Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Інструкція про порядок ведення первинного обліку роботи прокурора, затверджена наказом Генерального прокурора України № 20 від 20 березня 2009 року




В органах прокуратури система первинного обліку є джерелом одержання даних для складання звітності “Про роботу прокурора” форми П.

Первинний облік покликаний забезпечувати повноту та до­стовірність звіту і враховувати фактично виконану роботу за звітний період.

Дані, що містяться в документах первинного обліку, можуть використовуватися для аналізу результатів роботи, а також для здійснення контролю за прокурорською діяльністю. Ведення передбачених наказом Генерального прокурора Ук­раїни форм первинного обліку роботи у відповідних органах проку­ратури є обов'язковим.

Інструкція регламентує порядок ведення первинного обліку роботи прокурора і збирання даних для складання звіту форми П.

Документами первинного обліку роботи прокурорів є книги, довідки, картки. Джерелом відомостей про роботу проку­рора можуть бути також наглядові провадження, наряди, справи, матеріали перевірок, процесуальні та інші документи.

У книгах, довідках, картках первинний облік ведеться шляхом заповнення відповідних реквізитів за кінцевими результатами викона­них дій, передбачених звітністю. Записи в книгах, довідках і картках дають змогу зробити в кінці звітного періоду підрахунок по кожній позиції окремо, а в разі необхідності – розшукати і самі матеріали.

Система первинного обліку роботи прокурора побу­дована таким чином, що може бути переведена на комп’ютерну обробку передбачених даних. Як правило, у прокуратурі ведеться одна книга кожної форми первинного обліку роботи. У разі необхідності форми первин­ного обліку роботи прокурора з одного напрямку діяльності, наприк­лад, нагляду за додержанням законів органами, що ведуть боротьбу із злочинністю, можуть бути розміщені в одній книзі. Книги запов­нюють працівники прокуратури, які виконали обліковану роботу. Якщо працівник виконує функції за різними напрямками прокурорської діяльності, то він повинен відображати дані про результати викона­ної роботи у відповідних облікових документах.

Відповідальність за своєчасне і повне відображення в книзі обліку всіх даних покладається на одного з працівників прокуратури згідно з розподілом обов'язків. Цей працівник підбиває підсумок даних про виконану роботу за звітний період, підписує форму пер­винного обліку і подає прокурору або начальнику структурного підрозділу для внесення показників до звіту.

Міські, районні, міжрайонні та прирівняні до них прокурори перед включенням даних до звіту зобов'язані перевірити достовірність їх відображення у формах первинного обліку. Відповідальність за організацію ведення первинного обліку покладається на керівників, які підписують звіт.

Керівники структурних підрозділів вищого рівня контролю­ють за напрямками діяльності ведення форм первинного обліку роботи у підпорядкованих прокуратурах.

Показники, пов'язані з роботою про охорону прав непов­нолітніх у формах первинного обліку відмічаються шляхом додатку до основних записів у рядках індексу "Н".

Показники первинного обліку роботи повинні формуватися в точній відповідності з вимогами Інструкції.

 

Форми первинного обліку.

 

Книга обліку роботи прокурора з нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності (додаток 12).

У Книзі відображається робота прокурорів щодо перевірки оперативно-розшукових матеріалів та справ у порядку нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності органів, які здійснюють її в ході вирішення завдань щодо виявлення, попередження, запобігання та розкриття злочинів, викриття винних, розшуку осіб, які ухиляються від слідства та суду, а також безвісно зниклих громадян та невпізнаних трупів.

У графі 2 вказується загальна кількість перевірених оперативно-розшукових справ та матеріалів.

У графі 4 відображається кількість працівників органів, які за постановами та поданнями притягнуті до дисциплінарної відповідальності за порушення Закону. До звіту включаються особи, щодо яких видано накази про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

У графі 5 позначається кількість працівників органів, які за направленими до суду справами притягнуті до кримінальної відповідальності за злочини по службі.

У графі 6 відображається кількість скасованих прокурором незаконних постанов в оперативно-розшукових справах відповідно до ч. 8 ст. 14 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність”. У графі 7 відображають відповідно кількість скасованих постанов про заведення ОРС, у графі 8 – про закриття ОРС, у графі 9 – про зупинення провадження в ОРС, у графі 10 – про поновлення провадження в ОРС.

У графі 11 відображається кількість наданих письмових вказівок про проведення оперативно-розшукових заходів відповідно до п. 4 ст. 14 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність”.

У графі 12 вказується кількість опротестованих незаконних постанов суду про дозвіл або відмову на проведення оперативно-розшукових заходів відповідно до п. 10 ст. 14 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність”. У графі 13 відображається кількість задоволених судом протестів.

Для позначення в книзі обліку органу, в діяльності якого виявлено порушення законів, необхідно вказати індекс цього органу.

Книга обліку роботи прокурора з на­гляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян (додаток 20) ведеться у міжрайонних, міських, районних та військових прокуратурах, де є перелічені в розділі 5 звіту форми П установи, і вони здійснюють нагляд за їх діяльністю.

Книга первинного обліку роботи прокурора за­повнюється також начальниками відділів, старшими помічниками прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовими прокурорами регіонів з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян; відповідними структурними підрозділами управлінь захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, а також нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, прокуратур обласного рівня і відповідними відділами та управліннями Генеральної прокуратури України.

Форма обліку "Статистична картка на звернення" забезпечує формування таблиць 23, 24 розділу 6 звіту про роботу прокурора (додаток 21).

Картка є первинним обліковим документом роботи прокурора з розгляду і вирішення звернень. У картках, які застосовуються в міських, район­них, міжрайонних, а також інших прирівняних до них прокуратурах, у розділі “Характер звернень” повинен міститись, як мінімум, перелік показників, передбачених у таблиці 24 розділу 6 звіту про роботу прокурора.

В апаратах прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та прирівняних до них прокуратурах перелік характеру звернень визначено Генераль­ною прокуратурою України відповідно до додатку 21.1.

У розділі статистичної картки "Місце оскаржених дій" вказуються адміністративно-територіальні одиниці, на територію яких по­ширюється компетенція прокуратури.

При вирішенні звернення з порушенням строку повинні бути відображені відповідні пункти розділу Х статистичної картки.

Строк розгляду і вирішення звернення позначається у картці відповідно до вимог розділу 6 Інструкції зі складання звітності про роботу прокурора, картки заповнюються шляхом округлення відповідних цифр – номерів рядків.

До кожного зареєстрованого звернення додається бланк статистичної картки. У картці позначається дата надходження звернення до прокурора, дата передачі його до структурного підрозділу, індекс відділу, номер наглядового провадження, індекс регіону, звідки надійшло звернення. У міських, районних, міжрайонних та в інших прирівняних до них прокуратурах ці показники (крім індексів відділів і прокурора) наводить канцелярія, а решту відмічає проку­рор.

До звернень, отриманих на особистому прийомі, бланки карток додаються прокурором, який заповнює всі необхідні реквізити.

Працівнику секретаріату забороняється приймати від прокурора розглянуті і вирішені звернення без статистичних карток до них. Заповнені статистичні картки зберігаються в канцелярії окремо за кожний місяць і знищуються після відображення відомостей, які в них містяться, у звіті за підсумками року.

При заповненні карток на звернення необхідно до­тримуватись вимог Інструкції зі складання статистичного звіту про ро­боту прокурора.

Якщо при розгляді звернення буде з’ясовано, що воно по суті є заявою про злочин, то прокурор вживає заходів до реєстрації його в установленому порядку.

Робота з розгляду заяв і повідомлень про злочин враховується в книзі № 1, порядок ведення якої визначається відповідною Інструкцією.

Для обліку кількості громадян, прийнятих на особистому прийомі, ведеться Книга обліку скарг, заяв і звернень, прийнятих на особистому прийомі (додаток 22).

У Книзі обліку роботи прокурора з висвітлення діяльності органів прокуратури (додаток 23) вка­зуються всі виступи прокурорів, їх заступників і помічників, слідчих прокуратури в пресі, на радіо і телебаченні.

Інформація про стан законності відображається в книгах обліку роботи за галузями діяльності прокурора.

Інструкція зі складання звітності про роботу прокурора затверджена наказом Генерального прокурора України від 14 березня 2005 р. № 17 із змінами і доповненнями затвердженими наказами Генерального прокурора України від 3 березня 2006 року, № 9, від 26 грудня 2006 року № 67, від 26 лютого 2008 року № 13, від 2 березня 2009 року № 17

Звітність за формою П передбачає відображення статистичних даних про результати роботи органів прокуратури.

Звіт побудовано відповідно до Закону України “Про прокуратуру” та наказів Генерального прокурора України за напрямами діяльності прокуратури і орієнтована на відображення кінцевих результатів роботи прокурора.

Структура звітів про роботу прокурора сформована за галузями прокурорського нагляду.

Звіт за формою П складається із семи розділів, в яких містяться показники роботи прокурора про здійснення:

1) прокурорського нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави;

2) представництва інтересів громадян та держави в судах;

3) нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу із злочинністю;

4) підтримання державного обвинувачення в судах та участь прокурорів у розгляді судами кримінальних справ;

5) нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;

6) розгляду звернень громадян;

7) висвітлення діяльності органів прокуратури.

Органам прокуратури на місцях забороняється вводити додаткову звітність про роботу прокурора і змінювати передбачений цією Інструкцією порядок обліку даних та представлення звітів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 513 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2817 - | 2385 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.