На окремому аркуші в масштабі виконується графічна побудова основних компонентів КШМ. За снову можна прийняти рисунок 1.1. Схематично зображаються: поршень, стінка циліндра, стінка головки циліндрів, шатун, кривошип. Профіль днища поршня та головки циліндрів мають відповідати типу двигуна.
На схемі позначаються всі відомі розміри, робляться графічно обумовлені відмітки верхньої та нижньої мертвих точок (ВМТ та НМТ).
2.12 Висновки і рекомендаці ї
У кінці пояснювальної записки дається загальний висновок про виконаний проект, загальна оцінка отриманих результатів. Формулюються теоретичні та практичні рекомендації з вибору оптимального значення досліджуваного фактора.
Оформлення та захист курсового проекту
Оформлення курсового проекту
Пояснювальна записка до курсового проекту оформляється на листах стандартного формату А4 згідно вимог ЗНТУ СТП 15-96, графічна частина – згідно вимог ЄСКД. Текст пишуть темною пастою на одній стороні листа або комп’ютерним набором. Усі графіки виконуються в масштабі на міліметровому папері або на листах ватману або в комп’ютерному виконанні.
Текст, формули, цифри мають бути чіткими, правильними і грамотними.
Пояснювальна записка містить:
– титульний аркуш встановленого зразка, на ньому вказуються прізвища студента і викладача-консультанта, їх підписи, дати виконання і захисту;
– реферат на окремій сторінці;
– індивідуальне завдання;
– теорію і методику вирішення задачі;
– розрахунок початкових даних для номінального режиму.
– таблицю початкових даних (таблиця 2.2);
– протоколи розрахунку і дослідження на ПК;
– графіки, що ілюструють результати розрахунку і дослідження;
– висновки і рекомендації;
– перелік використаної літератури.
Нумерація сторінок пояснювальної записки наскрізна з урахуванням протоколів, графіків; перша сторінка – це титульний аркуш, друга – реферат і так далі, остання – використана література, яка включає підручники, навчальні посібники і методичні вказівки.
Загальний об’єм пояснювальної записки – 40... 50 сторінок.
Захист курсового проекту
Курсовий проект виконується впродовж семестру, його захист планується на останньому тижні семестру. Перед захистом пояснювальну записку перевіряє викладач-консультант. У разі відповідності записки індивідуальному завданню, виконанню завдання в повному обсязі, правильному розрахунку всіх величин, грамотному викладу і акуратному оформленні викладач робить відмітку "до захисту" та призначає термін захисту.
При захисті курсового проекту необхідно показати знання з наступних розділів:
– визначення і фізичне тлумачення усіх використаних величин, параметрів, показників, рівнянь, процесів і явищ, що становлять суть теорії і динаміки ДВЗ;
– фізико-математичні моделі для розрахунку та дослідження процесів в ДВЗ;
– методика визначення початкових даних для розрахунку і дослідження;
– зміст і результати дослідження;
– чітке формулювання основних результатів досліду.
При захисті курсового проекту студент робить повідомлення про його зміст впродовж 5... 6 хвилин. У повідомленні потрібно викласти:
– постановку і завдання дослідження;
– індивідуальне завдання;
– метод рішення задачі;
– основні результати дослідження;
– висновки і рекомендації;
Після повідомлення студент відповідає на питання викладачів-членів комісії. Оцінка за курсовим проектом ставитися з врахуванням:
– якості повідомлення і відповідей на питання;
– правильності розрахунків, викладу матеріалу;
– технічної і літературної грамотності;
– акуратності оформлення текстів і графіків.
Допоміжна література
1. Дьяченко В.Г. Теория двигателей внутреннего сгорания [Текст]: учебник / В.Г. Дьяченко. – Х.: ХНАДУ, 2009. – 500 с.
2. Физико-математическая модель рабочего цикла двигателя внутреннего сгорания автотракторного типа [Текст]: учеб. пособие / Я. А. Егоров. – К.: УМК ВО, 1991. – 56 с.
3. Расчет автомобильных и тракторных двигателей [Текст]: учеб. пособие для вузов / А.И. Колчин, В.П. Демидов. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Высш. школа, 1980. – 400 с.
4. Двигатели внутреннего сгорания: Теория поршневых и комбинированных двигателей [Текст]: учебник для вузов / Д.Н. Вырубов, Н.А. Иващенко, В.И. Ивин и др.; Под ред. А.С. Орлина и М.Г. Круглова. – 4-е изд., перераб. и доп. – М.: Машиностроение, 1983. – 372 с.
5. Автомобильные и тракторные двигатели [Текст]: учебник для вузов / Под ред. И.М. Ленина. – М.: Высш. школа, 1969. – 670 с.