Використання регіональних основ управління обумовлено конституційним поділом об'єктів підлеглості і повноважень між центром і територіями. В ст.ст. 132,133 Конституції України визначається, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням Їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: АРК, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
У законодавстві під регіоном розуміється частина території України, яка володіє сукупністю природних, соціально-економічних, національних, культурних та інших умов. Кордони регіону можуть співпадати, а можуть і не співпадати з межами адміністративно-територіального поділу, або регіон може об'єднувати територію кількох одиниць. Це необхідно враховувати при розгляді засад регіонального державного управління.
Зрозуміло, що галузеве управління не ізольоване від міжгалузевого і регіонального, вони доповнюють одне одного, тісно взаємодіють при реалізації загальнодержавних і регіональних програм і здійсненні органами виконавчої влади своїх функцій у відповідних сферах.
Що стосується державного управління в недержавному секторі, і то воно відображується головним чином у визначенні загального і правового режиму діяльності комерційних і некомерційних організацій, створенні відповідних умов підприємницької діяльності.
Характерним для регіонального управління є те, що його здійснюють місцеві виконавчі органи, які діють виключно в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Так, згідно з Конституцією АРК її виконавчі органи — Рада міністрів, міністерства, і республіканські комітети, місцеві державні адміністрації та ін. — самостійно здійснюють виконавчі функції на території автономії з питань, які віднесені законодавством АРК і України до їх компетенції.
Обласні, районні, міські в Києві та Севастополі державні адміністрації виконують функції регіонального управління на підпорядкованих їм територіях, забезпечують реалізацію в області, районі, місті завдань соціально-економічного розвитку, виконання на місцях законів і актів, прийнятих Верховною Радою, Президентом і Кабінетом Міністрів України, а також зв'язок з органами місцевого самоврядування-Діяльність місцевих державних адміністрацій ґрунтується на таких регіональних засадах: забезпечення однакового застосування законів на підпорядкованій території, особиста відповідальність керівників за стан соціально-економічного розвитку регіонів, поєднання загальнодержавних і місцевих інтересів, надання необхідної інформації громадянам, їх організаціям.
Висновок
Отже, як ми переконалися, з метою правового, організаційного, матеріально-технічного забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій утворюються секретаріат, управління, відділи та інші структурні підрозділи, які входять до складу за принципом особливостей місцевої інфраструктури. На регіональному рівні виконують свої функції підприємства і установи.
Крім того, для забезпечення управління в галузевій та міжгалузевій сфері створено ряд інституцій, які здійснюють управління.
Важливим є те, що галузеве управління тісно пов’язані між собою та регіональним управлінням. В концепції адміністративної реформи звертається увага на те, що належна концентрація сил у керівництві розвитком суспільства можлива лише при застосування цих принципів управління.