2.23. Коли конфіденційна інформація, що стосується учасників дослідження, замовників або інших одержувачів зроблених послуг, надходить у бази або системи документів, доступні людям, що не мають на те попередньої згоди відповідних сторін, соціолог забезпечує неприступність індивідуальних ідентифікаторів. Коли соціолог передає конфіденційні записи, дані або інформацію іншим людям або організаціям, він одержує гарантії того, що одержувач уживе заходів для захисту конфіденційності не в меншому ступені, чим до їхньої передачі. Соціолог планує свою роботу так, щоб конфіденційні записи, дані й інформація були захищені у випадку його смерті, недієздатності, залишення посади або професії.
2.24. Соціолог, що виконує функції керівника дослідницького проекту, повинен забезпечувати збереження усієї робочої документації польового етапу емпіричного дослідження, що дозволяє здійснити перевірку його якості, методичних і організаційних особливостей (заповнені бланки опитувальних аркушів, інструкції інтерв'юерам, супервайзерам, звіти інтерв'юерів, супервайзерів, менеджерів проекту, керівника дослідження, опис вибірки, інструкції з добору респондентів, відео – і аудіозаписи і т.п.) протягом як мінімум 12 місяців після першої публікації, що містить докладну інформацію про організаційні і методичні принципи дослідження (опис вибірки, методик, організаційних особливостей), але не менш 2 років після закінчення дослідження.
2.25. При плануванні і проведенні дослідження соціолог визначає його відповідність Кодексові професійної етики. Якщо виникають сумніву з питань етичності такої роботи, соціолог консультується з Комісією з професійної етики САУ.
Соціолог вправі спиратися на підтримку і допомогу САУ, її відділень на місцях у створенні сприятливих морально-правових умов для своєї діяльності і захисту свого професійної гідності.
Наукове спілкування
3.1. Соціолог відстоює свої погляди, ідеї і концепції, незважаючи на кон'юнктуру й авторитети.
3.2. Відношення соціолога до інших ідей і людей — авторам або прихильникам цих ідей — відрізняється терпимістю і повагою. Наукова критика і полеміка як природні для науки форми її розвитку несумісні з навішенням ідеологічних ярликів і з будь-якими спробами зведення рахунків з опонентами.
3.3. У професійних дискусіях соціолог прагне не дискредитувати своїх опонентів у професійному й особистісному аспектах, не маючи для цього вагомих підстав, зв'язаних із грубим порушенням ними етики наукової і викладацької діяльності.
Соціолог не шукає персональну вигоду в інформації, що він одержав у конфіденційному контексті (наприклад, у знаннях, отриманих при резензуванні рукопису, або при наданні допомоги в роботі з заявками на дослідження), не маючи на те авторського дозволу або до широкого опублікування цих матеріалів.
3.5. Соціологи обмінюються інформацією в тій формі, що відповідає інтересам учасників дослідження, не порушує встановлених меж конфіденційності і погодиться з Кодексом професійної етики.
3.6. Соціолог за узгодженням з науковим керівником проекту або замовником дослідження відкриває доступ до своїх даних після завершення проекту або після основних публікацій, крім тих випадків, коли існують спеціальні домовленості з керівництвом або замовниками на заборону такого доступу або коли неможливо надати ці дані в силу їхньої конфіденційності або погрози розкриття анонімності учасників дослідження (наприклад, запису польового етапу робіт, детальна інформація етнографічних інтерв'ю).
3.7. Доступ до своїх даних соціолог забезпечує за допомогою: 1) публікацій; 2) передачі матеріалів дослідження в банки й архіви соціологічної інформації; 3) передачі матеріалів дослідження на основі договору іншим соціологам, що запитують дані для наступного аналізу; 4) співробітництва з засобами масової інформації. Соціолог може в разі потреби зажадати в тих, хто запитує його дані для наступного аналізу, оплатити зв'язані з цим витрати.
Керівник дослідницького колективу, що здійснює виконання того або іншого наукового проекту, визначає порядок і черговість обнародування отриманих результатів. Він може передоручити цю функцію відповідальному виконавцеві конкретного наукового проекту. Здійснюючи цю діяльність, керівник (або відповідальний виконавець) прагне знаходити компромісні рішення, що попереджають можливі конфлікти інтересів: 1) між бажанням соціологів якомога швидше обнародувати отримані результати і необхідністю перевірки надійності результатів, обґрунтованості інтерпретації, висновків і рекомендацій; 2) між особистими науковими інтересами співвиконавців проекту.
3.9. Будучи членом дослідницького колективу, що здійснює емпіричні дослідження, соціолог завчасно погоджує з керівником проекту порядок обнародування або іншого використання у власних наукових або практичних цілях результатів колективних соціологічних досліджень, у яких він брав участь. У тих випадках, коли соціолог вчасно не погодив ці питання, він повинен одержати дозвіл керівника проекту на обнародування, передачу іншим особам або яке-небудь інше використання отриманих результатів.