З навчальної дисципліни
ПРОБЛЕМИ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ
Для здобувачів освітнього ступеня магістр
Галузі знань 08 Право
За спеціальністю 081 Право
шифр за освітньо-професійною програмою – ПП. 13
Львів 2016
Проблеми виконання судових рішень у цивільних справах: навчально-методичні вказівки до організації самостійної роботи студентів денної форми навчання з навчальної дисципліни для здобувачів освітнього ступеня магістр галузі знань 08 Право зі спеціальності 081 Право. — Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2016.
Розробники:
Верба-Сидор Ольга Богданівна, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент
Бойчук Тарас Васильович, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, кандидат юридичних наук
Розглянуто на засіданні кафедри цивільно-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ (протокол № __ від __ ________ 2016 р.)
Загальні методичні вказівки до організації самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни
«ПРОБЛЕМИ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ»
Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом у час, вільний від обов’язкових навчальних занять, і є невід’ємною складовою процесу вивчення навчальної дисципліни. Її зміст визначається робочою програмою, методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача.
Самостійна робота студента забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення навчальної дисципліни, а саме: підручниками, навчальними та методичними посібниками, конспектами лекцій, методичними вказівками. Методичні вказівки для самостійної роботи студентів передбачають можливість проведення самоконтролю з боку студентів.
Навчальний матеріал дисципліни, передбачений робочим планом для засвоєння студентом у процесі самостійної роботи, виноситься на рубіжний та підсумковий контроль поряд з навчальним матеріалом, який опрацьовувався при проведенні аудиторних занять.
Призначення методичних вказівок для самостійної роботи з вивчення навчального курсу «Проблеми виконання судових рішень у цивільних справах» — сприяти підвищенню професійного рівня майбутніх правознавців та вироблення навичок практичного застосування еколого-правових норм.
Завдання для самостійної роботи передбачають використання студентами вже одержаних знань з предметів «Цивільний процес», «Цивільне право України», «Теорія держави і права», «Виконавче провадження», «Адміністративний процес», «Господарський процес» та ін.
Мета самостійної роботи студентів: розвиток творчих здібностей та активізація розумової діяльності; формування потреби безперервного самостійного поповнення знань; здобуття глибокої системи знань як ознаки їх міцності; самостійна робота студентів як результат їх морально-вольових зусиль.
Пізнавальна функція самостійної роботи при вивченні «Проблем виконання судових рішень у цивільних справах» визначається засвоєнням студентом систематизованих знань з дисципліни. Самоосвітня функція полягає у формуванні вмінь і навиків, самостійного їх оновлення і творчого застосування. Прогностична функція є вмінням студента вчасно передбачати і оцінювати як можливий результат, так і саме виконання завдання. Коригуюча функція визначається вмінням вчасно коригувати свою діяльність. Виховна функція – це формування правосвідомості обов’язковості виконання рішень юрисдикційних органів.
Самостійна робота студентів з навчальної дисципліни «Проблеми виконання судових рішень у цивільних справах» покликана забезпечити:
1. Системність знань та засобів навчання;
2. Володіння розумовими процесами;
3. Мобільність і критичність мислення;
4. Володіння засобами обробки інформації;
5. Здібність до творчої праці.
На самостійну роботу винесено ті проблемні питання, які лише частково висвітлюються на лекціях та семінарських заняттях або повністю винесені на самостійне опрацювання. Але знання матеріалу, винесеного на самостійну роботу, допоможе студентам ґрунтовно підготуватися до семінарського чи практичного заняття, модульного контролю та заліку й оволодіти еколого-правовими знаннями і навичками.
Навчальний час, відведений для самостійної роботи студента, визначено робочим навчальним планом і становить для студентів денної форми навчання 108 години, що складає не менше однієї третини та не більше двох третин загального обсягу навчального часу студента, відведеного для вивчення дисципліни «Проблеми виконання судових рішень у цивільних справах».