Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Список використаної літератури. 2. Габиани А. А. Наркотики в среде учащейся молодёжи // Социологические исследования




1. Гульдан В. В., Романова О. Л., Данилин А. Г. и др. Наркомания с точки зрения социолога, врача, правоведа и журналиста (обсуждение за «круглым столом» редакции) // Социологические исследования. - 1989. - № 2.

2. Габиани А. А. Наркотики в среде учащейся молодёжи // Социологические исследования. — 1990. — № 9. — С. 84–91.

3. Гернет М. Н. Избранные произведения. — М.: Прогресс, 1974. — 461 с.

4. Гилинский Я. И. Девиантное поведение в Санкт-Петербурге на фоне российской действительности эпохи перестройки // Мир России. — 1995. — №2. — С. 118–131.

5. Гилинский Я. И. Наркотизм: мифы и реальность // Молодёжь. Цифры, факты, мнения. — 1996. — № 1. — С. 80–84.

6. Гилинский Я. И. Социология девиантного поведения и социального контроля // Социология в России / Под ред. В. А. Ядова. — М.: Институт социологии РАН, 1998. — С. 587–609.

7. Гилинский Я. И. Социология девиантного поведения как специальная социологическая теория // Социологические исследования. — 1988. — № 4. — С. 74–82.

8. Гилинский Я. И. Творчество: норма или отклонение? // Социологические исследования. — 1990. — № 2. — С. 13.

9. Гилинский Я. И., Афанасьев В. С. Социология девиантного поведения. — СПб: Санкт-Петербургский филиал Института социологии РАН, 1993. — 270 с.

10. Каменская Т. Г, Подшивалкина В. И. Некоторые аспекты исследования образа потребления наркотиков в молодёжной среде // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Серія «Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи». - Харків, 2000. - № 492.

11. Молодёжь и наркотики (социология наркотизма) / Под ред. В. А. Соболева, И. П. Рущенко. - Харьков: Торсинг, 2000. - 432 с.

12. Подшивалкіна В. І. Наркоманія та місто: до проблеми розповсюдження наркотиків в місцевому середовищі // Соціологія міста: наукові проблеми та соціальні технології: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (27 квітня 2001 р., м. Дніпропетровськ). - Дніпропетровськ, 2001/

13. Соболев В. А., Сердюк А. А. Наркомания как объект социологического анализа // Вісник Харківського державного університету. Серія «Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи». - Харків, 2000. - № 492.

 

 

Практична частина

Актуальність проблеми

В житті сучасного суспільства особливо гостро постала проблема пов'язана з наркоманією. Особливо велике росповсюдження ця негативна звичка отримала в середовищі молоді. Наркоманія негативно впливає не тільки на життя суспільства в цілому, а також на життя та діяльність особи окремо. На даний час ця проблема стала дійсно-таки глобальною. По статистичним даним, розповсюдження такої негативної звички як наркоманія в великих маштабах, в окремих країнах, пов'язано з нестабільністю політичної та економічної ситуації, з наявністю великої кількості криз та недосконалістю економічного та політичного механізмів. Відносно нашої країни ця проблема є особливо актуальною і розповсюдження її пов'язано з низькою культурою суспільства. З даною проблемою повинно боротися не тільки суспільство, але й кожна людина повинна усвідомлювати для себе велику шкоду від наркоманії і намагатися боротися з цією негативною звичною. Тільки після цього можна говорити про рішення поставленої проблеми. Тому я вирішила провести дане соціологічне дослідження, щоб наочно побачити росповсюдження наркоманії серед молоді, так як молодь є основою нашого суспільства.

1.2. Мета дослідження:

Метою даного дослідження є з’ясувати ставлення молоді до вживання наркотичних та токсичних речовин. Дізнатися,яке місце наркотичні речовини займають в сучасному суспільстві,чи впливають вони на соціальний розвиток України. Наше дослідження має практичне значення.

1.3. Задачі:

- з’ясувати з якої причини молодь вживає наркотичні речовини;

- визначити, які існуючі наркотичні засоби вживає чи «зустрічає» молодь м.Одеси;

- виявити риси залежної особистості, що сприяють наркотизації;

- визначити відношення до наркотичних засобів у сучасної молоді.

1.4. Об’єкт дослідження:

Молодь м. Одеси, а саме студенти Південноукраїнського національного університету ім. К. Д. Ушинського.

1.6. Предмет дослідження:

Відношення сучасних студентів до вживання наркотичних та токсичних речовин.

1.7. Гіпотеза дослідження:

Життя людини може складатися по-різному, стан здоров'я - також, але головним у ньому буде те, як сама людина сприймає всі ці обставини, як вона ставитися до оточуючих, як вона переживає події свого буття. Саме це є предметом психологічного аналізу, і саме це визначає, чому одна дитина, незважаючи на несприятливі умови життя, виростає достойною людиною, а інша, що виховується начебто в заможній, благополучній сім'ї, починає вживати наркотики. Необхідність дослідження саме психологічного аспекту боротьби з наркоманією студентів полягає в тому, що цей підхід має розв'язати сутність існуючих питань.

1.8. Місце проведення:

Державний заклад: «Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського»

1.9. Логічний аналіз основних понять:

Наркоманія (гр. - пристрасть, безумство) - вживання речовин - наркотиків (гр. наркотикос - оціпеніння) до яких людина звикає, самостійно відмовитися від їх вживання не може і які викликають руйнування нервової системи, всіх органів. Це загальний термін, що включає декілька форм залежності від певних речовин. По перше - це толерантність (переносимість) наркотичної речовини, потреба в якій збільшується в міру того, як організм звикає до неї. А будь-який наркотик - це активна хімічна речовина (героїн, амфетаміни, екстазі, ефедрин, ефедрон, первитин, меткатіон, маріхуана, гашиш), яка вступає в хімічні реакції з компонентами клітини, перед усім з нервовими і руйнує їх. Із збільшенням толерантності зростає кількість наркотику, яка потрібна для досягнення попереднього ефекту. Отже, чим більша доза, тим швидше і в більшій кількості руйнується організм.

Залежність - це стан, при якому організм звик функціонувати тільки при наявності наркотику в ньому. Коли прийом наркотику припиняється, наркоман відчуває крайній дискомфорт, який називають синдромом ломання. В такому стані людина спроможна на все - пограбування, вбивство.

Психічна залежність - це потреба, бажання продовжити приймати наркотик, незалежно від того, є фізична залежність чи немає. Слід підкреслити, що всі наркотичні речовини - від тютюну і алкоголя до важких наркотиків викликають фізіологічну залежність. Людина після довгого вживання або при специфічних обставинах може звикнути до певного наркотику. Психіка наркомана ще остаточно не зрозуміла, але відбулися важливі прориви в розумінні того, як організм може стати толерантним до психоактивних речовин - наркотиків, що впливають на мозок, а отже і сприйняття дійсності.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 491 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2390 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.