюкам співають,

Ліхтарики ж їх сон оберігають.

Чарівне світло всюди проникає.

І стороною лихо обминає.

- Тема нашого уроку «Чарівний ліхтарик». Ми познайомимось з історією виникнення ліхтарів, їх видами і формами. Ви спробуєте створити ескіз власного «чарівного ліхтарика».

Робота над темою уроку

Розповідь учителя

- Для початку трішки історії.

Ліхтар на рос. фонарь, грец. Phanarion, від phanos – світоч, факел. І справді в давнину вулиці освітлювались факелами, закріпленими на стінах будинків. Але тільки на свята.

Перші спроби використовувати штучне освітлення на вулицях міст відносять до початку XV століття. В 1417 році лондонський мер Генрі Бартон розпорядився вивішувати ліхтарі зимовими вечорами, щоб розсіяти непроглядну пітьму у британській столиці.

На початку XVI століття жителів Парижу зобов’язали тримати світильники біля вікон, які виходять на вулицю. За часів Людовіка XІV столицю Франції наповнили багато чисельні ліхтарі. «Король-сонце» видав спеціальний указ про вуличне освітлення в 1667 році. За легендою, саме через це, царювання Людовіка назвали блискучим.

Спочатку ліхтарі були тільки масляні, але з часом з’явилися спиртові, керосинові і газові ліхтарі. Світили вони тускло, іноді зовсім не горіли. В 1873 році на Одеській вулиці в Петербурзі вперше в світі запалився електричний ліхтар, який був створений винахідником Олександром Лодигіним. Саме на цьому місці відкрився музей ліхтарів під відкритим небом і було встановлено пам’ятник ліхтарнику.

Метод «Порівняльна характеристика»

- Ми з вами бачимо багато ліхтарів (демонстрація добірки слайдів). Чим вони відрізняються?

- У кожного з них своя форма, «особливий одяг». І це не дивно, тому що вигадав і прикрасив ними місто художник.

Практична робота

- Кожен із вас сьогодні перетвориться в художника-дизайнера. Вашим завданням буде створення ескізу ліхтаря. Намагайтесь знайти власний образ ліхтаря. Визначтесь, він освітлює під’їзд театру, будинку, вулиці, алею у парку чи старовинний казковий замок. Працювати будемо групами: 1 група –малює аквареллю, 2 – ручками, 3 – тушшю.

Пальчикова гімнастика

ЛІХТАРИКИ

По черзі стискати та розтискати пальці рук на рахунок “раз- два”.

На “раз”: пальці правої руки випрямлені, пальці лівої руки стиснуті.

На “два”: пальці лівої руки випрямлені, пальці правої руки стиснуті.

Спочатку виконувати вправу повільно, потім прискорювати темп. Вправу спочатку можна виконувати на рахунок, а потім рядками, що промовляються ритмічно, супроводжуючи рухи:

Вже стемніло на дворі,

Засвітились ліхтарі.

Хай ліхтарики горять,

Підуть дітлахи гулять.

 

Виконання вчителем педагогічного малюноку із демонстрацією та коментування етапів його створення

• визначтесь із розташуванням малюнка на папері;

• оберіть ту геометричну фігуру, якій найбільше відповідає форма вашого майбутнього ліхтаря;

• легким штрихами позначте контури фігури;

• промалюйте деталі;

• додайте дрібні елементи оздоблення;

• при потребі розфарбуйте.

Виконання практичної роботи учнями під звучання запису пісні Ю. Воронюка «Зоряні ліхтарики».

6. Підсумок уроку

Демонстрація учнівських робіт з їхнім колективним аналізом.

Урок 30 Дата______________

Урок 30. Металеве мереживо. Різноманітність форм металевих виробів. Поняття про ковальське та ливарне мистецтво. Розвиток навичок створення ажурних витинанок.

Практичне завдання: створити композицію «Металеве мереживо»

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших; громадянської знати свої обов’язки в сім’ї, виробляти раціональні прийоми виконання домашніх справ;здоров'язбережувальної- слідкувати за своєю поставою, берегти зір; предметних компетентностей: узагальнювати знання учнів про декоративно-прикладне мистецтво, розширити уявлення про ковальське та ливарне мистецтво, вчити створювати за допомогою елементарних прийомів обробки(трансформації) паперу ажурні витинанки. Розвивати конструктивні здібності, уяву, фантазію. Вдосконалювати навички роботи з парером в техніці витинанки. Виховувати почуття прекрасного.

Обладнання: проектор, комп’ютер, схеми виконання роботи.

Музичний ряд: на вибір учителя та учнів.

Візуальний ряд: фото кованих огорож,зразки дитячих робіт.

Матеріали та інструменти: кольоровий папір, картон, ножиці, клей.

Техніка виконання: витинанка.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організація класу. Створення емоційного настрою

2. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда з учнями

― Ми прикрашаємо наше житло, побут різними гарними речами.

― До якого виду мистецтва ми відносимо ці речі? (Декоративно – прикладне мистецтво)

― Які ви знаєте види декоративного мистецтва? (Бісероплетіння, вишивка, лозоплетіння, писанкарство, килимарство)

― А з паперу? (витинанка, аплікація, оригамі, паперопластика).

― Ниток? (вишивання, плетіння, плетіння мережива).

― Металу? (чекування, литво, ковальство).

― Що таке орнамент і на яких виробах їх можна побачити?

― А хто пам’ятає, що таке рапорт в орнаменті?

Вчитель записує поняття про які йтиме мова на уроці на дошці («витинанка», «орнамент», «мереживо», «ковальство»)

3. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми з вами знову будемо дизайнерами і створим витинанки-ескізи металевого мережива. Але вони в нас будуть незвичайні, адже пов’язані ще з однією давньою і шанованою в Україні професією, професіює коваля.

Робота над темою уроку

Вирішення проблемного завдання

- Погляньте на зразки робіт. Чи можна створити мереживо з металу?

- Що вам відомо про професію коваля?

Коваль кує залізо ще гарячим.

Тоді, коли воно пашить вогнем.

Чи зможемо назвати ми ледачим

Того, хто є металу королем?

- Які інструменти коваля?

Розповідь учителя

Ковальство здавна відоме багатьом народам світу. Коваль виготовляє предмети з металу. Ця професія є однією з найдавніших. У наш час коваль працює за допомогою електричного інструменту. Робота ця дуже мужня. У своїй роботі майстер використовує операції, необхідні при ліпленні з глини або з пластиліну. Користується різними прийомами: стисканням, витягуванням, згинанням і випрямленням, викручуванням, розщепленням, проходкою, тобто пробиванням отворів, і зварюванням. Досвідчений умілець сам придумує форму і розмір виробу, його обробку і оздоблення. У цій роботі потрібно мати художній смак і творчі здібності.

У наш час попитом користуються ковалі-художники. Цьому ремеслу навчають в ковальських майстернях, в художніх академіях на дизайнерських факультетах за фахом - мистецтво ковальських прикрас.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 3449 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

4330 - | 4242 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.