Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Періодична науково-технічна література




ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЇ СПОРТИВНО-МАСОВОЇЇ РОБОТИ

 

ВСТУП.

 

Фізична культура і спорт(ФКіС) – це спосіб удосконалення особистості, то вона допомагає зосередитись на досягнення поставленої мети, підвищує працездатність. Всебічний розвиток фізичних якостей людей, професійно-прикладна та фізична підготовка стає необхідною умовою ефективності трудової діяльності.

Сьогодні треба вдосконалювати традиційні та впроваджувати нові форми та методи проведення спортивно-масової роботи (СМР), виходячи з об’єктивного та раціонального мислення суспільства про засоби та фактори дії ФК і С.

СМР - це складна та різнопланова праця вона відрізняється різноманітністю форм та змісту, тому важко дати детальні рекомендації для всіх та з усіх питань відразу, але необхідно якісно проаналізувати ії у кожному колективі, з урахуванням умов та особливостей тих, хто займається. У залежності від цього необхідно здійснювати планування, організацію і проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів.

Виходячи з цієї мети, предмет ОСМР розв`язує слідуючи задачі:

 

1. Формує чітку уяву про особливості та специфічні організації, методики проведення СМР у різних напрямках діяльності;

2. Формує вміння та навички використання традиційних та нетрадиційних методик ФК та С, факторів здорового способу життя різних вікових груп з метою підвищення їх рівня фізичної підготовки, враховуючи також особистості, які мають фізичні вади (інваліди);.

З. Створює уяву про основний напрямок та зміст організаційної дальності по залученню різноманітних груп населення до систематичних занять ФК та С;

4. Дає порівняльну характеристику особливостей проведення СМР у спеціалізованих спортивних колективах та спортивних товариствах, за місцем проживання, в різних системах освіти, при організації реабілітаційних заходів а також вивчає організаційну діяльность спортивно-масової роботи у інших країнах з метою переносу позитивного досвіду.

5. Моделює підготовку спеціалістів з ФК та С на основі організаційно методичної теорії розвитку ФК та С на Україні та за кордоном.

1.Закон України "Про фізичну культуру і спорт"

Закон України "Про фізичну культуру і спорту" був прийнятий 24.12.1993р №3808.XII Верховною Радою України і підписаний президентом України Л.Кравчуком.

Цей Закон визначає загальні правові, соціальні, економічні і організаційні основи фізичної культури і спорту в Україні, участь державних органів, посадових осіб, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності у зміцненні здоров'я громадян, досягнення високого рівня працездатності та довголіття засобами фізичнох культури і спорту.

Закон мав 6 розділів та 41 статьтю.

Зміни до цього закону були прийняті Верховною Радою України та підписані президентом України В.Ющенком 17 листопада 2009року.

Набрав чинності закон про зміни до закону з 1 січня 2011року, крім статі №14, яка набрала чинності з 1 січня 2012 року про "Центри студентського спорту вищих навчальних закладів"

Цей закон визначає загальні правові, організаційні, соціальні та економічні основи діяльності у сфері фізичної культури і спорту та регулює суспільні відносини у створені умов для розвитку фізичної культури і спорту.

Зміни до Закону мають 7 розділів та 54 статті.

2.Джерела інформації, які допомагають вивчити СМР

Джерела інформації, які функціонують у фізичнійкультурірозподіляються на групи:

1 Періодична науково – технічна література.

2. Неперіодична науково – технічна література.

3 Праці, збірники, матеріали наукових конференцій.

4. Дисертації пошукачів, вчених, студентів, автореферати до них.

5. Звіти про науково дослідні роботи.

6. Патентна інформація.

7 Нормативно - технічна література.

8. Планово звітна документація.

9. Інша науково дослідна література.

10.Засоби масової інформації.

 

Періодична науково-технічна література

 

До цієї групи джерел науково – технічної літератури входять:

- Журнали: "Теорія та практика фізичної культури" де висвітлюються питання основ тренування, техніки, тактики, фізіології, спортивної медицини, юнацького спорту, фізичне виховання учнів, дискусійні питання, даються консультації з різних питань ФКіС;

- Фахові журнали: "Легка атлетика","Лижнийсспорт", "Спортивні ігри", та ін. в якіх публікуються науково-методичні матеріали з розвитку та вдосконалення даних видів спорту та популярних спортивних ігор (футбол, хокей, баскетбол, волейбол, теніс, гандбол, водне поло та ін.), а також нові методики навчання та спортивного тренування, вдосконалення техніки та тактики, спортивні результати, інформація про спортсменів, матеріали для тренерів, які працюють зі спорсменами.

- Питання масової фізичної культури висвітлюються у журналах- у Росії "Спортивная жизнь России"; на Україні - журнал "Фізкультура та спорт", "Старт", а також різні комерційні видання.

- Для викладачів фізичного виховання в середній школі - видається журнал "Фізкультура у школі". Тут висвітлюються методичні рекомендації з організації та проведення уроків фізкультури, програмний матеріал з видів спорту та позакласної спортивної і фізкультурно-масової роботи.

Слід зазначити, що у зв'язку з відсутністю фінансування, різким розмежуванням статей бюджету на засоби інформації, які відносяться до фізкультурно-масової роботи, припинився випуск багатьох періодичних видань





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 391 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.