Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Драже Фестал № 10 Festalum




Призн. по 1 - 2др. під час їжі.

М.Д.: містить: липазу, амілазу, протеазу, хеміцелюлозу, компоненти жовчи. Стимулює травлення, сприяє швидкому та повному розщепленню їжі, усуває відчуття переповнення шлунку, мереоризм, запальні пр.-си у кишечнику.

Заст.: захв. печінки та жовчного міхура, хр. запальні пр..-си у травному каналі, післяопераційний стан після втручання у жовчний міхур та кишечник, метеоризм, для прискорення процесса травлення після вживання жирної їжи, переїданні, при дієті, при сидячому образі життя.

VIII. Проносні зас.

Це JIP, які подразнюють рецептори кишок і зумовляють посилення їхньої перистальтики, прискорюють дефекацію або сприяють її настанню.

Класифікація:

а) пр-ти, що діють на всі відділи кишечнику:

Сольові проносні:

Натрію сульфат та магнію сульфат. Natrii sulfas, Magnesii sulfas

Ф.В.: пор., призн. по 15 - 30г. на 1/2 ст. води.

М.Д.: діють швидко 1 - 3год, погано всмоктуються з травного каналу, підвищують осмотичний тиск, перешкоджають всмоктуванню води, внаслідок чого збільшується об’єм кишкового вмісту, відбувається розтягування кишечника, механічне подразнення рецепторів у всіх його відділах і рефлекторне посилення перистальтики та акт дефекації.

Заст.: отруєння, в тому числі харчові (затримка всмоктування токсинів та виведення отрути з кишечника), гострі запори, кишкові інфекції, разом з протиглистяними пр.-тами (перешкоджають всмоктуванню токсинів, які утворюються під час загибелі гельмінтів, а також для механічного усування гельмінтів з кишечнику). При хр. запорі систематично заст. ці пр.-ти не слід, тому що часте вживання їх може спричинити запалення слизової оболонки кишок. Слід пам’ятати, що жовч, спирт, сіль, порушення цілості слизової оболонки кишок можуть сприяти всмоктуванню проносних солей у кров і виникненню резорбційної дії.

б) проносні, які збуджують перистальтику переважно тонкої кишки

Олія касторова Оlеum Ricini

Ф.В.: фл. 30 - 50г, капс. желат. по 1,0.

Призн. 10 капс., протягом години, або по 15 - 30г.

М.Д.: у шлунку не змінюється, у кишках розщеплюється на гліцерин та рицинолову к.-ту, яка частково омилюється. Рицинолова к.-та і особливо її солі (мила) подразнюють рецептори слизової оболонки тонкої кишки, внаслідок чого підсилюють її перистальтику і прискорюють проходження калових мас. Частина рицинової олії, яка не розщепилася, обволікає калові маси і стінки кишок, що сприяє проходженню кишкового хімусу і дає змогу використ. її для лік.-ня запалень кишок. Після приймання пр.-ту ефект настає через 4год, рефлекторно посилює скорочення мускулатури матки.

Заст. при гострих запорах, отруєннях (крім жиророзчинних отрут), при вагітності, лактації (якщо інші проносні п./п.), для посилення родової діяльності, місцево для пом’якшення шкіри, зміцнення волосся, лік.-ня опіков, шкірних виразок. При хр. запорі вживати пр.-т не рекомендовано, тому що може бути порушення травлення.

П. еф: нудота, блювання, сильний пронос.

П./п.: отруєння речовинами, які легко розчиняються у жирах (фосфор, сантонін, фенол, бензол, екстракт папороті), також отруєннях невідомою отрутою, бо вона може бути жиророзчинною.

в) Реч. що збуджуюгь перистальгику переважно товстої кишки:

- рослинного походження;

Речовини, що містяться в ревені, сені, жостері, крушині, звуться антраглікозиди. Вони впливають переважно на моторну функцію товстої кишки, посилюють перистальтику і сприяють швидкому проходженню калових мас. Секреція залоз кишок при цьому не змінюється, проносна дія через 8 - 12год, тому призначають на ніч.

Заст. при хронічних запорах.

Порошок корню ревеню Pulvis radicis Rhei

Ф.В.: пор., таб. 0,3 - 0,5 призн. по 1 - 4таб на ніч.

М.Д.: у малих дозах (0,05 - 0,2) діє в’яжуче, протипроносно, у великих дозах (до 1,0) проносно.

Екстракт крушини Extractum Frangulae

Ф.В.: рідкийфл. 25 мл, по 20 - 40крап. вранці і ввечері, сухий таб. 0,2, по 1 - 2 таб. на ніч.

М.Д.: Дія через 8 - 10год.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 467 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.