ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЇ СПОРТИВНО-МАСОВОЇЇ РОБОТИ
ВСТУП.
Фізична культура і спорт(ФКіС) – це спосіб удосконалення особистості, то вона допомагає зосередитись на досягнення поставленої мети, підвищує працездатність. Всебічний розвиток фізичних якостей людей, професійно-прикладна та фізична підготовка стає необхідною умовою ефективності трудової діяльності.
Сьогодні треба вдосконалювати традиційні та впроваджувати нові форми та методи проведення спортивно-масової роботи (СМР), виходячи з об’єктивного та раціонального мислення суспільства про засоби та фактори дії ФК і С.
СМР - це складна та різнопланова праця вона відрізняється різноманітністю форм та змісту, тому важко дати детальні рекомендації для всіх та з усіх питань відразу, але необхідно якісно проаналізувати ії у кожному колективі, з урахуванням умов та особливостей тих, хто займається. У залежності від цього необхідно здійснювати планування, організацію і проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів.
Виходячи з цієї мети, предмет ОСМР розв`язує слідуючи задачі:
1. Формує чітку уяву про особливості та специфічні організації, методики проведення СМР у різних напрямках діяльності;
2. Формує вміння та навички використання традиційних та нетрадиційних методик ФК та С, факторів здорового способу життя різних вікових груп з метою підвищення їх рівня фізичної підготовки, враховуючи також особистості, які мають фізичні вади (інваліди);.
З. Створює уяву про основний напрямок та зміст організаційної дальності по залученню різноманітних груп населення до систематичних занять ФК та С;
4. Дає порівняльну характеристику особливостей проведення СМР у спеціалізованих спортивних колективах та спортивних товариствах, за місцем проживання, в різних системах освіти, при організації реабілітаційних заходів а також вивчає організаційну діяльность спортивно-масової роботи у інших країнах з метою переносу позитивного досвіду.
5. Моделює підготовку спеціалістів з ФК та С на основі організаційно методичної теорії розвитку ФК та С на Україні та за кордоном.
1.Закон України "Про фізичну культуру і спорт"
Закон України "Про фізичну культуру і спорту" був прийнятий 24.12.1993р №3808.XII Верховною Радою України і підписаний президентом України Л.Кравчуком.
Цей Закон визначає загальні правові, соціальні, економічні і організаційні основи фізичної культури і спорту в Україні, участь державних органів, посадових осіб, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності у зміцненні здоров'я громадян, досягнення високого рівня працездатності та довголіття засобами фізичнох культури і спорту.
Закон мав 6 розділів та 41 статьтю.
Зміни до цього закону були прийняті Верховною Радою України та підписані президентом України В.Ющенком 17 листопада 2009року.
Набрав чинності закон про зміни до закону з 1 січня 2011року, крім статі №14, яка набрала чинності з 1 січня 2012 року про "Центри студентського спорту вищих навчальних закладів"
Цей закон визначає загальні правові, організаційні, соціальні та економічні основи діяльності у сфері фізичної культури і спорту та регулює суспільні відносини у створені умов для розвитку фізичної культури і спорту.
Зміни до Закону мають 7 розділів та 54 статті.
2.Джерела інформації, які допомагають вивчити СМР
Джерела інформації, які функціонують у фізичнійкультурірозподіляються на групи:
1 Періодична науково – технічна література.
2. Неперіодична науково – технічна література.
3 Праці, збірники, матеріали наукових конференцій.
4. Дисертації пошукачів, вчених, студентів, автореферати до них.
5. Звіти про науково дослідні роботи.
6. Патентна інформація.
7 Нормативно - технічна література.
8. Планово звітна документація.
9. Інша науково дослідна література.
10.Засоби масової інформації.
Періодична науково-технічна література
До цієї групи джерел науково – технічної літератури входять:
- Журнали: "Теорія та практика фізичної культури" де висвітлюються питання основ тренування, техніки, тактики, фізіології, спортивної медицини, юнацького спорту, фізичне виховання учнів, дискусійні питання, даються консультації з різних питань ФКіС;
- Фахові журнали: "Легка атлетика","Лижнийсспорт", "Спортивні ігри", та ін. в якіх публікуються науково-методичні матеріали з розвитку та вдосконалення даних видів спорту та популярних спортивних ігор (футбол, хокей, баскетбол, волейбол, теніс, гандбол, водне поло та ін.), а також нові методики навчання та спортивного тренування, вдосконалення техніки та тактики, спортивні результати, інформація про спортсменів, матеріали для тренерів, які працюють зі спорсменами.
- Питання масової фізичної культури висвітлюються у журналах- у Росії "Спортивная жизнь России"; на Україні - журнал "Фізкультура та спорт", "Старт", а також різні комерційні видання.
- Для викладачів фізичного виховання в середній школі - видається журнал "Фізкультура у школі". Тут висвітлюються методичні рекомендації з організації та проведення уроків фізкультури, програмний матеріал з видів спорту та позакласної спортивної і фізкультурно-масової роботи.
Слід зазначити, що у зв'язку з відсутністю фінансування, різким розмежуванням статей бюджету на засоби інформації, які відносяться до фізкультурно-масової роботи, припинився випуск багатьох періодичних видань