Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Укладення та розірвання шлюбу громадянина України з іноземним громадянином за кордоном




КРОК 1. Документи, які Вам потрібні для укладення шлюбу.

Перед реєстрацією шлюбу за кордоном, громадяни України повинні подати наступні документи:

o паспорт:

o довідка про сімейний стан;

o свідоцтво про народження;

o свідоцтво про розірвання шлюбу або про смерть попереднього чоловіка;

o довідку про реєстрацію попереднього шлюбу з відміткою про його розірвання (для підтвердження дошлюбного прізвища);

o довідка про несудимість;;

o довідка з місця проживання;

o свідоцтво про народження дитини (якщо дитина виїжджає за кордон);

КРОК 2. Державні органи, в які Вам необхідно звернутись.

Усі зазначені документи повинні бути легалізовані у відділі реєстрації актів цивільного стану обласного управління юстиції, а в подальшому — Міністерстві юстиції України. При реєстрації шлюбу громадян України з іноземцями на території країни їх проживання вимагають такі ж документи, як і для реєстрації шлюбу іноземців на території України.

Шлюб між громадянином України та іноземцем, укладений за межами України, визнається дійсним незалежно від процедури його оформлення. Якщо закон держави, в якій реєструється шлюб, допускає його релігійну форму або визнає дійсним фактичний шлюб, немає підстав для визнання такого шлюбу недійсним і в Україні.

КРОК 3. Вирішення проблем на шляху до та після реєстрації шлюбу.

До того часу як ви поїдете реєструвати свій шлюб за кордон, обов`язково ознайомтесь з приватним правом тієї держави до якої ви збираєтесь. Скажімо, в деяких країнах визначене досить обмежене коло причин, які можуть послужити розірванню шлюбу. В Італії одна з обов'язкових умов розлучення — це не проживання спільно п'ять років. А в мусульманських країнах ініціатива жінки щодо розлучення взагалі ніякого значення не має. Тобто жінка у виняткових випадках може ініціювати питання про розірвання шлюбу.Ніколи не забувайте про ризик після одруження за кордоном опинитися у рабстві, потрапити у полон до жорстоких людей, які можуть використовувати вас у нелегальному бізнесі.

КРОК 4. Реєстрація шлюбу.

Громадяни України, що прийняли рішення одружитися за кордоном, можуть, за своїм вибором, зареєструвати шлюб або в консульстві (посольстві) України в країні перебування, або у відповідній компетентній установі іноземної держави.

Шлюб між громадянами України, а також шлюб громадянина України з іноземцем, зареєстрований за межами України з додержанням форми шлюбу, встановленої законом держави - місця його реєстрації, є дійсним в Україні, якщо дотримані вимоги щодо добровільності вступу осіб до шлюбу (ст. 24 СК України), одношлюбності (ст. 25 СК України), враховані передбачені законом перешкоди до укладення шлюбу (ст. 26 СК України).

КРОК 5. Як розлучитись з іноземним громадянином.

Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, здійснене за межами України за законом відповідної держави, є дійсним в Україні, якщо в момент розірвання шлюбу хоча б один із подружжя проживав за межами України. Розірвання шлюбу між громадянами України, здійснене за межами України за законом відповідної держави, є дійсним в Україні, якщо обоє з подружжя в момент розірвання шлюбу проживали за межами України. Така сама процедура між іноземцями, здійснена за межами України за законом відповідної держави, є дійсною в Україні.

Потрібно знати, що є країни, де розірвання шлюбу взагалі неможливе. Це, зокрема, Парагвай, Ірландія, Аргентина. У деяких країнах розірвання шлюбу можливе тільки за наявності "обмеженого кола підстав", але не включає взаємної згоди подружжя (зокрема, це Італія). В Англії відповідно до законів цієї країни розлучення можливе після дворічного окремого проживання. У Швейцарії, Мексиці, деяких штатах США розлучення можливе без зазначення будь-яких підстав. Захотіли розлучитись — нема проблем. Відповідно до мусульманського права приводів для розірвання шлюбу значно менше. І особливо це стосується жінок. Їх право на основі релігійних і морально-етичних норм досі залишається мінімальним. А ініціатива розлучення найчастіше належить чоловікам. У Мексиці розлучення дуже проста процедура. Особиста присутність при розлученні не вимагається. Подати заяву на розірвання шлюбу тут можна по пошті і отримати так само рішення суду.

За статистикою, бажання поєднати свою долю з громадянками України найчастіше виявляють чоловіки з Іспанії, Ізраїлю, США, Туреччини і Німеччини, тому зверніть увагу на приватне право саме цих держав. Пам`ятайте, простіше вступити у шлюб з громадянами тих держав, які підписали Гаазьку Конвенцію. Перелік країн-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів: Австралія, Австрія, *Азербайджан, Албанія, Андорра, Антигуа та Барбуда, Аргентина, Багамські Острови, Барбадос, Беліз, Бельгія, Білорусь*, Болгарія*, Боснія та Герцеговина, Ботсвана, Бруней, Венесуела, Вірменія*, Гондурас, Гренада, Греція, Грузія*, Данія, Домініканська Республіка, Еквадор, Ель-Сальвадор, Естонія*, Ізраїль, Індія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Казахстан*, Китай, Гонконг, Китай, Макао, Кіпр, Колумбія, Корея, Латвія*, Лесото, Литва*, Ліберія, Ліхтенштейн, Люксембург, Маврикій, Македонія, Малаві, Мальта, Маршаллові Острови, Мексика, Молдова*, Монако, Намібія, Нідерланди, Німеччина, Ніуе, Нова Зеландія, Норвегія, Острови Кука, Панама, Південно-Африканська Республіка, Португалія, Польща, РФ*, Румунія*, Самоа, Сан-Марино, Сан-Томе і Принсіпі, Свазіленд, Сейшельські Острови, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сербія*, Словацька Республіка, Словенія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, США, Суринам, Тонга, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Угорщина*, Україна, Фіджі, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка*, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, Японія.

* - позначені країни, колишні республіки СРСР, що підписали угоду про відміну або спрощення процедури легалізації документів.

Кожна держава висуває свої вимоги щодо реєстрації чи розірвання шлюбу, тому коли ви відвідаєте органи РАЦСу, детально розпитайте про необхідні документи, щоб ви не втрачали зайвого часу.

Потрібно замислитися також про шлюбний контракт. У шлюбному контракті передбачаються майнові права та обов’язки подружжя, зокрема, питання, пов’язані з правом власності на майно, як придбане до шлюбу, так і під час шлюбу, отримане в подарунок чи успадковане одним з подружжя, а також питання, пов’язані з утриманням подружжя, та інші. Потурбуйтесь про своє майбутнє, збережіть впевненість у завтрашньому дні. Шлюбний контракт ніколи не буде зайвим, особливо якщо Ваш обранець-іноземець.

Законодавством передбачено, що жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану на їх вибір. Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб тільки при пред’явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу.Для іноземців та осіб без громадянства таким документом може бути рішення суду про розірвання шлюбу, якщо законодавством іноземної держави воно є остаточним, свідоцтво про розірвання шлюбу або смерть другого з подружжя чи інші документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави, видані компетентним органом та відповідним чином легалізовані.

Іноземці та особи без громадянства для реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити національний паспорт або паспортний документ з відміткою про реєстрацію уповноваженого органу щодо законності їх перебування в Україні, якщо інше не передбачене чинним законодавством України.

При реєстрації шлюбу в державних органах реєстрації актів цивільного стану України, якщо в паспортах або паспортних документах іноземців та осіб без громадянства відсутні відомості про сімейний стан їх власників, то вони повинні одночасно подати документ про те, що не перебувають у шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання, та легалізований належним чином.

Зазначені документи можуть бути також видані або легалізовані консульською установою або дипломатичним представництвом цієї країни в Україні та надалі легалізовані Міністерством закордонних справ України.

Якщо в паспортах або паспортних документах є відмітка про припинення шлюбу вищезазначених осіб, документ про те, що особа не перебуває в шлюбі, повинен бути пред’явлений за період після розірвання шлюбу.

До документів іноземців, осіб без громадянства, які є підставою для реєстрації шлюбу, складених іноземною мовою, обов’язково додається переклад тексту на українську мову, достовірність якого засвідчується дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном, посольством (консульством) держави, громадянином якої є іноземець (країни постійного поживання особи без громадянства), Міністерством закордонних справ, іншим відповідним органом цієї держави або нотаріусом.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 735 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2274 - | 2125 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.