Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕрийоми покращенн€ дисципл≥ни в клас≥
ƒисципл≥нован≥сть Ц це св≥доме п≥дпор€дкуванн€ своњ повед≥нки сусп≥льним правилам.

1. —концентруйте увагу учн≥в до того, €к розпочнетьс€ урок. ƒл€ цього ви повинн≥ зачекати й не розпочинати роботи доки вс≥ не заспоко€тьс€: використайте паузу 5-10 с; можна розпочати урок тих≥ше, н≥ж завжди.

2. ѕр€ма настанова Ц початок кожного уроку потр≥бно розпочати з пов≥домленн€ учн€м плану уроку. “аким чином учн≥ усв≥домлюють, що њх оч≥куЇ попереду.

3.  онтроль ви€вл€Їтьс€ в тому, що учитель обходить клас, коли учн≥ працюють. ÷е змусить учн≥в, €к≥ ще не включилис€ у виконанн€ завданн€, швидше це зробити.

4. ѕоказуйте приклад своЇю повед≥нкою. якщо ви хочете, щоб учн≥ не п≥двищували голос п≥д час робити, ви маЇте також говорити тих≥ше.

5. ¬икористовуйте невербальн≥ сигнали. ” 50-т≥ роки ’’ ст. звичайним предметом на уроц≥ був н≥кельований дзв≥нок, €кий сто€в на вчительському стол≥. ѕодзвонивши, учитель м≥г привернути загальну увагу класу. Ќевербальним сигналом Ї також вираз обличч€, поза, жести. –етельно п≥дбер≥ть типи невербальних сигнал≥в дл€ використанн€ на уроц≥. ѕо€сн≥ть учн€м, що ви хочете в≥д них, коли використовуйте ц≥ сигнали.

6. ЌенавТ€зливе втручанн€ Ц розумний учитель подбаЇ про те, щоб учень не був покараний за свою погану повед≥нку, опинившись в центр≥ уваги. ¬жит≥ ним заходи щодо порушник≥в повед≥нки мають бути майже непом≥тними дл€ ≥нших. ј отже, решта учн≥в не в≥двол≥катиметьс€ в≥д виконанн€ роботи. ≈фективно використати прийом Ђзгадуванн€ ≥мен≥ї. “≥льки-но вчитель бачить, що учень розмовл€Ї або не працюЇ, - просто вставл€Ї ≥мТ€ ц≥Їњ дитини в розпов≥дь так, щоб не вигл€дало абсолютно природно: Ђяк бачиш, ƒенисе, ми роз≥брали один ≥з дес€ти стовпчик≥вї. ƒенис, почувши своЇ ≥мТ€, знову повертаЇтьс€ до роботи, причому решта класу не зверне на це уваги.

7. —тверджувальна дисципл≥на Ц учн€м пропонують ч≥тк≥ правила, на потреб≥ виконанн€ €ких пост≥йно наголошуЇтьс€.

8. —тверджувальн≥ Ђяї-пов≥домленн€. ¬читель фокусуЇ увагу учн€ на т≥й повед≥нц≥, €коњ в≥д нього чекають, а не на поган≥й: Ђя хочу, щоб виЕї, Ђћен≥ потр≥бно, щоб виЕї, Ђя чекаю, щоб виЕї. Ќедосв≥дчений вчитель може припустис€ помилки: Ђя хочу, щоб ви припинилиЕї. ÷е €к правило, породжуЇ конфронтац≥ю на протест. ”вага сфокусована на поган≥й повед≥нц≥, й учень готовий до негайноњ в≥дпов≥д≥: Ђя н≥чого не зробив!ї або Ђ÷е не €Еї й починаЇтьс€ зТ€суванн€ стосунк≥в.

9. √уманн≥ Ђяї -пов≥домленн€. ”читель, €кому пост≥йно заважаЇ учень, може одного разу вдатис€ до досить емоц≥йного висловлюванн€ своњх почутт≥в: Ђя не можу у€вити, що такого € тоб≥ зробив, чому ти вважаЇш, що € не г≥дний твоЇњ поваги, у той час, коли решта учн≥в так не вважаЇ. якщо € був до тебе колись надто суворим чи неуважним, будь ласка, дай мен≥ про це знати в будь-€кому раз≥. я почуваюс€ так, н≥би чимось тебе образив, а ти тепер вважаЇш за потр≥бне демонструвати мен≥ свою неповагуї. ѕ≥сл€ такоњ розмови учень маЇ заспокоњтис€ на тривалий час.

10. ѕозитивна дисципл≥на Ц говор≥ть д≥т€м, €к потр≥бно поводитис€, зам≥сть того, щоб перераховувати реч≥, €к≥ вони не повинн≥ робити. «ам≥сть Ђне б≥гайтеї скаж≥ть Ђход≥ть спок≥йної. «ам≥сть Ђне бийтес€ї Ц ЂрозвТ€зуйте конфл≥кти цив≥л≥зованої. ѕередавайте ваш≥ правила €к спод≥ванн€. ѕо€сн≥ть учн€м, €к ви чекаЇте в≥д них спок≥йноњ повед≥нки в клас≥.

11. „аст≥ше вдавайтес€ до схваленн€.  оли ви бачите, що хтось поводитьс€ добре, вислов≥ть своЇ задоволенн€. ¬и можете це зробити словами, але не обовТ€зково т≥льки ними. ѕосм≥шка, схвальний порух головою Ц все це спри€Ї хорош≥й повед≥нц≥

12. ѕоводьтес€ так, щоб учн≥ в≥дчули, що ви керуЇте навчальним процесом, при цьому вс≥л€ко стимулюйте њхню активн≥сть.

13. Ќе в≥двол≥кайтес€ на незначн≥ порушенн€, морал≥зуванн€. ”рокЦ це не арена дл€ зТ€суванн€ стосунк≥в.

14. ƒотримуйтес€ доброзичливого, мажорного тону, будьте уважн≥ до кожного учн€. —творюйте життЇрад≥сний, оптим≥стичний настр≥й у клас≥.

15. ƒавайте учн€м част≥ше працювати у групах Ц це може бути стимулом до зайн€тост≥ кожного, хорошого настрою ≥ повед≥нки.

16. —творюйте умови, щоб Ђважк≥ї, Ђслабк≥ї д≥ти могли в≥дчути себе л≥дерами.

17. Ќе принижуйте учн≥в, не доводьте до образ, сарказму. √н≥в, драт≥влив≥сть, ≥мпульсивн≥сть не спри€ють зм≥цненню дисципл≥ни й авторитету вчител€.

18. Ѕудьте прив≥тними, але враховуйте, що фам≥ль€рн≥сть може породити неповагу.

19. Ќе ви€вл€йте антипат≥њ до важких учн≥в, спод≥ваючись в≥д них поганоњ повед≥нки. ƒ≥ти в≥дчувають скептичне ставленн€ до них ≥ часто повод€тьс€ в≥дпов≥дно до ваших оч≥кувань.

20. Ќе допускайте по€ви Ђулюбленц≥вї, це створюЇ зайв≥ проблеми, ускладнюЇ стосунки в колектив≥.

21. ”м≥йте керувати емоц≥€ми, знайте ц≥ну кожному слов≥, тонов≥.

22. –об≥ть виклад матер≥алу €скравим, захоплюйте учн≥в за допомогою р≥зноман≥тних метод≥в, наочност≥ та зм≥стовност≥.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-11-23; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 453 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћучша€ месть Ц огромный успех. © ‘рэнк —инатра
==> читать все изречени€...

511 - | 488 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.