Лекции.Орг


Поиск:
У нашої Оксаночки таке хороше вбраннячко.
Знайомити дітей з різновидами одягу, взуття, способами його виготовлення.

Навчати дітей добирати одяг відповідно до пори року, розрізняти дитячий, чоловічий, жіночий одяг, взуття. Порівнювати його за кольоровою гамою, розміром, тканиною (лляною, бавовняною, вовняною, шовковою); матеріалом (шкіряним, хутряним). Учити вибирати та приміряти одяг, взуття.

Смачного Вам!

Знайомити дітей з продуктами харчування, овочами, фруктами.

Створювати ситуації, щоб діти мали змогу спостерігати за сервіруванням столу, самостійно повторювати пропо­новані дії, розповідати про них.

Спонукати до дегустації страв, зокрема тих, які побутують в Україні (борщ, куліш, вареники), називати їх, уміти переповісти нескладні рецепти.

Прищеплювати шанобливе ставлення до хліба. Познайомити дітей з процесом його випікання (спочатку вчиняють тісто, воно виброджує, його вимішують, випікають у печі, духовці). Ознайомити з народними звичаями, яких дотримувались колись люди, їхні діти, коли випікався хліб.

Золоті руки

Привернути увагу дітей до рук людини — найвправніших майстрів на світі.

Руки людини — її друге обличчя. По них можна дізнатись, ким працює людина. Стиснута в кулак рука людини нагадує будиночок, в якому живуть п'ять пальчиків — братиків і сестричок. Вони багато чого вміють робити, бо працьовиті й дружні.

Вчити виявляти самостійність, охайність у практичній трудовій діяльності, виявляти повагу, бережне ставлення до праці дорослих.

8. Космос (Всесвіт)

Знайомити з професією космонавта. Познайомити дітей з вивченням Космосу людьми

Мій рідний край

Ознайомити з назвою рідного міста,села, знати вулицю, де живе дитина та вулицю, де розташовано дитячий садок.

Формувати розуміння, що Україна - це рідна країна, Батьківщина, де живе сама дитина, її родина та друзі тощо.

Дати первинні уявлення про державні символи (герб, прапор, гімн), виховувати повагу до них.

Виховувати почуття гордості за рідну домівку, вулицю, шанобливе ставлення до людей, що оберігають навколишню красу, примножують її. Розвивати інтерес до історичних подій на рідній землі. Вчити переповідати легенди, оповідки, почуті від старших.

Ми подорожуємо

Дати дітям уявлення про рух, розширити їхні знання про засоби пересування, якими люди користувались раніше (коні, воли), разом з вихованцями з'ясувати, що тварин замінили машини (автобус, трамвай, поїзд, літак, вантажний автомобіль). Пояснити, що за способом і видом пересування транспорт буває: наземний, повітряний, водний; за призначенням — вантажний, пасажирський тощо. Керують машинами водії, машиністи, пілоти. Познайомити з машинами спеціального призначення (машина швидкої допомоги, пожежна машина, автомобіль ДАІ).

Вивчити правила поведінки на вулиці, в транспорті, громадських місцях; вміти про них розповідати та додержуватися (ходити спокійним кроком, триматися правої сторони, переходити дорогу на переході при зеленому світлі світлофора). Познайомити дітей з наземним та підземним переходами, відповідними знаками. Ознаймити дітей з інформаційно-вказівними знаками («перехід», «місце зупинки громадського транспорту» тощо).

12. «Обереги дому нашого» (проводиться протягом
року)

Учити добирати квіти до віночка за формою, висотою, кольором, розміром (барвінок, незабудка, чорнобривці, деревій, безсмертник), називати їх, описувати, розпізнавати за запахом, на дотик, плести віночок, наспівуючи народні пісеньки.

Учити шанобливо ставитись до вишитих мамою, бабусею рушничків. Ознайомити вихованців з дитячим рушником для хлопчика, названим у народі рушником-грайликом, та рушничком для дівчинки — рушничком-росяничкою, вчити порівнювати їх і розпізнавати за вишивкою візерунків. Розповісти, що сорочечки носять хлоп­чики, а кофтинки — дівчатка.

Учити знаходити у вишиванках кольори-символи, при­гадувати їх значення та розповідати про них.

Ознайомити дітей з виготовленням української хустини, названої в народі терновою.

13. Свята (проводяться протягом року, відповідно
до історичних традицій, урочистих подій, сезонів)

Прилучати дітей до посильної участі у святах. Розвивати в них інтерес, бажання брати участь у театралізованих дійствах: розповідати вірші, загадувати загадки, жарти, гратись, веселитись, запрошувати один одного до танцю. Спонукати до артистичного програвання пропонованих ролей (використання міміки, жестів, емоційне забарвлення слова).

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 430 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

663 - | 516 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.