Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сабақтың ұйымдастыру түрі:түсіндіру, танысты сұрақ-жауап, талдау-жинақтау.




Сабақтың көрнекілігі: кесте, жұмыс дәптер. суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

 

Психожаттығу жасату.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 

II.Оқушылардың субьекті тәжірибесін өзектілеу кезеңі.

– Үй тапсырмасын тексеру.

–Хабарлы сөйлемге байланысты түсініктерін сұрақ–жауап арқылы бекіту.

ІІI.Жаңа сабақты оқып білу кезеңі:

 

1.Сабақ тақырыбын таныстыру.

2.Кесте бойынша сөйлемдерді оқып, талдау.

  • Сүйікті менің Қазақстаным жасасын!.
  • Қап, бақшаның есігін жауып қоймаған екенмін!.
  • Кәне, күнделігіңді берші!.
  • Шіркін, айға самғап ұшсам ғой!

Оқушылардың жауабын тыңдай отырып кесте құрастыру.

 

Лепті сөйлем:

           
     
 

 

 


Ұран өкініш бұйыру арман

 

3.Оқулықпен жұмыс.

1-жаттығу. Сурет бойынша жұмыс.

– «Футбол ойыны» тақырыбына әңгіме құрастыру.

– Құрастырған мәтіннен лепті сөйлемді тапқызу.

– Лепті сөйлемнің соңына қойылатын тыныс белгісі туралы еске түсіру.

Алақай, біз жеңдік! Жарайсың, Марат 4.Лепті сөйлемнің соңына қойылатын тыныс белгісі туралы түсінік беру.

 

  • Лепті сөйлем адамның көңіл күйін,сезімін,(қуану,ренжу,өкіну,ұран т.б) білдіреді.

· Лепті сөйлем үнемі көтеріңкі дауыспен айтылады.

  • Лепті сөйлемнің соңына леп белгісі қойылады.

2-жаттығу.

– Өлең авторы жайлы таныстыру.(Е.Шайхыұлы)

– Өлеңдітүсініп оқу.

– Сұраулы сөйлемді тауып оқу.

– Өлеңнен лепті сөйлемді тауып, тиісті дауыс ырғағымен оқыту.

– Өлеңді ақын қандай сезіммен жазғанын анықтау.

 

4-жаттығу.

– Өлеңді мәнерлеп оқу.

– Лепті сөйлемдер қандай көңіл күймен айтылып тұрғанын табу.

– Өлеңге ат қою.

– Қандай ережеге сәйкес келіп тұрғанын еске түсіру.

IV.Жаңа білім іс-әрект амалдарын қорытындылау кезеңі.

 

– Бүгін біз сөйлемнің қай түрімен таныстық?–Лепті сөйлем қалай оқылады? – Лепті сөйлем қандай мақсатта айтылады екен?– Лепті сөйлемнің соңына қандай тыныс белгісі қойылады? –Ережені хормен оқыта отырып, сабақты қорыту..

 

V.Үйге тапсырма беру: 3-жаттығу. 85бет.

VI.Рефлексия кезеңі: Оқушылардың сабақтағы белсенділіктеріне қарай алып, бағалау

 

Тексерілді:

Күні:2.12.14 Пәні: қазақтілі Сынып: 2«Ә»

Сабақтың тақырыбы: Лепті сөйлем.(2) Сабақтың мақсаты: Білімділік Оқушыларға лепті сөйлем жайлы түсінік беру.

Адамдар көңіл –күйі, қуанышы, өкініші, реніші т.б сезімдерді лепті сөйлемдер арқылы білдіретінін меңгерту. Дамытушылығы: Зейіндері мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, қазақ тілі сабағына деген қызығушылықтарын арттыру.Өз беттерінше жұмыс істей білу дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, сауаттылыққа тәрбиелеу, бір-бірімен қатынас жасауда түсінікті сөйлеуге дағдыландыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың ұйымдастыру түрі:түсіндіру, танысты сұрақ-жауап, талдау-жинақтау.

Сабақтың көрнекілігі: кесте, жұмыс дәптер. суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

 

Психожаттығу жасату.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 458 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2302 - | 2033 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.