6.1. Перевірка здійснюється в розумні строки, необхідні для її проведення.
6.2. При проведенні перевірки прокурор має право:
1) безперешкодно за посвідченням, що підтверджує займану посаду, входити у приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військових частин, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності без особливих перепусток, де такі запроваджено;
2) витребовувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, державних підприємств, установ та організацій рішення, розпорядження, інструкції, накази та інші акти і документи, одержувати інформацію про стан законності і заходи щодо її забезпечення, мати доступ до відповідних інформаційних баз даних державних органів;
3) вимагати від керівників та колегіальних органів проведення перевірок, ревізій діяльності підпорядкованих і підконтрольних підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також виділення спеціалістів для проведення перевірок, відомчих і позавідомчих експертиз;
4) мати доступ до документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, у тому числі за письмовою вимогою, і таких, що містять комерційну таємницю або інформацію з обмеженим доступом. Письмово вимагати подання в прокуратуру у визначений ним розумний строк зазначених документів та матеріалів, видачі необхідних довідок, у тому числі щодо операцій і рахунків юридичних осіб та інших організацій, для вирішення питань, пов'язаних із перевіркою. Отримання від банків інформації, яка містить банківську таємницю, здійснюється у порядку та обсязі, встановлених Законом України "Про банки і банківську діяльність";
5) отримувати від посадових та службових осіб і громадян усні або письмові пояснення, у тому числі шляхом виклику відповідної особи до органу прокуратури.
6.3. Оригінали документів під час перевірок, як правило, вивчаються на місці без їх витребовування, а за потреби - отримуються їх копії.
6.4. Забороняється безпідставне витребовування та зберігання прокурором оригіналів документів об'єкта перевірки.
6.5. Оригінали актів, документів та матеріалів від об'єкта перевірки витребовуються у виняткових випадках за наявності загрози їх знищення, підміни або іншого недобросовісного використання об'єктом перевірки чи його посадовими особами, необхідності збереження доказів для кримінального провадження чи суду, а також перевірки їх на можливе підроблення.
6.6. Після закінчення перевірки та погодження її результатів оригінали витребуваних чи отриманих прокурором актів, документів та матеріалів упродовж 10 днів повертаються об'єкту перевірки у порядку, передбаченому Інструкцією з діловодства в органах прокуратури, крім випадків їх долучення до матеріалів кримінального провадження в порядку, передбаченому процесуальним законодавством. За необхідності до закінчення перевірки можуть бути повернуті копії зазначених документів.
6.7. Прокурор вищого рівня вправі прийняти рішення про повернення оригіналів документів об'єкту перевірки до її закінчення, якщо встановить відсутність підстав для їх подальшого зберігання у прокурора, що прийняв постанову про проведення перевірки.
6.8. Вимоги про виділення спеціалістів органів державного нагляду (контролю) для проведення перевірок та експертиз, а також про проведення ревізій, перевірок до керівників та колегіальних органів, нагляд за якими покладається на прокуратури вищого рівня, скеровуються для виконання разом з копією постанови про проведення перевірки виключно через прокуратури, уповноважені здійснювати нагляд за цими органами.
6.9. Невиконання законних вимог прокурора при проведенні перевірки є підставою для вирішення питання про притягнення винних осіб до відповідальності у порядку, передбаченому законом.