Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Перша допомога при ураженні електричним струмом




 

Причини електротравм на виробництві - це недотримання правил техніки безпеки, недостатня технічна письменність працюючих, несправність джерел електричного струму.

При поразці струмом високого напруження (380, 1000 В і більше) виникають опіки, звичайно невеликих розмірів, але глибокі, іноді до кістки. Для контактних опіків характерні так звані знаки струму, невеликі сіруваті плями, щільні на дотик на місцях входу і виходу електричного струму.

У момент впливу струму у більшості потерпілих порушується діяльність важливих центрів головного мозку і серцево-судинна діяльність. Судорожно скорочуються окремі групи м'язів, виникає спазм голосової щілини, так що людина не може кричати, різко блідне, губи синіють, виступає холодний піт. Багато хто знепритомнює на декілька хвилин, а іноді й годин. У більш важких випадках зупиняється дихання і порушується робота серця, аж до його зупинки.

Першу допомогу ураженим електричним струмом треба надавати на місці випадку негайно і одночасно викликати швидку медичну допомогу.

Якнайшвидше звільняють потерпілого від дії електричного струму, оскільки через судоми він не може зробити цього сам. Відключають рубильник, вимикач, відкручують запобіжник або перерубують провід сокирою чи лопатою з дерев'яною ручкою. Якщо під рукою виявляться ножиці, кусачки, ніж, то перш ніж перерізати провід, обмотують їх ручки гумою або сухою вовняною тканиною. Провід відтягують від потерпілого палицею, дошкою, дерев'яною лопатою, або самого потерпілого відтягують від проводу, взявшись за пальто, піджак, край сорочки, якщо вони сухі.

Не можна торкатися оголеної частини тіла потерпілого, щоб не потрапити під дію струму. Перед тим, як приступити до цих дій, на руки надівають гумові або сухі вовняні рукавички, обгортають кисті вовняним светром або іншою сухою тканиною. Для більшої безпеки треба ізолювати себе від землі, вставши на суху дошку, фанерний щит, пластмасові або гумові предмети, сухий одяг. Якщо потерпілий високо над землею, то перед вимкненням електричного струму розтягують брезент або ковдру, щоб людина не розбилася під час падіння.

Якщо після звільнення від дії струму ознаки життя у потерпілого відсутні, треба негайно почати штучне дихання і закритий масаж серця, продовжуючи до прибуття лікаря і зігріваючи потерпілого ковдрою, одягом, грілками.

Якщо до приїзду медичних працівників дихання і серцеву діяльність вдалося відновити, накладають на уражену ділянку суху стерильну пов'язку. При невеликому опіку використовують звичайний бинт, при великому - чисті простирадла або тканину.

Не можна наносити на місце опіку лікарських засобів, рідин, мазей, порошків.

Буває, що уражених електричним струмом намагаються закопувати в землю, ніби для відведення струму. Робити це ні в якому разі не можна. Ніякого заряду електричного струму в тілі потерпілого не залишається. А закопування в землю шкідливо, тому що здушується грудна клітина потерпілого, а головне, втрачається час, необхідний для його рятування.

Всіх уражених електрострумом треба доставити до лікувальної установи, причому обов'язково на носилках, незалежно від самопочуття, щоб знов не порушилась серцева діяльність і дихання.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, потрібно дотримуватись правил користування побутовими електроприладами і правил техніки безпеки на виробництві.

Якщо немає спеціальної підготовки і досвіду, усувати несправності в телевізорі, радіоприймачі, програвачі та інших побутових електроприладах не можна.

Не можна користуватися побутовими електроприладами у ванній кімнаті, підвалах та інших сирих приміщеннях, а також, коли на вас промоклий одяг і взуття. Підвищена вологість збільшує провідність струму і небезпека електротравм різко зростає. Якщо вам треба змінити лампочку у ванній або іншому приміщенні з підвищеною вологістю, надіньте на ноги сухе гумове взуття, а на руки - гумові або сухі вовняні рукавички.

Стежте за справністю електроприладів, вимикачів, штепселів, проводів.

Не залишайте дітей віч-на-віч з електричними іграшками або побутовими приладами, включеними в електромережу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 426 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2256 - | 2185 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.