Лекции.Орг


Поиск:
Чи є користь людині, що стає донором?
Пам’ятка донору

Донорство - це виняткова можливість подарувати свою кров незнайомій людині, яка потребує допомоги. Донорська кров потрібна дітям, які мають онкологічні захворювання і залишаються живими завдяки донорам. Донорська кров може бути використана при операціях, пологах, кровотечах, тяжких травмах, опіках. Штучної альтернативи продуктам крові не існує. Кров однієї людини може врятувати життя 5-4 пацієнтам. Здача крові це добровільна жертва, яка дає можливість людині випробувати свої моральні принципи, покращує самопочуття та зміцнює імунітет.

 

Ви можете стати донором, якщо:

· Ви здорові і відпочивши.

· Ваша вага не менше 50 кг.

· Ваш вік від 18 років.

· Ви громадянин України.

· Ви не маєте протипоказань до донорства, які приведені далі.

 

Чи може людина заразитися при даванні донорської крові?

 

Ні. Системи для взяття крові одноразового застосування, виготовлені і стерилізовані в заводських умовах, містяться у спеціальних упаковках, використовуються на очах у донора.

Як впливає на організм кроводача в розмірі 450 мл?

 

Доза крові 450 мл. є стандартною, яка існує майже у всіх країнах світу. Вона складає до 10% об'єму циркулюючої крові в кровоносних судинах людини. може здавати донор. З крововтратою 10% об'єму циркулюючої крові організм людини справляється самостійно. На цьому принципи й засновано донорство крові, тобто давання такої дози крові є безпечним для організму.

 

Чи існують інші дози давання крові?

 

Так. Існує і інша доза - 350 мл. Дозу крові, яку може здати донор, визначає лікар, керуючись фізичним розвитком, зростанням, вагою донора, а також його донорським анамнезом. Будь яка доза крові, призначена лікарем, позитивно впливає на організм донора - поліпшується імунітет, стимулюється робота кісткового мозку та органів, що виробляють гормони, поліпшується загальний стан, відбувається «оновлення крові».

 

Які пільги передбачені для донорів?

Згідно «Закону України про донорство крові та її компонентів» № 239 від 23 червня 1995 року надаються такі пільги всім донорам:

- донор звільняється від роботи в день кроводачі, а також на наступний день на підставі довідки, яка видається за фактом кроводачі; за бажанням другий день може бути приєднаний до відпустки; за ці дні зберігається виплата середньої заробітної плати;

- в день кроводачі донор забезпечується безкоштовним сніданком, а також йому видається талон на обід або за бажанням - харчовий пайок.

Додатково, донорам, які здають кров безоплатно, надаються такі пільги:

- донори, які здали кров або її компоненти на протязі року в сумарній кількості, що дорівнює двом максимально допустимим дозам, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100% середнього заробітку, незалежно від стажу роботи; ця пільга надається протягом року після здачі крові або її компонентів в позначеній кількості;

- учням училищ, студентам вищих навчальних закладів, які протягом року дали кров або її компоненти в сумарній кількості, що дорівнює двом максимально допустимим дозам, надається право на отримання грошової допомоги в розмірі 25% від одержуваної стипендії протягом 6 місяців.

Протягом року після кроводачі, позначеної в перших двох абзацах, донори мають право на першочергове отримання путівок за місцем роботи або навчання на санаторно-курортне лікування, а також на першочергове лікування у лікувально-профілактичних установах, які перебувають у державній власності.

 

Донор, який здав кров безкоштовно у кількості 40 максимально допустимих доз, набуває звання «Почесний донор України» з видачею посвідчення та нагрудного знаку. Він користується пільгами, які передбачені у ст. 13 «Закону України про донорство крові та її компонентів».

Чи є користь людині, що стає донором?

 

Безумовно, є. Кроводача в будь-якій дозі позитивно впливає на організм людини, про це вже було сказано у відповіді на питання «Як впливає на організм людини дача крові в розмірі....».

Якщо говорити про моральний аспект, то кожна людина повинна стати донором. Ми умовно можемо говорити про людину, яка відбулась тоді, коли вона отримала освіту, створила сім'ю, народила дитину, побудувала будинок, посадила дерево, відслужила в армії, в цей же ряд можна по праву поставити «і стала донором».

Якби кожна людина хоча б один раз у житті здала кров, то ніяких проблем з кров'ю та її компонентами, необхідними для лікування в різних випадках, не було б. На жаль, на сьогоднішній день, ситуація з донорством крові та її компонентів бажає бути значно кращою. Відділення трансфузіології НДСЛ «ОХМАТДИТ» повинне приймати щорічно до 5 тис донацій, але приймає до 4,5 тис донацій.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 407 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

601 - | 537 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.