Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


≤V. ѕ≥дведенн€ п≥дсумк≥в виховноњ години.
ћ» Ц Ќј÷≤я ™ƒ»Ќј, “¬ќѓ ћ» ƒ≤“», ” –јѓЌќ!

(урок-сп≥лкуванн€)

ћета: поглибити знанн€ учн≥в про ≥стор≥ю, природн≥ ресурси, культурну спадщину ”крањни; формувати культуру взаЇмов≥дносин м≥ж людьми, повагу до традиц≥й ≥ звичањв украњнського народу; виховувати почутт€ патр≥отизму; спри€ти розвитку п≥знавального ≥нтересу.

ќбладнанн€ та оформленн€: ƒержавний ѕрапор ”крањни; класна к≥мната (зал) прикрашена пов≥тр€ними кульками, елементами народноњ символ≥ки; проектор, компТютер; записи музики (ЂЋише у нас на ”крањн≥ї, ƒержавний √≥мн ”крањни)., в≥деоролики: ЂЌебесна сотн€ї, Ђ”крањна прекраснаї; мультимед≥йна презентац≥€.

’≥д уроку

≤. ќрган≥зац≥йний етап

”чн≥ розташовуютьс€ в класн≥й к≥мнат≥. ЋунаЇ п≥сн€ ЂЋише у нас на ”крањн≥ї.

≤≤. ћотивац≥€ навчально-виховноњ д≥€льност≥ учн≥в. ќголошенн€ теми уроку.

”читель: ƒоброго дн€!

—ьогодн≥ св€то зав≥тало в школу,

Ѕо перше вересн€, ≥ пролунав дзв≥нок.

«мужн≥л≥, сонцем зласкан≥ ул≥тку,

ћи розпочнемо ѕерший наш урок.

Ќаш ѕерший урок пропоную розпочати такими р€дками про ”крањну.

ћо€ ”крањна

”чень: Ќа св≥т≥ багато чудових крањн,

ћен≥ наймил≥ша, найкраща крањна,

яка п≥дн€лас€, мов ‘ен≥кс, з руњн,

Ѕезсмертна мо€ ”крањна.

“и з давн≥х в≥к≥в непок≥рна була

≤ волю свою боронила невпинно.

Ќарешт≥ збулос€ Ц њњ здобула

«вит€жна мо€ ”крањна.

Ќа земл€х твоњх неозорих степ≥в

∆иве працьовита ≥ чесна родина,

’вилюЇтьс€ колосом стиглих хл≥б≥в

ћо€ золота ”крањна.

¬ садах ≥ д≥бровах в веч≥рн≥ часи

„аруЇ нас п≥сн€ дзв≥нка соловТњна,

≤ чути сп≥воч≥ д≥вчат голоси, Ц

ѕ≥сенна мо€ ”крањна.

 

“епер ще не легко живетьс€ тоб≥,

™ в тому, мабуть, особлива причина.

“а все подолаЇ в т€жк≥й боротьб≥

Ќезламна мо€ ”крањна.

 в≥туй, мов калина, над плесами вод,

Ѕудь в дружб≥ ≥ прац≥ м≥цна та Їдина.

’ай буде щасливим тв≥й в≥льний народ,

ѕрекрасна мо€ ”крањно!

≤≤≤. ќсновна частина

”читель: Ц ѕодив≥тьс€, будь ласка, у в≥кно: шепоче замр≥€ний в≥тер слова коханн€ р≥чц≥ синьоок≥й, а день стоњть у шелестах золота та €скравих кольорах ос≥нн≥х кв≥т≥в. ќбн€лис€ голубе небо ≥ пожовкле колосс€ безкрањх степ≥в. “акою ми бачимо п≥д вересневим сонцем нашу неньку Ц ”крањну. ¬она горда в≥д того, що зум≥ла виховати людей, здатних обТЇднатис€ на ћайдан≥, здобути волю, вибороти справедлив≥сть. ћи за€вили про себе, €к про велику нац≥ю, г≥дну зайн€ти достойне м≥сце у св≥тов≥й сп≥льнот≥.

“раг≥чн≥ под≥њ в ”крањн≥, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громад€нина крањни.  ожному з нас необх≥дно усв≥домити, за що борютьс€ наш≥ воњни на —ход≥ нашоњ крањни ≥ заради чого вони жертвують своњм житт€м.

(ƒемонстрац≥€ в≥деофрагменту ЂЌебесна сотн€ї; режим доступу:

”читель: Ц ¬шануЇмо њх памТ€ть хвилиною мовчанн€.

”чень: Ќароде м≥й, пишаюс€ тобою:

ћо€ душа Ц частинка твого Ђяї.

 расою правди у св€т≥м двобою

ѕонад ћайданом сонц€ лик с≥€Е

™ нац≥€! ’ай знають вс≥ у св≥т≥:

ћи Ї! Ќарод п≥дн€вс€ ≥з кол≥н!

≤ переможно сонце правди св≥тить,

—п≥ваЇ гордо наш ƒержавний √≥мн.

(«вучить ƒержавний √≥мн ”крањни).

”читель: Ц ”крањна Ц це отча земл€, р≥дний край, де ми народилис€. —толиц€ ”крањни Ц  ињв. Ўирок≥ i чарiвнi простори, прекрасн≥ села i м≥ста. ћогутньо котить до „орного мор€ сив≥ хвил≥ найб≥льша р≥чка ”крањни Ц ƒнiпро. Ѕуйною зеленню шумл€ть на його берегах сади, л≥си. «олотистим морем розливаЇтьс€ безкрањми нивами жито-пшениц€. Ц ѕогл€ньте на карту ”крањни. Ќа нiй позначено кордони украњнськоњ землi. Ќа п≥вдн≥ нашу державу омивають тепл≥ мор€ Ц „орне й јзовське, Ї в нас чудов≥ гори. ѕрост≥р земл≥, заселений украњнським народом великий. ўоб його перетнути, потр≥бно п≥шки йти ≥з заходу на сх≥д 90 дн≥в, долаючи щодн€ по 30 км.

Ц ѕро етапи становленн€ ”крањни, њњ ≥стор≥ю вам розкаже учень-≥сторикознавець.

”чень-≥сторикознавець

¬≥ддавна на територ≥њ ”крањни ≥снували держави ск≥ф≥в, сармат≥в, гот≥в та ≥нших народ≥в, але в≥дправним пункт≥в украњнськоњ державност≥ ≥ культури вважаЇтьс€  ињвська –усь (≤’-’≤≤≤ стол≥тт€). ‘ормуванн€ нов≥тньоњ нац≥њ припало на часи визвольноњ в≥йни 1648-1657 рок≥в п≥д проводом Ѕогдана ’мельницького проти –еч≥ ѕосполитоњ. –езультатом в≥йни стало заснуванн€ в ”крањни козацькоњ держави Ц ¬≥йська «апорозького.

” ’V≤≤≤ стол≥тт≥ козацька автоном≥€ була л≥кв≥дована. ѕ≥д час украњнськоњ революц≥њ початку ’’ стол≥тт€ постало дек≥лька нац≥ональних держав: ”крањнська Ќародна –еспубл≥ка, ”крањнська ƒержава, «ах≥дно-”крањнська Ќародна –еспубл≥ка.

” 1919 роц≥ в≥дбулос€ воззТЇднанн€ украњнських земель, проголошено јкт злуки. ” 1922 роц≥ ”крањнська республ≥ка вв≥йшла до складу –ад€нського Cоюзу. —учасна держава ”крањна утворилась у результат≥ розпаду –ад€нського Cоюзу 1 грудн€ 1991 року.

”крањна Ц ун≥тарна держава, територ≥€ €коњ под≥л€Їтьс€ на адм≥н≥стративно-територ≥альн≥ одиниц≥, що не мають статусу державних утворень ≥ не волод≥ють суверенними правами.

”читель: Ц ј зараз ми проведемо в≥кторину Ђ„и знаЇте ви ”крањну?ї

1. ” €к≥й п≥вкул≥ знаходитьс€ на карт≥ наша Ѕатьк≥вщина? (” сх≥дн≥й).

2. Ќа €кому материку ми живемо? (™враз≥€).

3. як≥ крањни межують з ”крањною на п≥вноч≥? (Ѕ≥лорусь).

4. « €кою державою ”крањна межуЇ на сход≥? (–ос≥€).

5.  оли крањна проголосила свою незалежн≥сть? (24 серпн€ 1991 року).

6. ƒе знаход€тьс€ географ≥чний центр ™вропи? (Ќа територ≥њ ”крањни в

«акарпатськ≥й област≥ поблизу с. ƒ≥лове).

7. яка називаЇтьс€ найвища вершина  арпат? (√ора √оверла, 2061 м).

8. яка найб≥льша р≥чка в ”крањн≥? (ƒн≥про).

9. як називаЇтьс€ столиц€ ”крањни? (м.  ињв).

10. яке найб≥льше озеро в ”крањн≥? (озеро —асик).

”читель: Ц ўороку ви поглиблюЇте, збагачуЇте новим зм≥стом пон€тт€ ЂЅатьк≥вщинаї. Ќещодавно пон€тт€ ЂЅатьк≥вщинаї обмежувалось дл€ вас р≥дною хатою, де вперше п≥знали любов та оп≥ку мами ≥ тата, ласку бабус≥, мудр≥сть д≥дус€, тепло родини. ѕроминуло раннЇ дитинство Ц ≥ вже стежинка в≥д хати повела вас до школи. —аме тут в≥дкрили дл€ себе, що ви не просто д≥ти своњх батьк≥в, а ще й украњнц≥, а Ѕатьк≥вщина наша Ц ”крањна, велика ≥ прекрасна.

Ц ѕро р≥зноман≥тт€ природних ресурс≥в ¬и дов≥даЇтесь в≥д учн€-природознавц€.

”чень-природознавець

ѕриродно-ресурсний потенц≥ал ”крањни поЇднуЇ у соб≥ колосальн≥ запаси корисних копалин ≥ природно-рекреац≥йних ресурс≥в. Ќайважлив≥ш≥ м≥нерально-сировинн≥ ресурси крањни представлен≥:

 амТ€не ≥ буре вуг≥лл€ Ц запаси 45,5 м≥ль€рд≥в тон;

Ќафта ≥ газ Ц 307 родовищ;

“орф Ц 1,5 тис€ч≥ родовищ;

«ал≥зн≥ руди Ц 27,5 м≥ль€рд≥в тон;

ћарганець Ц 2,3 м≥ль€рди тон.

”крањна багата на так≥ корисн≥ копалини, €к: н≥кель, ртуть, титан, боксити, кухонна с≥ль, с≥рка, каол≥н, вогнетривк≥ глини, облицювальне кам≥нн€ та ≥нш≥. Ѕ≥льша частина територ≥њ ”крањни розташована в зах≥дн≥й частин≥ —х≥дноЇвропейськоњ р≥внини. «авд€ки теплому кл≥мату, гарному рельЇфу ≥ чорноземам, що Ї третиною св≥тових запас≥в, в ”крањн≥ надзвичайно спри€тлив≥ умови дл€ с≥льськогосподарського виробництва.

¬ ”крањн≥ нараховуЇтьс€ понад 70 тис€ч р≥чок та 20 тис€ч озер, 9 м≥льйон≥в гектар≥в крањни вкрито л≥сами, що становить 15% в≥д њњ площ≥.

”читель: Ц ”крањна Ц одна з найб≥льших держав ™вропи. «а оф≥ц≥йною статистикою на 1 с≥чн€ 2014 року в ”крањн≥ проживаЇ 45,5 м≥льйон≥в ос≥б. «а цим показником ”крањна займаЇ 29 м≥сце у св≥т≥. ќск≥льки це велика крањна, то живуть у н≥й люди р≥зних нац≥ональностей. ѕор€д з украњнц€ми на територ≥њ ”крањни проживають представники понад 100 нац≥ональностей.

ј зараз ми з вами проведемо  онкурс Ђћовознавство дл€ допитливихї:

«авданн€: «д≥йсн≥ть подорож м≥стами ”крањни ≥ скаж≥ть, хто вас зустр≥не:

у  иЇв≥ Ц (ки€нин);

у  ≥ровоград≥ Ц (к≥ровоградець);

у ’арков≥ Ц(харк≥вТ€нин);

у Ћьвов≥ Ц (льв≥вТ€нин);

у —умах Ц (сумчанин);

у ƒонбас≥ Ц (донбас≥вець);

в ќдес≥ Ц (одесит);

у „ерн≥вц€х Ц (черн≥вчанин);

у „ерн≥гов≥ Ц (черн≥г≥вець);

у ѕолтав≥ Ц (полтавчанин).

”читель: Ц ћова в≥д≥граЇ важливу роль не лише у становленн≥ нац≥й, але й у житт≥ кожноњ людини, адже слова мають свою енергетику, а отже Ц чин€ть вплив на нас ≥з вами. ƒетальн≥ше вам розпов≥сть група учн≥в-л≥нгв≥ст≥в.

”чн≥-л≥нгв≥сти

”крањнський народ маЇ давню ≥стор≥ю, в≥н витворив ориг≥нальну й неповторну культуру, в≥дому всьому св≥тов≥. ќднак найголовн≥шою ознакою, що даЇ йому право називатис€ нац≥Їю, Ї мова Ц його найб≥льша духовна ц≥нн≥сть. ÷е найдорожчий скарб, переданий нам попередн≥ми покол≥нн€ми, виплеканий у давньому переказ≥, у народн≥й п≥сн≥, у влучн≥й приказц≥. ѕригадаймо слова ѕанаса ћирного: ЂЌайб≥льше ≥ найдорожче добро в кожного народу Ц це мова. ќта жива схованка людського духу, його багата скарбниц€, в €ку народ складаЇ ≥ своЇ давнЇ житт€, ≥ своњ спод≥ванки, ≥ розум, ≥ досв≥дї.

якщо в народу в≥д≥брати його мову, в≥н зникне, втративши культуру та ≥стор≥ю. ќсь €к про це свого часу сказала Ћ≥на  остенко: ЂЌац≥њ вмирають не в≥д ≥нфаркту, спочатку њм в≥дбирають мовуї.

ќдин давньогрецький ф≥лософ казав: Ђ«аговори, щоб € тебе побачивї. ÷е дуже символ≥чний висл≥в ≥з глибоким зм≥стом. якими побачать украњнц≥в ≥нш≥ народи, залежить в≥д самих украњнц≥в. ћи хочемо бути багатомовними та осв≥ченими, хочемо, щоб про нас знав увесь св≥т, хочемо шанувати та любити р≥дну мову. ”крањнська мова Ц це св€т≥ скрижал≥ украњнськоњ нац≥њ, тому њњ сл≥д берегти, пишатис€ нею, завжди памТ€таючи про њњ значенн€, про њњ ц≥лющу, в≥дроджуючу силу:

ћи з нею в≥дом≥ усюди,

”се, що треба, нам Ї

ј хто свою мову забуде,

“ой серце забуде своЇ.

¬она, €к зор€ пурпурова,

ўо с€Ї з небесних висот.

≤ там, де звучить р≥дна мова,

∆иве украњнський народ.

¬. —осюра

”читель: Ц ”крањнська п≥сн€ Ц це частина духовного житт€ народу ≥ вона не залишаЇ його н≥ в радост≥, н≥ в смутку, крок у крок сл≥дуЇ за ним в≥д дитинства до старост≥.

Ц ј зараз ми проведемо конкурс Ђ”крањнська п≥сн€ї. (”чн≥ д≥л€тьс€ на дв≥ команди ≥ виконують украњнськ≥ п≥сн≥).

”читель: Ц —лава крањни Ц це не лише њњ територ≥€, мова, природн≥ багатства, а головне Ц люди, €к≥ своњми здобутками прославл€ють крањну на весь св≥т. —л≥д згадати найвидатн≥ших з-пом≥ж тих, чињ ≥мена назавжди ув≥йшли в ≥сторичну памТ€ть, у душу народу украњнського.

Ц ѕро них ¬ам розкаже група учн≥в-соц≥олог≥в.

”чн≥-соц≥ологи

“арас √ригорович Ўевченко Ц украњнський поет, ф≥лософ, письменник, граф≥к, художник, пол≥тик, громадський д≥€ч, ≥, €к кажуть сам≥ украњнц≥, духовний батько сучасного украњнського народу.

√ригор≥й —коворода Ц педагог, поет, просв≥титель, ф≥лософ, автор трактат≥в, байок, п≥сень.

ћикола Ћисенко, украњнський композитор, автор опер Ђ“арас Ѕульбаї, ЂЌаталка ѕолтавкаї, Ђ≈нењдаї, автор дит€чих опер ≥ оперет.

ћихайло √рушевський Ц ≥сторик, орган≥затор украњнськоњ науки, професор, автор ≥люстрованоњ ≥стор≥њ ”крањни.

Ѕорис ѕатон всесв≥тньо в≥домий вчений у сфер≥ металург≥њ ≥ технолог≥њ метал≥в, академ≥к, президент Ќац≥ональноњ јЌ ”крањни, автор технолог≥њ зварюванн€ тканин.

≤гор “амм Ц видатний ф≥зик-теоретик, лауреат Ќобел≥вськоњ прем≥њ з ф≥зики. …ого дитинство пройшло у ™лисаветград≥ (нин≥  ≥ровоград), зак≥нчив ™лисаветградську чолов≥чу г≥мназ≥ю (1913 р.).

ћикола јмосов Ц видатний украњнський л≥кар, учений у сфер≥ серцево-судинноњ х≥рург≥њ, б≥ок≥бернетик.

Ћеон≥д  аденюк Ц перший космонавт незалежноњ ”крањни, √ерой ”крањни.

¬≥дом≥ украњнськ≥ спортсмени:

—ерг≥й Ѕубка (стрибки з жердиною), Ћ≥л≥€ ѕодкопаЇва (спортивна г≥мнастика), ќксана Ѕаюл (ф≥гурне катанн€), яна  лочкова (плаванн€), ќлег Ѕлох≥н ≥ јндр≥й Ўевченко (футбол), ≤рина ƒерюг≥на ≥ √анна Ѕезсонова (художн€ г≥мнастика), брати ¬≥тал≥й та ¬олодимир  лички, ¬асиль Ћомаченко ≥ ќлександр ”сик (бокс).

”читель: Ц ” присл≥вТ€х, приказках, крилатих виразах вт≥лен≥ моральн≥ ц≥нност≥ украњнського народу, €к≥ живуть сотн≥ рок≥в та висв≥тлюють найвищу мудр≥сть Ц €к бути Ћюдиною.

Ц ј зараз ми проведемо конкурс Ђƒерево мудрост≥ї.

(Ќа г≥лках виробленого з паперу дерева вис€ть незак≥нчен≥ присл≥вТ€.

”чн€м пропонуЇмо зак≥нчити њх).

ЂЅез верби ≥ калиниЕї (немаЇ ”крањни).

ЂЋюдина без р≥дноњ земл≥Еї (€к соловей без гн≥зда).

Ђ«а р≥дний крайЕї (житт€ в≥ддай).

Ђ“а земл€ милаЕї (де мати народила).

Ђ«а народ ≥ волюЕї (в≥ддамо житт€ ≥ долю).

Ђ∆ити Ц Еї (¬≥тчизн≥ служити).

ЂЌема на св≥т≥ другоњ ”крањниЕї (немаЇ другого ƒн≥пра).

≤V. ѕ≥дведенн€ п≥дсумк≥в виховноњ години.

”читель: Ц ”крањна багатонац≥ональна, багатомовна, але ”крањна Їдина. ѕамТ€таЇмо, не забуваЇмо ≥ ц≥нуЇмо нашу Ѕатьк≥вщину. «бережемо наш патр≥отизм, в≥ру та силу духу дл€ наступних покол≥нь.

(ƒемонстрац≥€ в≥деофрагменту Ђ”крањна прекраснаї; режим доступу:

https://www.youtube.com/watch?v=dCqpDCsKteQ

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-12-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 363 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

¬ы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потер€ть берег из виду. © ’ристофор  олумб
==> читать все изречени€...

2071 - | 1905 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.029 с.