Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мирні договори із союзниками Німеччини.




Паризька мирна конференція не звелася до обговорення лише долі Німеччини. «Велика трійця» також ухвалила важливі рішення щодо майбутнього Австро-Угорщини, Болгарії й Турецької Османської імперії. Усі ці держави опинилися в таборі переможених. Долю їхніх територій було вирішено укладенням упродовж 1919-1923 рр. низки договорів. Ці договори виносилися на розгляд Ліги Націй як організації, покликаної врегульовувати проблеми між державами в повоєнному світі. Переможені держави спочатку повинні були сплатити репарації.

Основні положення Сен-Жерменського мирного договору з Австрією (10.09.1919 р.)

Політичні обмеження Австрії Договір констатував розпад Австро-Угорської імперії на ряд самостійних держав: Австрію, Угорщину, Чехо-Словаччину, Королівство сербів, хорватів і словенців (з 1929 р. - Югославія), Західноукраїнську Народну Республіку. • Заборонялася назва «Німецька

Австрія». Політичні обмеження Австрії Австрія визнавала незалежність Югославії, Чехо-Словаччини, а також усі мирні договори з Центральними державами, кордони Болгарії, Греції, Польщі, Румунії, Угорщини, Чехо-Словаччини і Югославії.

• Не могла об’єднатися (нім. - аншлюс) з Німеччиною або іншою державою.

• Зобов’язувалася виконувати всі ухвали держав - переможниць щодо її колишніх володінь. Це положення найперше стосувалося Галичини, яку невдовзі остаточно приєднали до Польщі.

• Визнавала незалежність територій, які раніше входили до її складу, і право Росії на репарації від Австрії.

•Відмовлялася від прав у Марокко, Єгипті, Сіамі та Китаї. Економічні Обмеження Передавала переможцям у рахунок репарацій весь торговельний і риболовецький флот Територіальні обмеження Богемія, Моравія і Сілезія з їх переважно німецьким населенням від Австрії переходили до Чехо-Словаччини. • Італія отримала за рахунок Австрії південну частину Тіролю.

• Українська частина Буковини, всупереч вимозі Буковинського народного віча у Чернівцях про приєднання до єдиної Української держави, передавалася Румунії.

• Закарпатська Україна, всупереч рішенню Собору русинів у Хусті про приєднання краю до УНР, була включена до складу Чехо-Словаччини. Договір встановлював автономний статус Закарпаття у складі Чехо- Словаччини. Українцям та іншим національним меншинам на території Чехо-Словаччини і Румунії договір гарантував захист їхніх прав. Військові обмеження Чисельність австрійської армії обмежувалася 30 тис. вояків.

• Країні заборонялося мати військово-морський флот і військову авіацію.

Основні положення Нейїського мирного договору з Болгарією (27.11.1919 р.)

Економічні обмеження Болгарії Болгарія повинна була виплатити 2,25 млрд золотих франків репарацій. • Економіка та фінанси були поставлені під контрольМіжсоюзної комісії з представників Великої Британії, Франції та Італії. Територіальні обмеження Від Болгарії доКоролівства сербів, хорватів і словенців (майбутньої Югославії) відійшли 4 райони загальною площею 2,5 тис. км2.

• ПівденнаДобруджа залишилася за Румунією (до 1940 р.).

• Країна втратила Західну Фракію (8,5 тис. км2), яка переходила врозпорядження Великої Британії, Італії, Франції, США та Японії. У результаті Болгарія була відрізана від Егейського моря. В1920 р. цю територію передали Греції. Військові обмеження Обмежувалися види озброєнь, чисельність болгарської армії (до 20тис.), поліції та жандармерії.

Коли мирні переговори з Угорщиною були близькі до завершення, угорські комуністи на чолі з Бела Куном захопили владу в Будапешті. Відтак підписання мирного договору було відкладено до повалення комуністичного уряду.

Після того як це сталося, новий угорський уряд на чолі з майбутнім диктатором країни адміралом Міклошем Горті у березні 1920 р. у Тріаноні

підписав мирний договір.

Основні положення Тріанонського мирного договору з Угорщиною (4.06.1920 р.)

Територіальні обмеження Дві третини угорської території передавалися Чехо-Словаччині, Югославії і Румунії. Підкарпатська Русь (Закарпаття) від Угорщини передавалася Чехо-Словаччині зі статусом автономії. Унаслідок територіальних втрат чисельність населення Угорщини зменшилася з 18 до 7 млн осіб. Військові Обмеження Чисельність угорської армії обмежувалася 35 тис. вояків.

• Угорщині заборонялося мати на озброєнні авіацію, танки, важку артилерію.

• Військово- морський флот, у тому числі кораблі Дунайської флотилії, передавався союзникам. На чолі Турецької імперії впродовж багатьох століть перебувала Османська династія. Напередодні Першої світової війни

країна значно ослабла і природно, що турецька армія зазнала в ній поразки. Основні положення Севрського мирного договору з Туреччиною (10.08.1920 р.) Політичні обмеження Туреччини Відновлювався режим капітуляції; держави-переможниці отримали право втручатися у внутрішні справи Туреччини. • Зона проток Босфор і Дарданелли підлягала повному роззброєнню і переходила під контроль міжнародної Комісії проток; договір позбавляв Туреччину виходу до Середземного моря. Територіальні обмеження Усі турецькі територіальні володіння в Європі (Східна Фракія, м. Едірне (Адріанополь), Галліпольський півострів) передавалися Греції.

• Додеканеські острови передавалися Італії.

• Від Туреччини відокремлювався Курдистан, межі якого повинні були бути визначені англо-франко-італійською комісією.

• Туреччина визнавала незалежність Вірменії. Визначення кордону між Туреччиною і Вірменією надавалося третейському рішенню президента США.

• Туреччина визнавала англійський протекторат (Протекторат - форма колоніальної залежності, за якої держава зберігає деяку самостійність у внутрішніх справах, а її зовнішню політику визначає держава - метрополія (протектор)) над Єгиптом та англійську анексію (Анексія - насильницьке приєднання однією державою всієї або частини території іншої держави) Кіпру.

• Країна відмовлялася від претензій на Аравійський півострів і країни Північної Африки.

• Палестина, Йорданія та Ірак потрапляли під контроль Великої Британії.

• Сирія і Ліван ставали підмандатними територіями Франції. Військові Обмеження Армію було обмежено 50 тис. солдатів і офіцерів, у тому числі 35 тис. жандармерії, флот - 7 сторожовими кораблями і 5 міноносцями. У цілому Туреччина втрачала 1,2 мли км2 території з населенням понад 10,2 млн осіб. Більшість турків були обурені Севрським договором. Ці настрої поділяв і лідер турецької революції генерал Мустафа Кемаль Ататюрк, який у 1921 р. повалив Османську династію. Врешті-решт Севрський договір було скасовано, і в Лозанні (Швейцарія) на Лозаннській конференції 1922-1923 між Великою Британією, Францією, Італією, Японією, Грецією, Румунією, Югославією, з одного боку, і Туреччиною - з іншого підписано новий договір, який фактично засвідчив міжнародне визнання нової Туреччини.

Лозаннський договір з Туреччиною (24.06.1923 р.)

Умови договору:

• Встановлювалися нові кордони Туреччини, юридично оформляючи тим самим розпад Османської імперії. Питання про кордон між Туреччиною та Іраком відкладалося до визначення його Туреччиною та Великою Британією, а якби вони не змогли домовитися, то тоді питання передавалося б до Ліги Націй. • Скасовувався режим капітуляції в Туреччині, економічні та політичні привілеї іноземців, міжнародний фінансовий контроль над Туреччиною.

• Туреччина погодилася виплатити частину зовнішнього боргу вже неіснуючої Османської імперії. Договір не ратифікувала Югославія, яка не погоджувалася виплачувати «свою» частину боргу Османської імперії.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1542 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2407 - | 2226 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.