Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема. Правовий режим земель житлової та громадської забудови




1. Визначення, склад та види пріоритетного і допустимого використання земель житлової та громадської забудови.

2. Правове регулювання будівельної діяльності на землях житлової та громадської забудови: надання земель у містах та інших населених пунктах для будівництва.

3. Правові вимоги щодо використання земельних ділянок для індивідуального житлового, господарського і гаражного будівництва.

4. Правові засади використання земельних ділянок для кооперативного житлового і гаражного будівництва.

5. Умови та порядок надання і використання земельних ділянок для зведення багатоквартирних жилих будинків.

6. Особливості використання земельних ділянок державної та комунальної власності у населених пунктах для благоустрою.

 

Завдання для підготовки до заняття

Задача № 1.

Громадянин Петренко маючи намір збудувати виробниче приміщення для своєї майстерні звернувся за юридичною консультацією з метою з’ясування чи передбачений чинним законодавством поділ території міста на функціональні зони і в якій містобудівній документації визначається перелік переважних і допустимих видів забудови та іншого використання земельних ділянок у межах окремих зон.

Надайте обґрунтовану консультацію. Які органи мають здійснювати поділ території міста на функціональні зони?

 

Задача № 2.

Мешканець багатоквартирного будинку Олексієнко звернувся з позовом до суду про відшкодування йому збитків, заподіяних мешканцем цього будинку Рибаковим та приведення земельної ділянки у стан використання за призначенням. У судовому зсіданні громадянин Рибаков пояснив, що вже вісім років, тобто з моменту заселення в цей будинок, він користується частиною прибудинкової земельної ділянки в розмірі 0,03 га, що примикає до його квартири, розташованої на першому поверсі. За цей час ним вирощено сім фруктових дерев та десяток плодових кущів, а навколо земельної ділянки він створив живу огорожу з дикого винограду. У зв’язку з приватизацією громадянином Рибаковим своєї квартири начальник ЖЕО прийняв рішення про закріплення вказаної ділянки за ним. Тому відповідач не визнав позовних вимог, обґрунтувавши це тим, що за чинним законодавством у разі приватизації квартири в багатоквартирному будинку він має право й на приватизацію частки землі прибудинкової території.

Визначте коло суспільних відносин, що виникли. Чи підлягає позов задоволенню? Вирішіть справу за наданими умовами.

 

Задача № 3.

Громадянин Крайко проживає у приватному будинку на околиці селища міського типу, межу якого розділяє дорога господарського призначення завширшки 8,8 м. З метою розширення своїх господарських будівель, зокрема теплиці, Крайко використав частину цієї дороги розміром 15x3 м, що прилягає до його землеволодіння. Це питання він погодив з районним архітектором, і відповідні зміни були внесені до плану забудови його садиби. Районний землевпорядник під час перевірки додержання вимог земельного законодавства встановив зазначені факти і склав протокол про накладення на Крайко адміністративного штрафу та припинення правопорушення, тобто повернення самозахопленої земельної ділянки загального користування для використання за призначенням.

Чи має у наведеному випадку місце порушення земельного законодавства? Вирішіть справу по суті наданих умов.

 

Задача № 4.

Для будівництва й обслуговування житлового будинку громадянину Сердюку в селищі В. Дільник було надано земельну ділянку площею 0,20 га. Через дорогу знаходиться земельна ділянка розміром 0,05 га, яку селищна рада надала громадянину Сердюку в тимчасове користування на умовах оренди для зайняття городництвом.

Які проміри земельних ділянок передбачені для приватного житлового будівництва? Чи можна об’єднати вказані ділянки землі як одну присадибну ділянку, якщо загальна площа землі не перевищує норми, установленої в законодавстві.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 386 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2412 - | 2331 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.