Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Напрями формування корпоративної культури в соціально-економічних системах




Цінності Ухвалення місії організації і базових цінностей. Кожна людина має власну систему цінностей(встановлення гармонійних взаємостосунків з іншими людьми, досягнення особистого благополуччя, реалізація свого потенціалу і т. п.). Кожна компанія має свою систему цінностей (отримання максимального прибутку, розвиток взаємостосунків з клієнтами, просування нових технологій і ін.). Співробітник буде лояльний організації, і залишиться задоволений роботою в даній в соціальній системі, якщо ці системи цінностей узгоджені і співпадають по ключових позиціях
Ідентич­ність Формування відчуття єдності з компанією. Якщо співробітник вважає: «Я і компанія - одне ціле», це означає: у в соціальній системі досягнутий вищий рівень лояльності. Що є позитивним результатом розвитку корпоративної культури
Символіка Ухвалення символіки для усвідомлення єдності. Засіб формування лояльності до в соціальній системі на цьому рівні - корпоративний стиль, зокрема спецодяг, логотип і т.д. Наприклад, у продавців-консультантів, одягнених в красиву форму з логотипом в соціальній системі, формується відчуття єдності з нею, гордість, в ідеалі - упевненість, що вони трудяться в кращій організації
Поведінка Розробка стандартів поведінки. Співробітники лояльні в соціальній системі на поведінковому рівні, якщо вони виконують всі її вимоги, правила і регламенти. Важлива умова цього - опис, формалізація і впровадження стандартів
Розвиток Розвиток здібностей. На цьому рівні потрібен індивідуальний підхід до кожного співробітника. Для підвищення лояльності працівника компанія повинна визнати його як особу, встановити з ним партнерські відносини, відкрито заявити про те, що потребує його лояльності
Перекона­ння Формування лояльності як внутрішнього переконання. Лояльність як внутрішнє переконання необхідно виховувати. Зокрема, лояльне відношення до (в соціальній системі) працедавця може виникнути під впливом керівника і/або в процесі тренінгів з формування команди.

 

Зміни - це дії, в процесі яких відбуваються різні перетворення в нашому житті.

Говорячи про зміну культури організації, необхідно враховувати те, що вона спричиняє зміну поведінки кожного члена організації і його унікальній психології. Це відбувається з двох головних причин: організаційна культура або еволюціонує природним чином під впливом змін, що відбуваються в зовнішньому і внутрішньому середовищі; або може бути свідомо змінена керівництвом або іншою впливовою групою співробітників.

Процес трансформації організаційної культури пов'язаний з необхідністю встановлення певного типу стосунків між членами організації, знаходженням способів спільної роботи і співіснування.

Зміни бувають: насильницькі і добровільні; оборотні і безповоротні; плановані і непередбачені; усвідомлені і неусвідомлені.

При аналізі організаційної культури підприємства намагаються виявити одну (дві) провідні (головні) причини змін.

Внутрішні зміни: цілей організації; стратегії розвитку; організаційної структури підприємства; інноваційних процесів на підприємстві; зміна власника (керівника); характеру праці і змісту роботи; умов праці; рівня освіти і загального рівня розвитку працівників; рівня професіоналізму працівників; соціально-психологічні причини (потреба в змінах, зміна настроїв колективу і так далі).

Процес внутрішніх змін пов'язаний з підвищенням ефективності виробництва, змінами в рівні професіоналізму персоналу, встановленням і підтримкою стосунків між членами колективу.

Зовнішні зміни: загальних економічних умов; політичної обстановки в країні; демографічні причини (зміни у складі населення, процес зміни поколінь і так далі); ділового середовища в цілому і конкретній галузі; виснаження ресурсів, забруднення середовища; науково-технічний прогрес і інноваційні процеси в суспільстві.

Зовнішнє середовище для організації складається з окремих людей, груп або установ, що надають їй ресурси, впливають на те, як приймаються рішення усередині організації.

Можна виділити наступні елементи зовнішнього середовища: клієнти, споживачі продукції і послуг (ринки збуту); постачальники (ринки ресурсів, у тому числі ринок праці); конкуренти; техніка і технологія; держава і урядові органи; громадські організації і групи.

Дію на зміни організаційної культури чинять політичні, економічні, демографічні, соціокультурні, технологічні, географічні і кліматичні чинники. Головними причинами змін є внутрішні зміни, що визначаються особливостями самої організації. Зовнішні можуть уповільнити або прискорити внутрісистемні процеси.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 360 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2538 - | 2233 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.