Лекции.Орг

Поиск:
Кредитові платіжні документи
Доручення про кредитовий переказ коштів у системі ЖироКредитові перерахування в системах Жиро — це доручення імпортера про переказ сум з їх жирорахунків (у банку) на рахунок експортера. Це — традиційна форма безготівкових розрахунків у багатьох європейських країнах, зокрема — Німеччині, Бельгії, Швейцарії. Вони можуть мати як паперову, так і електронну форму.

Сума дебетується на рахунок імпортера в момент одержання банком відповідного розпорядження. Частина цих переказів має форму постійних доручень, коли йдеться про платежі, що повторюються.

Взаємне врегулювання розрахунків між банками, учасниками системи, здійснюється спеціальними кліринговими центрами наприкінці дня за підсумками за день. Популярність жиропереказів пов’язана з тим, що одержувачі грошей можуть скористатися ними негайно, тоді як при оплаті чеком необхідно чекати його інкасації. До того ж, експортер може не турбуватися щодо платоспроможності імпортера, оскільки такий платіж виконується лише за умови згоди банку імпортера і після дебетування рахунку імпортера.

Доручення про кредитовий переказв автоматизованих розрахункових палатах (NACHA — у США, BACS — у Великобританії). Доручення про кредитування рахунку експортера відправляється імпортером в автоматизовану розрахункову палату закодованим на електронних носіях (магнітних стрічках, дискетах, тощо). Використовуються компаніями, діловими фірмами для оплати за товари.

Перекази в системі S.W.I.F.T.Інструкції про платіж, який передається одним банком іншому через комунікаційну систему S.W.I.F.T. (Society for Worldwide Financial Telecomunications — «Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій», створене в 1973 р. в Брюсселі. Дана система кореспонденції введена в дію з травня 1977 р. і працює за принципом передачі стандартних у міжнародній практиці банківських повідомлень через широку мережу комп’ютерів. Якщо банк використовує для кореспонденції з іншими банками систему SWIFT, то можливе швидке проведення рахунків.

До стандартних повідомлень належать:

торговельні перекази,

валютні операції,

банківські перекази,

спеціальні повідомлення тощо.

Система може використовуватись для платежів у внутрішньому обороті, але в переважній більшості — для здійснення платежів за кордон. Специфіка цієї системи розрахунків у тому, що сам акт відправлення доручення не складає безвідкличного зобов’язання з боку банку-відправника: виконанням платіжних інструкцій займається банк-кореспондент — учасник SWIFT.

Постійне доручення банку.Інструкція клієнта банку імпортера про виконання платежів, що повторюються, на користь експортера. Доручення визначає суму та терміни платежу. У випадку постійного доручення на суму, яка постійно змінюється, клієнт попередньо повідомляє банк про суму платежу, використовуючи для цього термінал, а також паперові або магнітні носії.


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 470 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

156 - | 149 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.005 с.