Лекции.Орг


Поиск:




Болат бәтенкесінің бауын байлады. Арман ағасына сәлем берді. Саят әженің заттарын жинауға көмектесті.




IV.Жаңа білім іс-әрект амалдарын қорытындылау кезеңі.

 

– Бүгінгі сабағымыз не жайлы болды?–Сөйлемдегі сөздер нені білдіреді? – Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай анықтайды екенбіз?–Ережені хормен оқыта отырып, сабақты қорыту..

 

V.Үйге тапсырма беру: 4-жаттығу. 89 бет.

VI.Рефлексия кезеңі: Оқушылардың сабақтағы белсенділіктеріне қарай алып, бағалау

 

Тексерілді:

Күні:8.12.14 Пәні: қазақтілі Сынып: 2«Ә»

Сабақтың тақырыбы: Сөйлемдегі сөздердің байланысы. (2) Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға сөйлемдегі сөздердің байланысы жайлы ұғындыру. Сөйлемдегі әр сөзге сұрақ қойғызу арқылы олардың байланысын түсіндіру. Дамытушылығы: Ауызекі сөйлеу тілдерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Өз беттерінше жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. Тәрбиелік: Берілген тапсырманы тиянақты орындауға, таза жазуға дағдыландыру; туған жерге деген сүйіспеншіліктерін арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың ұйымдастыру түрі:түсіндіру, танысты сұрақ-жауап, талдау-жинақтау.

Сабақтың көрнекілігі: кесте, жұмыс дәптер. суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

 

Психожаттығу жасату.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 

II.Оқушылардың субьекті тәжірибесін өзектілеу кезеңі.

 

– Үй тапсырмасын тексеру.

– Сөйлемдегі сөздердің байланысы жайлы түсініктерін сұраққа жауап ала отырып, пысықтау..

– Екі топқа екі сөйлем беріп сол бойынша сызба сызғызу..

 

Мен кітап оқыдым. Оқушылар мектепке келді.

ІІI.Жаңа сабақты оқып білу кезеңі:

 

1.Сабақ тақырыбымен таныстыру. 2.Кесте бойынша сөйлемдерді оқып, талдау.

 

3.Оқулықпен жұмыс.

1-жаттығу.

– Жақша ішіндегі сұраққа жауап беріп, сөйлемдерді көшіріп жазу.

– Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсету.

 

2-жаттығу.

Өлеңді мәнерлеп оқыту.

– Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтау.

– Туған ай мен жауған қарды неге ұқсатқан себебін түсіндіру.

– Хормен оқыту.

 

3-жаттығу.

– Дұрыс құрастырылмаған сөйлемді тауып, қатесін түзеп жазу.

– Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсету.

– Қандай сөйлем түрлерін жазғанын талдап анықтау.

 

4-жаттығу.

– Берілген сызба бойынша сөйлем құрастыр.

Оқушылар сыныпқа кірді. Қар жауды. Әжем қызықты ертегі айтты. Бұлбұл ағашқа қонып құйқылжыта сайрады.

IV.Жаңа білім іс-әрект амалдарын қорытындылау кезеңі.

 

– Бүгінгі сабағымыз не жайлы болды?–Сөйлемдегі сөздер нені білдіреді? – Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай анықтайды екенбіз?–Ережені хормен оқыта отырып, сабақты қорыту..

 

V.Үйге тапсырма беру: 5-жаттығу. 91 бет.

VI.Рефлексия кезеңі: Оқушылардың сабақтағы белсенділіктеріне қарай алып, бағалау

 

Тексерілді:

Күні:9.12.14 Пәні: қазақтілі Сынып: 2«Ә»

Сабақтың тақырыбы: Сөйлемдегі сөздердің байланысы. (3) Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға сөйлемдегі сөздердің байланысы жайлы ұғындыру. Сөйлемдегі әр сөзге сұрақ қойғызу арқылы олардың байланысын түсіндіру. Дамытушылығы: Ауызекі сөйлеу тілдерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Өз беттерінше жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. Тәрбиелік: Берілген тапсырманы тиянақты орындауға, таза жазуға дағдыландыру; туған жерге деген сүйіспеншіліктерін арттыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың ұйымдастыру түрі:түсіндіру, танысты сұрақ-жауап, талдау-жинақтау.

Сабақтың көрнекілігі: кесте, жұмыс дәптер. суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

 

Психожаттығу жасату.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 

II.Оқушылардың субьекті тәжірибесін өзектілеу кезеңі.

 

– Үй тапсырмасын тексеру.

– Сөйлемдегі сөздердің байланысы жайлы түсініктерін сұраққа жауап ала отырып, пысықтау..

ІІI.Жаңа сабақты оқып білу кезеңі:

 

1.Сабақ тақырыбымен таныстыру.

 

2. Оқулықпен жұмыс.

 

1-жаттығу.

– Берідген сөздердін сөйлем құрастыру.

– Құрастырған сөйлемдердің байланысын сызба арқылы көрсету.

 

3.Дәптермен жұмыс.

2-жаттығу.

 

–Мәтінді мәнерлеп оқыту.

–Тақырыбы бойынша мәтіннің не туралы екенін білуге бола ма? Сқрағына жауап алу.

–Алғашқы екі сөйлемді көшіріп жазып, осы сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсету.

–Ұл баланы неліктен, шаңырақ иесі деп айтады?(пікірлерін тыңдау)

 

4-жаттығу. Шығармашылық тапсырма.

– Өлең авторымен таныстыру. – Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жазу. – Не істейді? деген сұраққа жауап беретін сөздердің астын сызу. – Өлеңді жалғастырып жазу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 501 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

815 - | 652 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.