6.1. Технологічні процеси на всіх етапах виробництва від надходження сировини до зберігання готових продуктів потрібно організовувати так, щоб забезпечити регулювання технологічних потоків, режимів температури та вологи, які регламентуються технологічними інструкціями, а також оберігати сировину та готові продукти від забруднення й потрапляння в них сторонніх предметів, речовин тощо.
6.2. Не допускається перехрещування потоків при надходженні, переробці сировини у виробничі приміщення та вивезенні готових продуктів.
6.3. Уся сировина, що надходить на потужності (об’єкти), допоміжні матеріали і готові продукти повинні відповідати чинним нормативним документам, при цьому:
продукти бджільництва (сировина) мають супроводжуватись відповідними ветеринарними документами;
допоміжні матеріали - мають бути зареєстровані відповідно до вимог чинного законодавства;
готові продукти - відповідати показникам безпечності та якості згідно з чинними нормативно-правовими актами та мати відповідні супровідні документи.
6.4. Сировина й допоміжні матеріали допускаються у виробництво тільки після лабораторного дослідження на відповідність встановленим показникам безпечності.
6.5. Сировина, що пройшла вхідний контроль, може надходити до виробничих приміщень потужності (об’єкта). У випадку, коли сировина не відповідає вимогам, її повертають постачальнику із складанням акта. При виявленні залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у сировині повідомляється головний державний інспектор ветеринарної медицини, в зоні обслуговування якої розміщена потужність (об’єкт).
6.6. Тара, у якій доставляється сировина (мед) на потужність (об’єкт), перед переміщенням її в камери розігріву меду повинна митися від забруднень у відведених місцях.
6.7. Декристалізація (розпускання) меду має здійснюватись у відокремлених приміщеннях, де мед нагрівається до температури не більше 40-42 -0 С. При цьому мед з кристалічного стану перетворюється в рідкий (сироподібний), що дозволяє проведення подальших технологічних операцій - змішування (купажування) й гомогенізацію.
6.8. При здійсненні декристалізації має обов’язково проводитися контроль за температурою нагрівання приміщення за допомогою контрольно-реєстраційних приладів і автоматики.
6.9. Змішування (купажування) меду повинно проводитись в ємностях для змішування (купажування) при дотриманні режимів температури, що регламентується технологічними інструкціями.
6.10. Ємність для змішування (купажування) повинна бути такого об’єму, який необхідний конкретній потужності (об’єкту). Розмір однієї партії готових продуктів не повинен перевищувати об’єм ємності для змішування.
6.11. Ємність для змішування (купажування) повинна бути обладнана пристроєм (мішалками) для ретельного змішування усієї маси сировини (меду). Різниця показників у різних одиницях тари споживчої однієї виробленої партії не повинна перевищувати допустимих похибок вимірювання визначеної методики.
6.12. Змішування (купажування) перги, прополісу та інших продуктів бджільництва має проводитися з дотриманням технологічних інструкцій з подальшим фасуванням готових продуктів у споживчу тару.
6.13. Під час виробництва готових продуктів забороняється проведення ремонтних робіт, дезінфекції, занесення у виробниче приміщення металевих та скляних предметів, ароматичних речовин тощо.
6.14. За відсутності можливості організації виробничої лабораторії лабораторні дослідження вхідної сировини можуть проводитися за договором з відповідною державною лабораторією ветеринарної медицини.
6.15. Підготовка сировини до виробництва повинна проводитися в окремому приміщенні (підготовче відділення).
6.16. Забороняється ставити тару з продуктами на підлогу без піддонів.
6.17. Продукти (санітарний брак), що впали на підлогу, повинні складатися в спеціальну тару з написом "Санітарний брак".
6.18. Зберігання готових продуктів потрібно здійснювати при ретельному виконанні режимів температури та вологи, передбачених технічною документацією та відповідними нормативно-правовими актами.
6.19. Температура та вологість повітря в приміщеннях для зберігання продукції бджільництва як сировини, в камері розігріву меду, приміщенні для зберігання готових продуктів тощо повинні перевірятись за показниками контрольно-вимірювальних приладів та записуватися у відповідні журнали.
6.20. Подача тари споживчої, пакувальних та інших допоміжних матеріалів має здійснюватися поза виробничими приміщеннями.
6.21. Відпускання готових продуктів повинен проводити визначений працівник, відповідальний за їх якість та умови зберігання відповідно до чинного законодавства.
6.22. Не допускається реалізація продуктів у забрудненій та пошкодженій упаковці, з нечітким маркуванням.
6.23. На потужностях (об’єктах) мають бути розроблені правила внутрішнього розпорядку і вивішений (розміщений) календарний план проведення ветеринарно-санітарних заходів.