Лабораторна робота №8
Тема: Електронне листування за допомогою поштового клієнта.
Мета: закріпити знання про електронну пошту, адресу поштової скриньки, протоколи електронної пошти, визначити принципи роботи Outlook Express, розвивати логічне мислення та інформаційну культуру формування інтересу до вивчення нових інформаційних технологій;
Забезпечення: ПК, інструкція.
Теоретичні відомості
Програма поштовий клієнт дає можливість виконувати такі самі операції, що і веб-пошта. Якщо поштову скриньку створено на поштовому сервері провайдера, це має ряд недоліків (електронна адреса буде анульована разом з ліквідацією угоди з провайдером, Деякі провайдери обмежують доступ до своїх поштових скриньок, і потрапити до неї можна лише з комп’ютера, з яких доступ до Інтернету забезпечується саме цим провайдером.). При налаштування поштового клієнта на роботу з поштовою скринькою, зареєстрованою на безкоштовному поштовому сервері, можна значно прискорити свою роботу.
Існує багато різних програм-клієнтів електронної пошти, які можуть відрізнятися окремими функціями, можливостями та інтерфейсом, в тому числі й такі, що працюють на сервері (в режимі on-line). Проте загальні функції у більшості пакетів однакові. Популярні програми-клієнти для роботи з E-mail
· Mozilla Mail
· Mozilla Thunderbird
· Microsoft Office Outlook
· Outlook Express
· TheBat!
Програма Outlook Express входить до складу операційної системи Windows. Outlook Express можна запустити з головного меню, пункт Программы. Робота програми Outlook Express після запуску і підключення до Інтернету починається з перевірки надходження пошти. Надалі така перевірка здійснюється за замовчуванням кожні 30 хвилин.
Вікно розділене на дві панелі. На лівій панелі виводиться дерево папок. Усі повідомлення «розкладені» у кількох папках: Исходящие (тобто підготовлені до відсилання), Входящие (тобто одержані), Отправленные (копії листів відправлених на сервер), Удаленные (Кошик для сміття), Черновики (збережені для подальшого редагування).
Для створення електронного повідомлення необхідно вибрати команду Сообщение/Создать або скористатися відповідною кнопкою панелі інструментів. Після чого на екрані відображається діалогове вікно для створення повідомлення, до якого користувачеві необхідно:
1. Ввести адресу адресата до поля Кому .
2. Ввести адресу одержувача, якому відправляється копія, до поля Копия (якщо існує необхідність у відправленні копії повідомлення).
3. Заповнити поле Тема .
4. Ввести текст повідомлення.
Для приєднання файлу до повідомлення необхідно виконати команду Вставка-Вложение файла… або клацнути по кнопці Вложить на панелі інструментів.
Хід роботи
1. Створіть власну поштову скриньку на безкоштовному поштовому сервері mail.google.com / mail. (на головній сторінці поштового сервера оберіть посилання зареєструватися в Gmail; заповніть анкету; вкажіть пароль, який ви точно запам’ятаєте).
2. У випадку успішної реєстрації адресу вашої нової поштової скриньки занотуйте в зошит.
3. Відкрийте вікно браузера, в якому відображається вміст вашої поштової скриньки. Ознайомтеся з інтерфейсом системи. Перегляньте вхідні повідомлення.
4. Напишіть електронний лист вашому колезі, що сидить за сусіднім комп’ютером.
5. Вийдіть з поштової скриньки.
6. Завантажте програму Outlook Express. (Для користування поштовим клієнтом спочатку треба налагодити його роботу з вашою поштовою скринькою)
7. Визначте, які елементи відображені на екрані. Виконайте вказівку Вигляд/Розкладка та відобразіть на екрані всі можливі елементи вікна.
8. Перегляньте послідовно вміст папок Вхідні та Надіслані.
9. Створіть і відправте електронні повідомлення самому собі.
10. Надішліть повідомлення з приєднаним файлом другому сусіду.
11. Завершіть роботу, здайте звіт.
Висновок.
Контрольні запитання
Що таке електронна пошта?
Які способи створення поштової скриньки вам відомі?