Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


—татт€ 39. –озгл€д та затвердженн€ ƒержавного бюджету ”крањни
1. –озгл€д та затвердженн€ ƒержавного бюджету ”крањни в≥дбуваЇтьс€ у ¬ерховн≥й –ад≥ ”крањни за спец≥альною процедурою, визначеною –егламентом ¬ерховноњ –ади ”крањни.

2. ѕрот€гом трьох дн≥в з дн€ прийн€тт€ ¬ерховною –адою ”крањни закону про ƒержавний бюджет ”крањни  аб≥нет ћ≥н≥стр≥в ”крањни подаЇ ѕрезиденту ”крањни обірунтуванн€ ≥ розрахунки щодо бюджетних показник≥в такого закону, зм≥нених пор≥вн€но з проектом закону про ƒержавний бюджет ”крањни, поданим  аб≥нетом ћ≥н≥стр≥в ”крањни до ¬ерховноњ –ади ”крањни на розгл€д у першому читанн≥.

3. якщо ѕрезидент ”крањни повернув до ¬ерховноњ –ади ”крањни дл€ повторного розгл€ду закон про ƒержавний бюджет ”крањни ≥з вмотивованими ≥ сформульованими пропозиц≥€ми, €к≥ передбачають зм≥ни бюджетних показник≥в,  аб≥нет ћ≥н≥стр≥в ”крањни у тижневий строк подаЇ ¬ерховн≥й –ад≥ ”крањни зм≥ни до показник≥в, зазначених у текстових статт€х такого закону, та оновлен≥ додатки до нього в≥дпов≥дно до пропозиц≥й ѕрезидента ”крањни.

ѕ≥сл€ прийн€тт€ до розгл€ду представленого проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни не п≥зн≥ше 1 жовтн€ (6 жовтн€, €кщо проект бюджету був прийн€тий до розгл€ду п≥сл€ повторного поданн€  аб≥нетом ћ≥н≥стр≥в ”крањни) року, €кий передуЇ плановому, проект закону про ƒержавний бюджет ”крањни розгл€даЇтьс€ народними депутатами ”крањни, а також у ком≥тетах, депутатських фракц≥€х та групах ¬ерховноњ –ади ”крањни.  ом≥тети ¬ерховноњ –ади ”крањни формують своњ пропозиц≥њ до проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни ≥ передають њх до  ом≥тету ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету та призначають представник≥в дл€ участ≥ у робот≥  ом≥тету ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету. ѕ≥сл€ 1 жовтн€ (6 жовтн€, €кщо проект бюджету був прийн€тий до розгл€ду п≥сл€ повторного поданн€  аб≥нетом ћ≥н≥стр≥в ”крањни) року, €кий передуЇ плановому, прийн€тт€ пропозиц≥й  ом≥тетом ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету припин€Їтьс€.

ѕропозиц≥њ стосовно зб≥льшенн€ видатк≥в ƒержавного бюджету ”крањни мають визначати джерела покритт€ таких видатк≥в; пропозиц≥њ стосовно зменшенн€ доход≥в ƒержавного бюджету ”крањни мають визначати джерела компенсац≥њ втрат доход≥в ƒержавного бюджету ”крањни або види та обс€ги видатк≥в, що п≥дл€гають в≥дпов≥дному скороченню. ∆одна з таких пропозиц≥й не повинна призводити до зб≥льшенн€ державного боргу ≥ гарант≥й пор≥вн€но з њх обс€гом, передбаченим у представленому проект≥ закону про ƒержавний бюджет ”крањни. якщо принаймн≥ одна ≥з вимог не виконуЇтьс€, в≥дпов≥дна пропозиц≥€ до розгл€ду  ом≥тетом ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету не приймаЇтьс€. Ќе допускаЇтьс€ внесенн€ пропозиц≥й щодо зм≥н до прогнозу податкових надходжень, кр≥м випадку, коли за висновком  ом≥тету ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету, ћ≥н≥стерства ф≥нанс≥в ”крањни та –ахунковоњ палати ви€влен≥ неточност≥ в њх розрахунку.

 ом≥тет ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету не п≥зн≥ше 15 жовтн€ (20 жовтн€, €кщо проект бюджету був прийн€тий до розгл€ду п≥сл€ повторного поданн€  аб≥нетом ћ≥н≥стр≥в ”крањни) року €кий передуЇ плановому, сп≥льно з уповноваженими представниками  аб≥нету ћ≥н≥стр≥в ”крањни розгл€даЇ пропозиц≥њ до проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни ≥ готуЇ ¬исновки та пропозиц≥њ до нього, а також таблиц≥ пропозиц≥й субТЇкт≥в права законодавчоњ ≥н≥ц≥ативи, €к≥ пропонуЇтьс€ п≥дтримати чи в≥дхилити, ≥ приймаЇ з цього приводу в≥дпов≥дне р≥шенн€. ѕоказники, що м≥ст€тьс€ у ¬исновках та пропозиц≥€х до проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни, мають бути збалансованими.

¬исновки та пропозиц≥њ до проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни, а також таблиц≥ пропозиц≥й јпаратом ¬ерховноњ –ади ”крањни розповсюджуютьс€ серед народних депутат≥в ”крањни не п≥зн≥ше н≥ж за два дн≥ до розгл€ду проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни у першому читанн≥ на пленарному зас≥данн≥ ¬ерховноњ –ади ”крањни.

 

ѕри вивченн≥ другого питанн€ (ѕ≥дготовка проекту закону про ƒержавний бюджет до другого читанн€ –озгл€д проекту закону про ƒержавний бюджет у другому читанн≥..) студентам сл≥д звернути увагу на те, що

ƒруге читанн€ розпочинаЇтьс€ з допов≥д≥ ћ≥н≥стра ф≥нанс≥в ”крањни ≥ завершуЇтьс€ не п≥зн≥ше 20 листопада року, що передуЇ плановому.

√олова  ом≥тету ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету допов≥даЇ висновки  ом≥тету ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету щодо врахуванн€  аб≥нетом ћ≥н≥стр≥в ”крањни Ѕюджетних висновк≥в ¬ерховноњ –ади ”крањни при п≥дготовц≥ проекту закону про ƒержавний бюджет ”крањни до другого читанн€.

якщо  аб≥нет ћ≥н≥стр≥в подаЇ проект бюджету, в €кому передбачено деф≥цит, то в першу чергу затверджуЇтьс€ граничний розм≥р деф≥циту ƒержавного бюджету з подальшим постатейним прийн€тт€м проекту бюджету. ƒержавний бюджет може голосуватис€ в ц≥лому, €кщо п≥д час постатейного голосуванн€ до проекту бюджету не було внесено ≥стотних зм≥н. якщо поправки призвели до перевищенн€ граничного розм≥ру деф≥циту, ”р€д може запропонувати своњ поправки з метою скороченн€ деф≥циту, або направити проект бюджету на доопрацюванн€ в пост≥йну ком≥с≥ю з питань бюджету.

¬ обов'€зковому пор€дку в другому читанн≥ затверджуютьс€ наступн≥ показники:

- загальний обс€г деф≥циту / проф≥циту;

- доходи ≥ видатки ƒержавного бюджету ”крањни;

- розм≥р м≥н≥мальноњ зароб≥тноњ плати та р≥вень забезпеченн€ прожиткового м≥н≥муму на наступний бюджетний пер≥од;

- обс€ги м≥жбюджетних трансферт≥в;

- статт≥, що спри€ють формуванню м≥сцевих бюджет≥в. ÷≥ статт≥ не п≥дл€гають розгл€ду у третьому читанн≥.

”с≥ ≥нш≥ статт≥, €к≥ не були прийн€т≥ у другому читанн≥, перенос€тьс€ на розгл€д у третьому читанн≥.

ѕри вивченн≥ третього питанн€ (“ретЇ читанн€ проекту закону у третьому читанн≥.) студентам сл≥д звернути увагу на те, що

 ом≥тет ¬ерховноњ –ади ”крањни ≥з питань бюджету до 25 листопада доопрацьовуЇ проект закону про ƒержавний бюджет ”крањни ≥ виносить його на розгл€д ¬ерховноњ –ади ”крањни у третьому читанн≥.

“ретЇ читанн€ починаЇтьс€ з допов≥д≥ √олови  ом≥тету ¬ерховноњ –ади ”крањни з питань бюджету та сп≥вдопов≥д≥ ћ≥н≥стра ф≥нанс≥в ”крањни.

ѕроект закону про ƒержавний бюджет голосуЇтьс€ за статт€ми, не прийн€тими у другому читанн≥, ≥ в ц≥лому.

«акон про ƒержавний бюджет ”крањни приймаЇтьс€ ¬ерховною –адою ”крањни до 2 грудн€ року, що передуЇ плановому. ѕро введенн€ в д≥ю закону про ƒержавний бюджет на наступний бюджетний пер≥од ¬ерховна –ада приймаЇ ѕостанову, проект €коњ готуЇтьс€ ”р€дом.

ѕ≥сл€ прийн€тт€ проект «акону прот€гом двох тижн≥в розгл€даЇтьс€ ѕрезидентом ”крањни. ” раз≥ його п≥дписанн€ ѕрезидентом ”крањни, закон набуваЇ чинност≥.

” раз≥ неприйн€тт€ «акону ”крањни про ƒержавний бюджет до 2 грудн€ поточного року ¬ерховна –ада ”крањни приймаЇ ѕостанову про пор€док ф≥нансуванн€ нев≥дкладних витрат до затвердженн€ закону про ƒержавний бюджет.

” цьому випадку  аб≥нет ћ≥н≥стр≥в ”крањни в≥дпов≥дно до статт≥ 46 Ѕюджетного кодексу маЇ право зд≥йснювати витрати ƒержавного бюджету з наступними обмеженн€ми:

1) витрати зд≥йснюютьс€ т≥льки на ц≥л≥, що визначен≥ одночасно у закон≥ про ƒержавний бюджет ”крањни на попередн≥й бюджетний пер≥од ≥ у проект≥ закону про ƒержавний бюджет ”крањни на наступний бюджетний пер≥од;

2) щом≥с€чн≥ витрати ƒержавного бюджету не повинн≥ перевищувати 1/12 обс€гу витрат, визначених законом про ƒержавний бюджет ”крањни на попередн≥й бюджетний р≥к;

3) позики зд≥йснюютьс€ т≥льки з метою погашенн€ основноњ суми державного боргу;

4) до прийн€тт€ закону про ƒержавний бюджет ф≥нансуванн€ кап≥тальних витрат заборонено, кр≥м випадк≥в, пов'€заних з введенн€м надзвичайного стану, еколог≥чноњ ситуац≥њ;

5) до прийн€тт€ закону про ƒержавний бюджет податки ≥ збори справл€ютьс€ в≥дпов≥дно до закону про ƒержавний бюджет ”крањни на попередн≥й бюджетний пер≥од та ≥нших нормативно-правових акт≥в.

¬≥дпов≥дно до положень Ѕюджетного кодексу прийн€тт€ ƒержавного бюджету ”крањни на в≥дпов≥дний бюджетний пер≥од з деф≥цитом дозвол€Їтьс€ у раз≥ на€вност≥ обгрунтованих джерел ф≥нансуванн€ деф≥циту.

ѕроф≥цит бюджету затверджуЇтьс€ виключно з метою погашенн€ основноњ суми боргу та на забезпеченн€ збереженн€ розм≥ру оборотноњ касовоњ гот≥вки.

ќборотна касова гот≥вка - частина залишку кошт≥в загального фонду в≥дпов≥дного бюджету, €ка формуЇтьс€ на початок планового бюджетного пер≥оду з метою покритт€ тимчасових касових розрив≥в.

ѕ≥сл€ набутт€ сили «акону ѕро ƒержавний бюджет ”крањни, а саме п≥сл€ п≥дписанн€ його ѕрезидентом, починаЇтьс€ його виконанн€ вс≥ма учасниками бюджетного процесу в≥дпов≥дно до њх повноважень.

«а поданн€м ос≥б та орган≥в, €к≥ мають право законодавчоњ ≥н≥ц≥ативи, прот€гом бюджетного пер≥оду до закону про ƒержавний бюджет можуть бути внесен≥ зм≥ни ≥ доповненн€. —початку вони розгл€даютьс€ ком≥с≥€ми, до компетенц≥њ €ких належать запропонован≥ зм≥ни, а пот≥м пост≥йною ком≥с≥Їю з питань бюджету, €ка готуЇ в≥дпов≥дне р≥шенн€. ∆одний закон, що впливаЇ на зменшенн€ доход≥в або зб≥льшенн€ видатк≥в бюджету поточного року, не може бути прийн€тий в ц≥лому ¬ерховною –адою, €кщо в≥дпов≥дн≥ поправки не будуть внесен≥ до закону про ƒержавний бюджет на поточний р≥к.

ѕри вивченн≥ четвертого питанн€ («м≥ст закону про бюджет.) студентам сл≥д звернути увагу на те, що

«м≥ст «акону про ƒержавний бюджет ”крањни у концептуальному розр≥з≥ визначаЇтьс€ Ѕюджетним кодексом ”крањни (ст. 38), ѕравилами оформленн€ проекту закону ”крањни про ƒержавний бюджет ”крањни та –егламентом ¬ерховноњ –ади ”крањни. «акон про ƒержавний бюджет розгл€даЇтьс€ де€кими теоретиками €к закон за формою, а не за зм≥стом. ” ньому м≥ст€тьс€ правов≥ приписи, €к≥ мають конкретно-адресний зм≥ст. ¬ключен≥ конкретн≥ показники й цифри по доходах ≥ видатках визначають права орган≥в державноњ влади та ос≥б, €ким делеговано повноваженн€ з витрачанн€ бюджетних ресурс≥в, а також обов'€зки державних орган≥в з≥ збиранн€ кошт≥в дл€ моб≥л≥зац≥њ запланованих доход≥в бюджету. ¬одночас закони про ƒержавний бюджет, €к ≥ р≥шенн€ про м≥сцев≥ бюджети, м≥ст€ть приписи, що не мають конкретно-хресного зм≥сту. ÷е приписи, €кими затверджуютьс€ розм≥ри в≥драхувань в≥д територ≥альних надходжень загальнодержавних податк≥в ≥ збор≥в до бюджет≥в нижчих р≥вн≥в, розм≥ри м≥жбюджетних трансферт≥в тощо. “ак≥ правов≥ норми розрахован≥ на багаторазове застосуванн€.

¬≥дпов≥дно до ст. 94  онституц≥њ ”крањни «акон про ƒержавний бюджет ”крањни п≥дписуЇ √олова ¬ерховноњ –ади ”крањни ≥ нев≥дкладно направл€Ї його ѕрезидентов≥ ”крањни. ѕрезидент ”крањни прот€гом п'€тнадц€ти дн≥в п≥сл€ отриманн€ закону п≥дписуЇ його, беручи до виконанн€, та оф≥ц≥йно оприлюднюЇ його або повертаЇ закон з≥ своњми вмотивованими ≥ сформульованими пропозиц≥€ми до ¬ерховноњ –ади ”крањни дл€ повторного розгл€ду. якщо ѕрезидент ”крањни прот€гом встановленого строку не повернув закон дл€ повторного розгл€ду, закон вважаЇтьс€ схваленим ѕрезидентом ”крањни ≥ маЇ бути п≥дписаний та оф≥ц≥йно оприлюднений. якщо п≥д час повторного розгл€ду закон буде знову прийн€тий ¬ерховною –адою ”крањни не менш €к двома третинами в≥д њњ конституц≥йного складу, ѕрезидент ”крањни зобов'€заний його п≥дписати та оф≥ц≥йно оприлюднити прот€гом дес€ти дн≥в.

«акон про ƒержавний бюджет ”крањни набираЇ чинност≥ через дес€ть дн≥в з дн€ його оф≥ц≥йного оприлюдненн€, €кщо ≥нше не передбачено самим законом, але не ран≥ше дн€ його опубл≥куванн€.

ћ≥жбюджетн≥ трансферти - кошти, €к≥ безоплатно ≥ безповоротно передаютьс€ з одного бюджету до ≥ншого.

ћ≥жбюджетн≥ трансферти можуть зд≥йснюватис€ у вигл€д≥ дотац≥й вир≥внюванн€, кошт≥в, що передаютьс€ до державного бюджету й м≥сцевих бюджет≥в ≥з ≥нших м≥сцевих бюджет≥в, субвенц≥й.

«акон про ƒержавний бюджет на кожний бюджетний пер≥од м≥стить виключний перел≥к ≥ розм≥р дотац≥й вир≥внюванн€ й субвенц≥й.

–озпод≥л обс€гу м≥жбюджетних трансферт≥в зд≥йснюЇтьс€ на основ≥ формули, €ку затверджуЇ  аб≥нет ћ≥н≥стр≥в ”крањни. ‘ормула маЇ враховувати так≥ параметри:

1) ф≥нансов≥ нормативи бюджетноњ забезпеченост≥ та коригуюч≥ коеф≥ц≥Їнти до них;

2) к≥льк≥сть мешканц≥в та к≥льк≥сть споживач≥в соц≥альних послуг;

3) ≥ндекс в≥дносноњ податкоспроможност≥ в≥дпов≥дного м≥ста чи району;

4) прогнозний показник кошика доход≥в бюджет≥в м≥сцевого самовр€дуванн€ дл€ бюджет≥в м≥ст  иЇва й —евастопол€, м≥ст республ≥канського јвтономноњ –еспубл≥ки  рим та м≥ст обласного значенн€, а також прогноз доход≥в дл€ районних бюджет≥в;

5) коеф≥ц≥Їнт вир≥внюванн€.

ѕор€док зд≥йсненн€ вс≥х вид≥в м≥жбюджетних трансферт≥в урегульовано у гл. 16  одексу.

 

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-11-23; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 333 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќаука Ч это организованные знани€, мудрость Ч это организованна€ жизнь. © »ммануил  ант
==> читать все изречени€...

529 - | 454 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.017 с.