Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Визначення прибутку страховика




 

Фінансовий результат, як правило, має позитивний характер, тобто набуває форми прибутку, хоча в окремих випадках можуть бути й збитки.

У зв'язку з тим, що страхова компанія здійснює не тільки страхову, а ще й інвестиційну та господарську діяльність, прибуток або збиток страховика також є підсумком фінансових результатів усіх перерахованих видів діяльності.

Балансовий прибуток страховика складається з прибутку від:

 

страхової діяльності інвестування (розміщення) тимчасово вільних коштів інших операцій

Прибуток від страхової діяльності є різницею між доходами від страхової діяльності та витратами страховика, пов'язаними зі здійсненням страхових операцій.

Основним джерелом формування прибутку від страхових операцій є "прибуток у тарифах", який при розрахунку навантаження включається в тарифну ставку як самостійний елемент ціни на страхову послугу, хоча його не завжди включають у тарифну ставку, оскільки він збільшує вартість страхової послуги. Частка прибутку в тарифі може бути виражена у відсотках або встановлена в абсолютних величинах. Проте у сфері страхування кінцеві результати можуть бути позитивними навіть за відсутності прибутку у складі тарифної ставки.

Фактичний прибуток від страхових операцій може бути отриманий за рахунок інших чинників, наприклад:

Ø скорочення видатків на ведення справи;

Ø зниження збитковості страхових сум* здійснюваних компанією видів страхування.

 

Прибуток від страхових операцій зі страхування життя визначається сумою надлишку резервів довгострокових зобов'язань над обсягами страхових зобов'язань, яка використовується у звітному періоді на власні потреби страховика.

Таке визначення випливає із особливостей страхування життя -його нагромаджувального характеру. На відміну від інших видів страхування, внески зі страхування життя, сплачені страхувальниками, підлягають обов'язковому поверненню останнім через певний час. З цією метою страховик формує резерви довгострокових зобов'язань — математичні резерви*.

Якщо фактичні резерви зі страхування життя перевищують необхідні резерви, що розраховані актуарно, страховик може використати суму перевищення на власні потреби. Фактичне використання надлишків резервів є прибутком страховика.

Слід зазначити, що прибуток від страхової діяльності не завжди є головною частиною балансового прибутку страховика. Одним із джерел його формування є прибутки від інвестування та розміщення тимчасово вільних коштів (інвестиційний прибуток), а також прибуток від інших операцій. Зазначені види прибутку визначаються як різниця між відповідними доходами та витратами.

На основі визначення прибутку розраховується рентабельність страхових операцій, яка характеризує кінцевий фінансово-господарський результат діяльності страховика та визначається відношенням річної суми прибутку до річної суми платежів з будь-якого виду страхування або страхових операцій загалом.

Рентабельність показує, який прибуток отримає страховик з кожної грошової одиниці страхових платежів та пов'язує розмір прибутку як джерела фінансових ресурсів з обсягом виконаної роботи щодо формування страхового фонду. Тим самим він комплексно відтворює ступінь та ефективність використання матеріальних, трудових, грошових ресурсів.

Аналіз рентабельності здійснюється за двома напрямами:

Ø вивчення динамічних рядів показника рентабельності в цілому по страхових операціях і по кожному виду страхування;

Ø співставлення з аналогічними показниками інших страхових компаній, що дозволяє визначити позиції страховика на страховому ринку.

 

Балансовий прибуток страховика розподіляється за загальними для усіх суб'єктів підприємницької діяльності принципами.

 

Зверніть увагу!

Отримання прибутку у страхуванні не є самоціллю. Воно концентрує в собі інтереси як держави, так і власників (акціонерів), персоналу компанії.

Найбільш важливим завданням є використання прибутку з метою нарощування потенціалу компанії.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 617 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2523 - | 2183 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.