Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Г) на суму фінансового результату від не операційної діяльності та інших не грошових операцій




в графі "Надходження" відображається збиток, а в графі “Видатки" - прибуток від: володіння (дивіденди, відсотки тощо) та реалізації фінансових інвестицій; продажу основних засобів, нематеріальних активів, інших довгострокових активів; інші прибутки та збитки від інвестиційної та фінансової діяльності.

Збиток відображається у графі „Надходження”, а прибуток – у графі „Видатки”

 

Відображення фінансових витрат (переносяться із Звіту про фінансові результати)

 

Відображення впливу на грошові потоки зміни величини активів та зобов’язань:

· Оборотних активів

· Запасів

· Поточних біологічних активів

· Дебіторської заборгованості

· Витрат майбутніх періодів

· Інших оборотних активів

· Поточних зобов’язань

· Поточної кредиторської заборгованості за товари…., за розрахунками з бюджетом, за розрахунками за страхуванням, за розрахунками з оплати праці

· Доходів майбутніх періодів

· Інших поточних зобов’язань

На даному етапі визначається сума грошових коштів, отриманих від операційної діяльності шляхом коригування прибутку (збитку) від операційної діяльності на зміни у складі оборотних активів, поточних зобов’язань, витрат і доходів майбутніх періодів.

Зміна оборотних активів відображає зміни, що відбулись протягом звітного періоду в балансі у статтях оборотних активів (крім грошових коштів та їх еквівалентів).

Для визначення зміни оборотних активів вивчають зміни у складі запасів і дебіторської заборгованості і встановлюють, чи дійсно вони спричинені операційною діяльністю.

Якщо за звітний період сума запасів збільшилася, то при складанні звіту припускають що вони були придбані за грошові кошти (має місце відтік грошей – витрачання).

Зменшення запасів з видатком грошей не пов’язане, тому зменшення запасів додають до суми операційного прибутку.

Якщо запаси були до оцінені, то на суму дооцінки зменшують суму операційного прибутку в процесі коригування.

 

Дебіторську заборгованість аналізують за видами. При здійсненні коригування із загальної суми дебіторської заборгованості вираховують дебіторську заборгованість з бюджетом по податку на прибуток, по нарахованих доходах (ця заборгованість пов'язана з інвестиційною діяльністю).

Збільшення дебіторської заборгованості означає, що підприємство отримало менше грошей, ніж було нараховано до отримання протягом звітного періоду. Тому таке збільшення в Звіті відображають в колонці «Витрати». А при зменшенні заборгованості навпаки: вважається, що були отримані додаткові кошти від дебіторів, тому різниця відображається в колонці «Надходження».

 

У статті "Зменшення (збільшення) витрат майбутніх періодів" в графі "Надходження" відображається зменшення, а в графі "Видаток" - збільшення цих витрат.

Зменшення означає їх списання на витрати звітного періоду, що не призводить до видатку грошових коштів. Збільшення витрат майбутніх періодів пов'язано з видатком коштів.

 

У статті "Збільшення (зменшення) поточних зобов'язань" в графі "Надходження" відображається зменшення, а в графі "Видаток" - збільшення балансових статей 3-го розділу пасиву. З переліку поточних зобов’язань віднімають рахунки 60, 61, зобов’язання по розрахунках з учасниками, за відсотками та інших зобов'язань, не пов'язаних з операційною діяльністю.

 

Зростання кредиторської заборгованості протягом звітного періоду означає лише нарахування заборгованості, а не видаток коштів. Тому збільшення кредиторської заборгованості додають до прибутку від операційної діяльності.

Зменшення заборгованості вказує, що в звітному періоді була погашена як заборгованість поточного періоду, так і заборгованість попередніх періодів.

Тому зменшення кредиторської заборгованості вираховують з операційного прибутку.

 

У статті "Збільшення (зменшення) доходів майбутніх періодів" у графі "Над­ходження" відображається збільшення, а у графі "Видаток" – зменшення у складі доходів майбутніх періодів протягом звітного періоду.

 

ПРАВИЛО: збільшення сальдо за активними статтями відображається в колонці «Витрати», зменшення – в колонці «Доходи». За пасивними статтями навпаки: збільшення записується в колонку «Доходи». а зменшення – в колону «Витрати».

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 393 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2308 - | 2161 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.