Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні теоретичні положення. Основною складовою частиною системи газопостачання наседених пунктів є газові мережі




Основною складовою частиною системи газопостачання наседених пунктів є газові мережі. Це складна газодинамічна система, яка включає велику кількість елементів, що різняться за величиною робочого тиску, геометричною структурою, місцем прокладання та функціональним призначенням.

Газопроводи залежно від тиску газу підрозділяються на газопроводи високого тиску I категорії (з робочим тиском від 0,6 до 1,2 МПа для природного газу) газопроводи висовкого тиску II категорії (з робочим тиском від 0,3 до 0,6 МПа), газопроводи середнього тиску (з робочим тиском від 5000 Па до 0,3 МПа) і газопроводи низького тиску (з робочим тиском до 5000 Па).

Газові мережі низького тиску характеризуються відносно невеликими перепадами тиску в наслідок подолання гідравлічних опорів.

Здебільшого газові мережі низького тиску живлять велику кількість споживачів, що мають приблизно однакову витрату газу і розташовані приблизно на однаковій віддалі. Приклад вуличного газопроводу.

Газові мережі високого і середнього тиску, як правило, представляють собою складну систему газопроводів для постачання значних споживачів газу:

- газорегуляторних пунктів (ГРП);

- котельні;

- промислових, сільськогосподарських і комунально-побутових підприємств.

Здебільшого кількість споживачів обмежена, вони мають різну потужність і розташовані на неоднакових відстанях. При виконанні вказаних трьох умов для розрахунку може бути застосована модель газопроводу із зосередженим відбором газу. Це означає, що розрахунок необхідно вести по дільницях, і в межах кожної дільниці об’ємна витрата газу буде постійною.

В даній лабораторній роботі розглянемо методики графоаналітичного розрахунку кільцевої мережі низького тиску та середнього тиску стосовно схем, які видаються студентам згідно варіанту.

Мета розрахунку – необхідно так підібрати діаметри кожної дільниці, щоб максимально використати заданий перепад тиску, але ні в якому разі не перевищити його.

Вихідними даними для розрахунку газової мережі низького тиску є конфігурація мережі і геометричні довжини кожної дільниці виражені в . Крім того, задається питома шляхова витрата газу для кожного елемента мережі і має розмірність .

Газова мережа розраховується на заданий перепад тиску.

Вихідними даними до розрахунку газової мережі середнього тиску є конфігурація газової мережі, довжина кожного елементу, номінальні витрати газу споживачами, що являють собою максимальні годинні витрати газу, обчислені за вимогами нормативних документів. Задається також початковий тиск в мережі – це тиск на виході джерела газопостачання (газорозподільна станція або головний газорегуляторний пункт). Для проведення розрахунку задається також так званий кінцевий тиск – необхідне значення тиску газу біля споживача. Розрахунок проводимо за алгоритмом викладеним нижче.

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 279 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2215 - | 2091 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.