Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Навчальні практичні завдання. (основний етап заняття - 70%)




(основний етап заняття - 70%)

1. Визначити індивідуальну величину біодози від штучного джерела за допомогою біодозиметра Горбачова, розрахувати профілактичну і оптимальну дозу ультрафіолетового випромінювання.

2. Визначити інтенсивність ультрафіолетового випромінювання від штучного джерела за допомогою фотохімічного (щавлевокислого) методу та перерахувати у величини еритемної, оптимальної і профілактичної дози.

4. Визначити інтенсивність ультрафіолетового випромінювання від штучного джерела за допомогою ультрафіолетметра та перерахувати у величини еритемної, оптимальної і профілактичної дози.

5. Визначити профілактичну дозу штучного ультрафіолетового опромінення за даними ситуаційної задачі.

Задача. Одержання еритемної дози ультрафіолетового випромінювання від лампи ЛЕ-30 забезпечується упродовж 4 хв на відстані 2 м від джерела. Розрахуйте, яка тривалість опромінення повинна бути для отримання профілактичної дози на відстані 4 м від лампи.

Профілактичну дозу розраховують за формулою

Х = 1/8 А (В/С)2,

де Х - профілактична доза, хв; А - еритемна доза на стандартній відстані, хв; С - стандартна відстань в м, на якій визначалась еритемна доза; В - відстань в м, де будуть розставлені пацієнти.

6. Визначити режими проведення сонячних та небесних ванн з метою профілактичного ультрафіолетового опромінення дітей за даними ситуаційної задачі.

Задача. Який режим сонячних ванн треба застосовувати для дитини віком 1 рік у квітні?

7. Оцінити ефективність санації повітря ультрафіолетовою бактерицидною лампою за даними ситуаційної задачі.

Задача. Для санації повітря в шкільному класі (площа 50 м2, висота 3,5 м) в період епідемії грипу використовували опромінювач з прямою ртутно-кварцевою лампою ПРК упродовж 1 год. Посів повітря до і після опромінювання здійснювали приладом Кротова (швидкість посіву 20 л/хв упродовж 10 хв) на м’ясо-пептонний агар з подальшим термостатуванням упродовж 24 год. Дати гігієнічну оцінку ефективності санації, якщо до санації проросло 65 колоній, а після - 12.

Матеріали контролю рівня засвоєння практичних вмінь і навиків

(заключний етап заняття - 15%)

Контрольні завдання

 

1. Розрахуйте інтенсивність ультрафіолетового випромінювання в біологічних, фотохімічних і фізичних одиницях, а також оптимальну фізіологічну та профілактичну дозу в цих же одиницях, якщо ледь помітне почервоніння (еритема) на шкірі передпліччя через 20 год після локального опромінення лампою ЛЕ - 30 розвинулось під: а) першим, б) другим, в) третім, г) четвертим, д) п’ятим, е) шостим віконцем біодозиметра Горбачова.

2. Одержання еритемної дози ультрафіолету від лампи ЛЕ – 30 забезпечується на протязі 2 хв на відстані 0,5 м від джерела. Розрахуйте, яка тривалість опромінення повинна бути для отримання профілактичної дози на відстані: а)1 м, б) 2 м, в) 3 м, г) 4 м, д) 5 м, е) 6 м від джерела.

3. Одержання еритемної дози ультрафіолету від лампи ЛЕ – 30 на відстані 0,5 м забезпечується упродовж 2 хв. Розрахуйте, на якій відстані від опромінювача потрібно розмістити групу дітей, щоб отримати профілактичну дозу за: а) 5 хв, б) 4 хв, в) 3 хв.

 

Тема 3. Методика визначення та гігієнічна оцінка температури та вологості і їх впливу на теплообмін. Дослідження барометричного тиску.

Актуальність теми

Профілактика патологічних станів (перегрівання, тепловий удар, переохолодження), етіологічним чинником яких є порушення рівноваги між теплопродукцією і тепловіддачею організму внаслідок впливу несприятливих поєднань температури і вологості повітря, грунтується на гігієнічній оцінці температурно-вологісного режиму середовища та його регламентуванні у приміщеннях. Різкі коливання барометричного тиску стають причиною гірської, висотної та кесонної хвороб.

 

Навчальні цілі

Знати механізми впливу температури, вологості, барометричного тиску на організм. Засвоїти методи дослідження температури, вологості, барометричного тиску. Вміти проводити гігієнічну оцінку температурно-вологісного режиму приміщень різного призначення та розробляти оздоровчі заходи.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 466 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2093 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.