Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Переносний мікрорентгенметр ПМР-1




Переносний мікрорентгенметр ПМР-1 використовують для вимірювання потужності дози γ-випромінення в діапазоні від 0 до 5000 мкР/с
(0–18 Р/год).

У системі цивільного захисту мікрорентгенметр можна застосовувати для ведення радіаційної розвідки до рівня не більше 18 Р/год. Живлення приладу від батареї.

 

 

Радіометр РУП-1

Радіометр РУП-1 – це універсальний прилад, призначений для виявлення і вимірювання ступеня забрудненості α- і β-активними речовинами поверхні й визначення потужності дози γ-випромінення в широких діапазонах.

Діапазон вимірювання α -випромінення від 0,5 до 20 000 част./(хв∙см2), β -випромінення від 5 до 50 000 част./(хв-см2),
γ-випромінення для датчика 1 – від 0,2 до 1,000 мкР/с, для датчика 2 – від 0,2 до 10 000 мкР/с.

Живлення приладу від мережі змінного струму напругою 220 В або від акумулятора чи гальванічної батареї.

Прилад РУП-1 у системі ЦО можна застосовувати для ведення радіаційної розвідки за потужності дози випромінення до 36 Р/год.

 

 

Бета-гамма радіометр ГБР-3

 

Бета-гамма радіометр ГБР-3 призначений для вимірювання забрудненості β-частинками поверхонь, а також потужності дози γ -випромінення. Діапазон вимірювань β-частинок від 100 до 1 000 000 розпадів /(хв∙см2), γ -випромінення від 0,2 до 2000 мР/год.

Наявність автоматичної компенсації γ -фону до 200 мР/год (0,2 Р/год) дає можливість вимірювати забрудненість особового складу формувань, техніки. Живлення приладу від гальванічних батарей або від акумуляторів.

У системі ЦО прилад ГБР-3 можна застосовувати для ведення радіаційної розвідки в широкому інтервалі потужності дози γ -випромінення до 100 Р/год. Цей прилад можна використовувати замість приладів ДП-5А, ДП-5Б і ДП-5В.

3.6.6 Радіометр бета-гамма випромінювання «Прип'ять»

Радіометр бета-гамма випромінювання "Прип'ять" призначається для індивідуального і колективного користування при вимірі потужності еквівалентної (експозиційної) дози гамма-випромінювання, щільності потоку бета-випромінювання і об'ємної (питомої) активності в рідких і сипучих речовинах.

Діапазони виміру для: фотонного іонізуючого випромінювання – від 0,1 до 199,9 мкЗв/г; щільності потоку β-випромінювання – від 10 до 19,9∙103 см-2·хв; питомої (об'ємної) активності β-випромінювання ізотопів в рідких і сипучих речовинах – від 1,4∙10-5 до 3,7∙10-3 Бк/ кг (Бк/л) або 2∙10-5 …1,1∙10-7 Кі/кг (Кі/л). Час встановлення робочого режиму до 5 секунд, а час встановлення показників за вибором оператора – 20 с; 200 с при виміру потужності еквівалентної дози і щільності бета-часток; 10 хв. і 100 хв. при виміру питомої активності.

Живлення прибору від елементу типу "Крона" або "Корунд", а також зовнішнього джерела напругою від 4 до 12 Вольт. Час безперервної роботи від мережі перемінного струму не менше 24 години. При автономному живленні не більше 6 годин. Маса прибору – 0,25 кг.

У системі ЦО використовують також переносні прилади такі, як універсальний бета-гамма радіометр "Звезда", радіометр-сигналізатор "Сигнал" універсальний бета-гамма радіометр "Луч-А", радіометр РПП-1, пошуковий радіометр СРП-2, "Бета" і прилад КРБ-1 та інші.

 

.

Прилади контролю дози радіоактивного опромінення

Прилади індивідуального дозиметричного контролю (ІДК) призначені для визначення отриманої людиною дози опромінення за певний період часу у воєнний період і в екстремальних ситуаціях мирного часу. Зберігають і видають їх служби цивільного захисту за місцем роботи.

Всі прилади ІДК поділяються на два види: прямопоказуючі – показання знімаються безпосередньо; без шкали індикації ("сліпі") – показання знімаються на спеціальних пристроях і, як правило, в стаціонарних умовах.

Крім цього, індивідуальні дозиметри поділяються за: методом індикації, типом датчиків, конструктивними особливостями, призначенням, видами реєстрованих випромінювань, доз, діапазоном доз.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 340 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2230 - | 1968 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.