4.1. Соціолог вважає своїм обов'язком повідомляти про результати проведеного дослідження, крім випадків виникнення непередбачених обставин або спеціальних домовленостей з керівництвом або замовниками на заборону такого повідомлення.
4.2. Соціолог не фабрикує дані, не фальсифікує результати і не представляє у своїх публікаціях і презентаціях недостатньо обґрунтовані висновки, рекомендації, соціально-політичні узагальнення і ярлики.
Соціолог утримується від поспішних публікацій, якщо представлені в них ідеї або дані недостатньо обґрунтовані або перевірені. Особливу педантичність соціолог виявляє в тих випадках, коли недостатньо обґрунтовані або перевірені результати дослідження можуть уплинути на репутацію й авторитет конкретних людей або організацій.
4.4. Представляючи свою роботу, соціолог повідомляє повну інформацію про неї і не опускає дані, що не погодяться з його гіпотезами і концепціями. Він оголошує результати незалежно від того, чи збігаються вони з прогнозованими або суперечать їм.
Після публічного представлення результатів свого дослідження соціолог дозволяє іншим ученим проводити відкриту оцінку і верифікацію методів і даних з належними запобіжними заходами, якщо це необхідно для захисту конфіденційності учасників дослідження.
Якщо соціолог знайшов серйозні помилки у своїх публікаціях або інших формах представлення інформації, він уживає заходів для виправлення цього в спеціальних заявах або інших прийнятих у науковому співтоваристві формах.
4.7. У своїх публікаціях, наукових доповідях і повідомленнях соціолог використовує неопубліковані дані досліджень інших учених тільки з їхнього письмового дозволу, у якому вказується, які дані й у якій формі можуть бути використані. У тих випадках, коли між колегами склалися довірчі відносини, згода може бути отримана в усній формі. Однак при цьому соціолог, що використовує дані, усвідомлює можливий ризик і приймає на себе відповідальність за виникнення конфліктних ситуацій, зв'язаних з різним тлумаченням згоди на використання чужих даних.
При посиланнях на роботи інших учених соціолог відповідальний за правильність викладу цих робіт, концептуальних положень що утримуються в них, методів і результатів, за точність цитованих текстів.
Соціологічні публікації, особливо якщо вони спираються на емпіричну базу, крім відповідності загальнонауковим вимогам, повинні містити інформацію, що дозволяє професійно оцінити коректність постановки дослідницьких задач і ступінь вірогідності отриманих даних.
4.10. Соціолог з повагою відноситься до праці своїх колег, обов'язково згадує про їхню участь в його дослідженні і допомоги в роботі над науковою працею (звітом про дослідження), висловлюючи подяку за будь-яку допомогу, що не дає права на співавторство.
4.11. Поважаючи працю колег і авторських прав, соціолог при використанні у своїх дослідженнях методик (частин методик, методичних фрагментів), запозичених з інших робіт, або приводячи дані інших досліджень, завжди посилається на авторів методик і програм дослідження.
4.12. Плагіат і присвоєння в будь-яких формах чужих ідей, текстів, методик і даних досліджень неприпустимі і несумісні з професійною діяльністю соціолога.
4.13. Соціолог не розкриває у своїх статтях, лекціях, інших публічних виступах конфіденційну інформацію, що дозволяє ідентифікувати учасників дослідження, якщо на те немає їхньої згоди або згоди їхніх законних представників.
4.14. У своїх статтях соціолог повідомляє про джерела фінансування. В особливих випадках соціологи можуть не розкривати імені конкретного спонсора, але при цьому вони представляють повний і адекватний опис цілей спонсора і його інтересів.
Публічні виступи
5.1. Соціологи не роблять публічних заяв, якщо вони вводять в оману з приводу їхньої: 1) професійної підготовки, досвіду або компетентності; 2) академічних ступенів; 3) повноважень; 4) зв'язків з інститутами або асоціаціями; 5) послуг; 6) гонорарів; 7) публікацій або наукових результатів; 8) наукової бази, результатів або ступеня успішності професійної діяльності.
5.2. Якщо соціолог дає професійні ради або коментарі в публічній лекції, інтерв'ю, радіо- або телевізійній програмі, попередньо записаному відео- або аудиоматериале, в інформації, підготовленої для ЗМІ, то він повинен ужити заходів, які гарантують, що ці твердження засновані на перевірених наукових даних і погодяться з Кодексом професійної етики.
5.3. Соціолог, що співпрацює з іншими особами й організаціями, які створюють або представляють продукти його роботи, несе повну відповідальність за вихідні від цих осіб і організацій повідомлення, що стосуються його роботи.
5.4. У роботі з пресою, радіо, телебаченням, іншими комунікаційними засобами соціолог усвідомлює потенційну можливість неадекватної інтерпретації його висловлювань журналістами, яка викликана розходженнями сформованих професійних вимог до професій соціолога і журналіста, і вживає заходів, щоб ця інтерпретація була адекватною.
5.5. Соціолог стежить за тим, щоб матеріали преси, радіо і телебачення, прямо або побічно використовують результати проведеного їм дослідження, містили адекватну інтерпретацію його даних і необхідний мінімум інформації, що дозволяє аудиторії ЗМІ одержати уявлення про особливості організації і проведення дослідження (опис складу й обсягу вибірки, указівка крайньої помилки репрезентативності, термінів проведення дослідження, соціологічної організації, що відповідає за якість інформації).
5.6. У випадку неадекватної інтерпретації, а також небажання журналістів (або інших осіб) рахуватися з думкою соціолога і його авторськими правами на інформацію, соціолог вправі розраховувати на захист із боку САУ.