8.1. Обладнання, прилади та інвентар повинні систематично піддаватися чищенню, миттю і дезінфекції дозволеними центральним орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, засобами.
8.2. Схема миття і дезінфекції включає такі процеси:
обполіскування холодною і теплою водою не вище 35 -0 С;
ретельне миття лужним 0,5 % розчином кальцинованої соди при його температурі 55 -0 С;
обполіскування гарячою водою при температурі 70 -0 С;
дезінфекція дозволеними дезінфекційними розчинами з подальшим обполіскуванням холодною водою або пропарюванням протягом 10-15 хвилин.
8.3. Введення в експлуатацію приміщень, технологічного обладнання після реконструкції та/або ремонту здійснюється після миття, дезінфекції і огляду їх відповідальною особою потужності (об’єкту).
8.4. Виробничі, допоміжні та побутові приміщення, а також технологічне обладнання, інвентар повинні підтримуватися протягом робочого часу в чистоті та передаватися від зміни до зміни з обов’язковими документальними записами результатів перевірки санітарного стану у відповідних журналах.
8.5. Потужності (об’єкти), що працюють у декілька змін, повинні мати змінний штат прибиральниць. Прибирання виробничих, підсобних і побутових приміщень під час зміни повинно проводитися черговими прибиральницями, а миття, дезінфекція виробничого та допоміжного обладнання і прибирання виробничих та допоміжних приміщень у кінці зміни - прибиральницями.
8.6. Прибирання має здійснюватися під час перерви між змінами та після їх завершення. Також щотижня мають проводитися санітарні дні на потужності (об’єкті) за встановленим графіком.
8.7. Забороняється залучати прибиральниць до виконання виробничих процесів.
8.8. Перед входом у виробничі приміщення повинні бути пристосування для очищення взуття і килимки, змочені дезінфекційним розчином.
8.9. Стіни виробничих цехів у міру їх забруднення протирають вологими ганчірками, змоченими мильно-лужними розчинами, і не рідше одного разу на тиждень промивають гарячою водою з мийними розчинами та протирають досуха.
8.10. Підлогу очищають від забруднення; жирну, липку і слизьку підлогу миють гарячою водою з мийними або лужними розчинами протягом зміни за потреби.
8.11. У виробничих та інших приміщеннях внутрішня поверхня вікон миється в міру їх забруднення.
8.12. Двері виробничих приміщень повинні щодня промиватися гарячою водою з мийними розчинами та протиратися досуха. Особливо ретельно повинні протиратися ручки й нижні частини дверей. Зовнішні двері промиваються в міру потреби, але не рідше одного разу на тиждень.
8.13. Побутові приміщення щодня після закінчення роботи повинні ретельно прибиратися, підлога та інвентар митися мийними розчинами та гарячою водою. У гардеробах потрібно проводити вологе прибирання не рідше одного разу на тиждень.
8.14. У туалетах, душових, кімнатах гігієни жінок прибирання повинно проводитися кілька разів на день із застосуванням гарячої води, мийних та дезінфекційних засобів.
8.15. Для прибирання і дезінфекції санвузлів повинен бути спеціальний інвентар (відра, совки, щітки, ганчірки і тощо), відповідно маркований. Інвентар для прибирання санвузлів повинен зберігатися окремо від інвентарю для прибирання інших побутових приміщень.
8.16. Поручні сходових кліток повинні промиватися не рідше одного разу на зміну.
8.17. Ґратчасті та інші захисні огорожі і трансмісії, вентиляційні камери та канали повинні очищатися відповідними працівниками (слюсарі, електромонтери) періодично в міру забруднення та при повному відключенні моторів і рубильників.
8.18. Опалювальні прилади і пристрої необхідно регулярно очищати від забруднень.
8.19. Візки, етажерки і ваги повинні регулярно промиватися гарячою водою та просушуватися досуха.
8.20. Трубопроводи необхідно мити в розібраному вигляді в спеціальних ваннах, що встановлюються в окремих приміщеннях, і сушити на стелажах або в камерах.