Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні терміни дисципліни. Маркетинг – це система взаємозвʼязаних дій щодо планування та втілення в життя задуму, ціноутворення




Маркетинг – це система взаємозвʼязаних дій щодо планування та втілення в життя задуму, ціноутворення, просування та розподілу ідей, товарів, послуг завдяки обміну, котрий задовольняє потреби Потреби – це субʼєктивне відчуття недостатнього задоволення, завжди по­вʼязане з намаганням людини позбутися чи принаймні зменшити відчуття.

Товар – це все те, що може задовольняти потреби, побажання чи попит і пропонується ринку з метою привертання уваги, придбання, використання чи споживання (вироби, послуги, ідеї, види діяльності тощо).

Вартість – це комплексне поняття, яке включає споживчу корисність (набір функціональних можливостей товару) і вартість споживання. Грошовим виразом вартості товару є його ціна.

Задоволення – це вибір конкретного товару споживачем із сукупності подібних до нього товарів. Вибраний товар мусить мати найвище з-поміж усіх інших значення функцій корисності й забезпечувати досягнення високого рівня задоволення потреб.

Маркетингова комунікація – комплекс заходів інформаційної діяльності, спрямований на те, щоб переконати споживача шукати й купувати продукцію фірми, стимулювати його купівельну активність. Як правило, цей комплекс обʼєднує рекламу, пропаганду (public relations), стимулювання збуту та персональний продаж.

Розподіл – узгоджене, систематизоване розміщення, доставка та реалізація товарів на конкретному ринку.

Ринок – інститут чи механізм, який обʼєднує продавців та покупців, коли одні хочуть і спроможні купити, а інші – заінтересовані в продажу товарів та послуг.

Комплекс маркетингу – це набір засобів маркетингу, сукупність яких підприємство використовує для впливу на цільовий ринок, маючи на меті домогтися бажаного реагування з його боку.

Сегментація ринку – це розподіл споживачів на групи на основі різниці в потребах, характеристиках чи поведінці і розроблення для кожної з груп окремого комплексу маркетингу.

Позиціонування на ринку – це забезпечення товарові чітко відокремленого від інших товарів місця на ринку й у свідомості цільових споживачів.

Маркетингова товарна політика – це комплекс заходів зі створення й управління продукцією підприємства для задоволення потреб споживачів та досягнення підприємством власних цілей.

Життєвий цикл товару – концепція, яка характеризує розвиток обсягів збуту і прибуток від реалізації товару, пропонує заходи зі стратегії і тактики маркетингу з моменту надходження товару на ринок аж до його усунення з ринку.

Маркетингова цінова політика – це комплекс заходів стосовно визначення відпускної ціни, знижок, умов оплати за товари чи послуги, управління цінами з урахуванням побажань та можливостей споживачів, а також одночасного забезпечення прибутку підприємства-товаровиробника чи продавця.

Маркетингова політика комунікацій – це комплекс заходів, яким користується підприємство для інформування, переконання чи нагадування споживачам про свої товари чи послуги.


ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

№ з/п Назви тем Кількість годин
Лекції Семі-нари Прак-тичні заняття
1. Поняття про маркетинг. Комплекс маркетингу    
2. Управління та контроль за маркетиноговою діяльністю підприємства    
3. Маркетингова товарна та цінова політика підприємства    
4. Маркетингова збутова та комунікаційна політика підприємства    
Всього    

Форма підсумкового контролю – залік.

ЛІТЕРАТУРА ДО ВСІХ ТЕМ

1. Дугіна С.І. Маркетингова цінова політика: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2005. – 393 с.

2. Лилик І.В., Кудирко О.В. Маркетингові дослідження: кейси та ситуаційні вправи. Практикум.: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2010.

3. Ілляшенко С.Н. Маркетингова товарна політика. Підручник. – К.: Кондор. – 2010. – 328 с.

4. Корінєв В.Л. Цінова політика підприємства: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. – 257 с.

5. Котлер Ф., Армстронг Г, Сондерс Дж., Вонг В. Основы маркетинга. – К.: Вильямс, 2009. – 1055 с.

6. Куніцин С.В. Система маркетингово-рекламних комунікацій професійних учасників регіонального туристичного ринку / С.В. Куніцин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Менедж. та підприємництво в Україні: етапи становлення і пробл. розв. – 2012. – № 722. – С. 299-304.

7. Маркетинг / Под. ред М. Бейкера. СПб.: Питер, 2002. – 1200 с.

8. Маркетинг в українській економіці: монографія / І.В. Лилик. – К.: КНЕУ, 2008. – 243 с.

9. Маркетинг: теорія, світовий досвід, українська практика: Підручник / за заг. ред. Старостиної А.О. – Київ: "Знання", 2009.

10. Маркетингова стратегія в управлінні виробництвом насіння соняшнику: монографія / О.В. Пітик, Б.Є. Грабовецький; Вінниц. нац. техн. ун-т. – Вінниця: ВНТУ, 2012. – 155 с.

11. Мельник О.Г. Моніторинг діяльності підприємства / О.Г. Мельник,
М.Д. Пецкович // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Менедж. та підприємництво в Україні: етапи становлення і пробл. розв. – 2012. –
№ 722. – С. 381-385.

12. Оснач О.Ф. Промисловий маркетинг. 2-ге видання. Підручник. – "Центр учб. літератури". – 2011. – 364 с.

13. Основи маркетингу: конспект лекцій / Н.А. Стельмащук; Хмельниц. екон. ун-т. – Т.: Крок, 2012. – 232 с.

14. Павленко А., Войчак А. Маркетинг. Підручник. – К.: КНЕУ, 2003.

15. Павленко А.Ф., Корінєв В.Л. Маркетингова політика ціноутворення: Монографія. – К.: КНЕУ, 2004. – 332 с.

16. Чухрай Н.І. Маркетингові дослідження способів ідентифікації та обліку маркетингових витрат на вітчизняних підприємствах / Н.І. Чухрай, А.О. Мавріна // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Менедж. та підприємництво в Україні: етапи становлення і пробл. розв. – 2012. –
№ 722. – С. 273-280.

17. Шевчук В.Р. Стратегічний управлінський облік як система інформаційної підтримки конкурентної стратегії підприємства / В.Р. Шевчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Менедж. та підприємництво в Україні: етапи становлення і пробл. розв. – 2012. – № 722. – С. 281-284.

18. Бернет Дж., Мориарти С. Маркетинговые коммуникации: интегрированный подход / Пер. с анг. Под ред. Божук С.Г. – Спб.: Питер, 2001. – 864 с.

19. Гордон Я. Маркетинг партнерских отношений. – Спб.: Питер, 2001. –
384 с.

20. Джоббер Д. Принципы и практика маркетинга.: Пер. с англ.: Уч. пос. – М.: Издательский дом "Вильямс", 2000. – 688 с.

21. Диксон П.Р. Управление маркетингом. – М.: "БИНОМ", 1998. – 560 с.

22. Котлер Ф. Маркетинг менеджмент / Пер. з анг. – СПб.: "Питер ком", 2005. – 896 с.

23. Лэйхифф Дж. М., Пенроуз Дж. М. Бизнес-коммуникации. – Спб: Питер, 2001. – 688 с.

24. Маркетинг. Формування професійної компетентності учнів професійно-технічних навчальних закладів. Вачевський М.В., Мадзігон В.М., Вачавська Н.Л., Ничкало Н.Г., Камінецький Я.Г.: Навч. пос. – К.: Кондор, 2011. – 372 с.

25. Шканова О.Н. Маркетинг послуг. Навч. пос. – К.: Кондор. – 2009. – 220 с.

Тематика І ПЛАНИ ЛЕКЦІЙ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 368 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2524 - | 2223 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.