Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості пакування харчових жирів




Фасування і пакування олії. Олію соняшникову випускають фасованою і нефасованою.

Олію соняшникову, що призначена для безпосереднього вживання в їжу, постачання в торговельну мережу та на підприємства ресторанного господарства фасують у тару з вітчизняних та імпортних кольорових або некольорових полімерних матеріалів, пакети з ламінованим покриттям та інші пакувальні матеріали, які забезпечують збереження олії в спожитковому пакованні під час транспортування та зберігання. Передбачена місткість паковання від 10 см3 до 200 см3 включно та понад 3000,0 см до 5000,0 см3 включно та масою нетто від 250 г до 3000 г включно.

Для пакування олії застосовують різні за місткістю та формою ПЕТ пляшки (0,5 л, 1 л, 2 л), скляні пляшки (0,25 л, 0,5 л, 1 л), а також паковання (тара) із жерсті (0,5 л та 1,0 л).

Пляшки з полімерних матеріалів з олією повинні бути герметично закупорені одно- або двокомпонентною пробкою з полімерних матеріалів високого тиску низької густини згідно з чинною нормативною документацією, ковпачками з полімерних матеріалів згідно з ГОСТ 16337 та ГОСТ 16338. Забарвлення ковпачків також нормується стандартами.

Пляшки зі скла з олією соняшниковою повинні бути закупорені алюмінієвими ковпачками для закупорювання пляшок з харчовими рідинами з алюмінієвої фольги. Ковпачки повинні мати картонні ущільнювальні прокладки з полімерним покривом або з матеріалів, що дозволені до використовування центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я для контакту з харчовими продуктами.

Пляшки з олією пакують у прозору термозсідальну плівку, з використовуванням картону для прокладки під денця пляшок, так і без нього, ящики з гофрованого картону, дерев'яні і пластмасові багатообігові ящики для пляшок. Під час пакування для заклеювання використовують клеєву стрічку або полімерну стрічку з липким шаром. Пакування скляних пляшок у дротяні багатообігові ящики, а також в тару-устаткування проводять тільки для місцевої реалізації.

Олію також пакують в бочки сталеві неоцинковані для харчових продуктів та інші матеріали, дозволені для використовування центра­льним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Олію соня­шникову за узгодженням наливають у тару замовника, яка гарантує якість і збереження її під час транспортування та зберігання.

Фасування і пакування тваринних топлених жирів. Залежно від виду та характеру подальшого використання (зберігання, реалізація) охолоджені тваринні топлені жири пакують у дерев'яні заливні бочки місткістю 25, 50, 100 і 120 дм", у фанерні штамповані бочки, картонні наливні барабани, у дощаті, фанерні, картонні ящики масою нетто не більше 25 кг.

Використовують також металеву тару масою не більше 50 кг, металеві контейнери, автомобільні, залізничні цистерни. В цій тарі жири зручніше перевозити.

У бочки, ящики та контейнери перед пакуванням жиру вкладають мішки-вкладиші з полімерних плівкових матеріалів або їх обкладають пергаментом.

Пакують жири в спожиткову тару (паковання) з пергаменту, алюмі­нієвої кашированої фольги масою нетто 100, 200 і 250 г і стаканчики з полівінілхлоридної плівки з вкладками з полімерної плівки масою нетто 300; 400 г, у металеві та скляні банки масою нетто 400 і 450 г.

Пачки, стакани з жиром упаковують у картонні ящики, банки скляні — у ящики дощаті або з гофрованого картону з внутрішніми перегоро­дками зі щільного гофрованого картону.

Спожиткова та транспортна тара (паковання) маркується відповідно до вимог стандарту.

 

Фасування і пакування маргаринів. Маргарин фасують: у вигляді брусків, загорнутих у пергамент, кашировану фольгу, масою нетто від 200 до 500 г; в стаканчики і коробки з полімерних матеріалів, масою нетто від 100 до 500 г в банки металеві масою нетто від 500 г до 1000 г. Вони повинні бути яскраво оформлені.

Фасований маргарин упаковують у ящики дощаті, фанерні, картонні, з гофрованого картону.

Нефасований маргарин упаковують у ящики з гофрованого картону, дощаті, фанерні, дерев'яні бочки, бочки фанерно-штамповані, барабани фанерні. Маса нетто маргарину в усіх пакувальних одиницях повинна бути однаковою: не більше 22 кг — у дощатих, фанерних, картонних ящиках; не більше 50 кг — в барабанах і бочках. Перед упакуванням нефасованого маргарину транспортна тара (паковання) повинна бути вистелена пергаме­нтом, підпергаментом, полімерними, поліетилен-целофановими, поліети­леновими плівками. Ящики повинні бути обклеєні стрічкою.

Маркування на спожиткове паковання наносять швидковисихаючою фарбою. На паковання маргарину з вітамінами додатково наносять надпис «Вітамінізований». На транспортній тарі наносять «Берегти від нагрівання».

Фасування і пакування майонезу. Для реалізації у роздрібній торговельній мережі майонез фасують: у скляні банки масою нетто 100 — 250 г; у туби з алюмінію або інших матеріалів масою нетто 50 — 250 г; у паперові пакети з полімерним покриттям; у пакети; коробочки; стаканчики з вітчизняних полімерних матеріалів і полімерних матеріалів інших країн (але за характеристиками не нижчими від вітчизняних) масою нетто 35 — 250 г або за згодою споживача (замовника) масою нетто 250 — 500 г.

Для підприємств громадського харчування, роздрібної торгівлі та для промислової переробки майонез фасують масою нетто 250 г — 10 кг у скляні банки для консервів, але тільки за згодою споживача (замовника).

Для місцевої реалізації у роздрібній торгівельній мережі, у громад­ському харчуванні і для промислової переробки майонез упаковують також у металеві фляги для молока з мішками-вкладками з полімерних матеріалів масою нетто не більше 40 кг.

Скляні банки з майонезом герметично закупорюють металевими кришками з лакованої жерсті або лакованого алюмінію, а також криш­ками з полімерних матеріалів.

Коробочки та стаканчики з полімерних матеріалів закривають від­повідним способом, що забезпечує збереженість продукту, фольгою, вкритою термозварювальним лаком, полімерними плівками або криш­ками з полімерних матеріалів.

Для місцевої реалізації майонезу за згодою споживача (замовника) використовують також металеві корзини, ящики полімерні, дощані без кришок і тару-обладнання.

Контрольні питання

1. Охарактеризуйте основну сировину для виробництва олій, тваринних жирів, маргарину майонезів.

2. Основні технологічні операції виробництва олії, їх вплив на якість.

3. Основні технологічні операції виробництва топлених жирів, їх вплив на якість.

4. Технологія виробництва маргаринів, вплив операцій на якість.

5. Технологія виробництва майонезів, вплив на якість.

6. Особливості упакування харчових жирів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 568 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2223 - | 2152 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.