Відповідь:
Особливості правового статусу акціонерного товариства виражає визначення акціонерне. Ці особливості обумовлені акціонерною власністю, акціонерним способом формування і функціонування статутного фонду товариства.
Правовий статус акціонерного товариства визначено ст. 3 Закону України «Про акціонерні товариства» згідно якої акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість часток однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями. Акціонерне товариство не відповідає за зобов'язаннями акціонерів. До товариства та його органів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення акціонерами протиправних дій.
Акціонери не відповідають за зобов'язаннями товариства і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, тільки в межах належних їм акцій. До акціонерів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення протиправних дій товариством або іншими акціонерами. Акціонери, які не повністю оплатили акції, у випадках, визначених статутом товариства, відповідають за зобов'язаннями товариства у межах неоплаченої частини вартості належних їм акцій.
Акціонерне товариство може бути створене шляхом заснування або злиття, поділу, виділу чи перетворення підприємницького (підприємницьких) товариства, державного (державних), комунального (комунальних) та інших підприємств у акціонерне товариство. Товариство створюється без обмеження строку діяльності, якщо інше не встановлено його статутом. Товариство вважається створеним і набуває прав юридичної особи з дати його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.
Повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити назву його типу (публічне чи приватне) і організаційно-правової форми (акціонерне товариство). Товариство може мати скорочене найменування українською мовою, повне та скорочене найменування іноземною мовою (мовами).
В процесі діяльності корпорацій виникають різні форми відносин між власниками, управлінцями та найманими працівниками, що регламентуються законодавчими актами України.
Корпоративні відносини - це організаційні відносини майнового характеру, які виникають між корпоративною організацією, її членами та третіми особами (управляючими), пов'язані з реалізацією корпоративних прав та їх захистом внутрішньоорганізаційними способами та засобами, а також із виконанням корпоративних обов'язків.
Корпоративні відносини – за своєю економічною сутністю – це суспільні відносини у сфері функціонування акціонерного капіталу, корпоративні відносини за юридичною суттю – це суспільні відносини, які виникають на основі нормативно-правового поля держави, яке регулює діяльність акціонерних товариств. Фактично сутністю корпоративних відносин з юридичної точки зору є сукупність прав та обов'язків учасників акціонерного товариства.
Неокласична економічна теорія виділяє три основні групи носіїв інтересів суб'єкта корпоративних відносин: власники капіталу, менеджери (управлінці) та наймані робітники.
Найбільші інтереси за даної моделі мають власники підприємства, які зацікавлені в збереженні власності, отриманні гарантованого доходу, приймають кінцеві стратегічні управлінські рішення. Інтереси менеджера пов'язуються з ефективністю використання капіталу за певний проміжок часу і отриманням у зв'язку із цим максимального прибутку суб'єктом господарювання. Відповідно до цього інтересу, менеджер підприємства отримує власний прибуток у вигляді відсотка за економічними результатами роботи фірми. Інтереси найманих робітників включають насамперед прагнення отримати максимально можливі поточні доходи (заробітну плату).
Таким чином, корпоративні відносини – це сукупність суспільних відносин між учасниками, які мають економічну сутність та юридичний зміст, і пов'язані з формуванням та господарською діяльністю акціонерного товариства. Частина учасників має фінансовий інтерес – акціонери, кредитори, постачальники, персонал, вище керівництво корпорації, інша частина поділяє суспільні цілі – споживачі, держава, громадськість. Економічна сутність зазначених вище відносин пов'язана з економічними інтересами, а юридична – з наявністю прав та обов'язків учасників.