Лекции.Орг

Поиск:
Загальна схема форм платіжних інструментів
Рис. 3.2. Основні форми платіжних інструментів

 

 

Банківська тратта— це переказний вексель, де емітентом (векселедавцем) і платником виступає один і той же банк. Це досить надійний документ розрахунків, який за ступенем ліквідності рівнозначний готівці. Він не є чеком, оскільки тут і векселедавець, і платник — одна особа. Часто банківські тратти на вимогу клієнта виписує відділення банку в провінції на його головну контору. Клієнт у цьому випадку має надійний платіжний документ, за яким він може отримати гроші в іншому місті. На даний час функції банківської тратти все частіше виконують перекази в автоматизованих системах банківських розрахунків.

Поштовий переказ, або поштове платіжне доручення. Куплений у поштовому відділенні (або в банку) грошовий переказ на невеликі суми з платежем на вимогу в будь-якому поштовому відділенні часто використовують ті, хто не має рахунку в банку. Грошовий переказ не має такого статусу як банківська тратта, проте використовується досить широко. Комісійні, що стягуються за грошові перекази, нижчі, ніж за банківські тратти.

Прямий дебет— вимога про списання грошей з рахунку імпортера, яку відправляє кредитор із власної ініціативи. Схема платежу базується на попередній письмовій угоді — мандаті про прямий дебет. Цей документ визначає дії чотирьох сторін: імпортера (покупця товарів або послуг), експортера (продавця) і двох банків, які їх обслуговують. Згідно з мандатом, імпортер дає дозвіл своєму банку автоматично виконувати списання грошей із свого рахунку і переказувати їх експортеру. Платежі можуть здійснюватися при пред’явленні рахунків-фактур за відвантажені товари. Платежі переважно виконуються через автоматизовані клірингові палати. Сума платежу може бути заздалегідь фіксована, а може змінюватися. В останньому випадку експортер кожного разу повідомляє банк про суму, яка підлягає списанню.


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 509 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

260 - | 172 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.