A. * Нітразепам.
B. Барбаміл.
C. Хлоралгідрат.
D. Натрію оксибутират.
E. Галоперидол.
1035. Пацієнтові з нав’язливими станами призначили діазепам. З чим пов’язана анксіолітична дія бензодіазепінових похідних?
A. Взаємодією з адренорецепторами
B. Взаємодією з холінорецепторами
C. * Взаємодією з бензодіазепіновими рецепторами
D. Взаємодією з дофаміновими рецепторами
E. Взаємодією з серотоніновими рецепторами
1036. Під час барбітурового наркозу у хворого 65 років почалося пригнічення дихання. Анестезіолог зробив внутрішньовенну ін’єкцію 10 мл 0,5% розчину бемегриду. Стан хворого покращився, об`єм легеневої вентиляції збільшився. Яке явище покладено в основу взаємодії цих препаратів?
A. * Антагонізм прямий.
B. Антагонізм непрямий.
C. Антагонізм однобічний.
D. Синергізм прямий.
E. Синергізм непрямий.
1037. Під час видалення зуба у пацієнта виник колаптоїдний стан, хворий знепритомнів. Який препарат необхідно використати для швидкого виведення пацієнта з цього стану?
A. * Кофеїн.
B. Новокаїн.
C. Анальгін.
D. Амітриптилін.
E. Папаверин.
1038. Під час операції у пацієнта в глибокому наркозі виникла загроза зупинки дихання. Назвіть, який стимулятор дихання слід застосувати в даній ситуації.
A. * Етимізол.
B. Кордіамін.
C. Цитітон.
D. Лобеліну гідрохлорид.
E. Кофеїн.
1039. Під час щелепно-лицьової операції в стаціонарі лікар-стоматолог для премедикації, з метою зменшення почуття жаху та для потенціювання дії анестетиків, хворому призначив транквілізатор – похідне бензодіазепіну. Який з переліченизх засобів призначив лікар?
A. * Діазепам.
B. Дроперидол.
C. Атропін.
D. Сульпірид.
E. Аміназин.
1040. Підберіть найбільш адекватне лікування для систематичного лікування хворого з вираженою продуктивною симптоматикою (марення, галюцинації)
A. * Трифтазин
B. Настойка валеріани
C. Амітриптилін
D. Сибазон
E. Підходять усі перелічені препарати
1041. При інфаркті міокарда була проведена нейролептаналгезія. Який препарат з групи нейролептиків найчастіше застосовується спільно з фентанілом?
A. * Дроперидол.
B. Трифтазин.
C. Аміназин.
D. Клозепін.
E. Сульпірид.
1042. При органічних пошкодженнях головного мозку пам’ять може покращити:
A. * Пірацетам.
B. Нітразепам.
C. Мезапам.
D. Діазепам.
E. Кофеїн.
1043. Протягом двох тижнів хвора лікувалась вдома самостійно з приводу ГРВІ та шкірних висипань, однак покращення не було. Дільничний терапевт при зборі анамнезу з’ясувала, що перед цим пацієнтка протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії та встановила діагноз “бромізм”. Що доцільно призначити у такому випадку?
A. * Натрію хлорид
B. Інфузії 5 % розчину глюкози
C. Проносні засоби
D. Негайна госпіталізація у лікарню
E. Усе перераховане
1044. Протягом двох тижнів хвора приймала мікстуру, призначену невропатологом з приводу неврастенії. Самопочуття хворої дещо покращилося, однак незабаром з`явилися скарги на нежить, кон`юнктивіт, шкірні висипи, млявість та послаблення пам`яті. Був встановлений діагноз бромізм. Що доцільно призначити для послаблення симптомів?
A. * Натрію хлорид.
B. Аспаркам.
C. Поліглюкін.
D. Розчин глюкози 5%.
E. Гемодез.
1045. Студент звернувся до лікаря з проханням допомогти йому перебороти страх перед стоматологічними маніпуляціями. Який препарат порадив йому прийняти лікар?
A. * Діазепам.
B. Аміназин.
C. Дроперидол.
D. Димедрол.
E. Пірацетам.
1046. Тривале призначення галоперидолу хворому шизофренією призвело до суттєвого послаблення галюцинаторного синдрому. З дією на який молекулярний субстрат пов`язаний ефект нейролептика в цьому випадку?
A. * Дофамінові рецептори.
B. М-холінорецептори.
C. Альфа-адренорецептори.
D. ГАМКА-рецептори.
E. Бета-адренорецептори.
1047. У хворого гострий інфаркт міокарда супроводжується стійкими болями за грудниною. Неефективність попередньо ведених препаратів дала підставу лікарю провести нейролептаналгезію. Який нейролептик використовують для цього виду знеболення?
A. * Дроперидол.
B. Метаперазин.
C. Етаперазин.
D. Галоперидол.
E. Аміназин.
1048. У дитини 9 років виявлено порушення навчання, зниження інтелектуального розвитку. Призначення якої групи психотропних засобів є виправданим в даному випадку?
A. * Ноотропів
B. Антидепресантів
C. Транквілізаторів
D. Нейролептиків
E. Адаптогенів
1049. У другій половині вагітності жінка приймала транквілізатори групи бензодіазепінів. Пологи настали в строк, проходили нормально, але народилась дитина з численними аномаліями розвитку (заяча губа, полідактилія). Як називається описана дія?
A. * Тератогенною.
B. Мутагенною.
C. Ембріотоксичною.
D. Фетотоксичною.
E. Гепатотоксичною.
1050. У клініку “швидкої допомоги” доставлено хворого з легким отруєнням снодійними. Який препарат потрібно негайно ввести хворому?
A. * Бемегрид.
B. Прозерин.
C. Ацеклідин.
D. Дипіроксим.
E. Кордіамін.
1051. У неврологічне відділення доставлено хворого зі скаргами на погіршення пам’яті та розумової працездатності після перенесеної травми голови. Запропонуйте лікарський засіб для покращання метаболізму головного мозку.
A. * Пірацетам (ноотропіл).
B. Меридил.
C. Сиднокарб.
D. Кофеїн.
E. Анальгін.
1052. У неврологічне відділення поступив пацієнт зі скаргами на зниження пам’яті, розумової працездатності та головокружіння. Свій стан пов’язує з перенесеною автокатастрофою. Виберіть адекватне лікування
A. * Пірацетам
B. Сиднокарб
C. Кофеїн
D. Амітриптилін
E. Нітразепам
1053. У пацієнта спостерігаються явища психозу з психомоторним збудження, зоровими та слуховими галюцинаціями. Вкажіть засіб показаний при описаному стані:
A. * Галоперидол
B. Морфіну гідрохлорид
C. Діазепам
D. Натрію бромід
E. Кофеїн-бензоат натрію
1054. У поліклініку звернувся хворий 35 років зі скаргами на тривалу застуду. У хворого спостерігаються апатія, нежить, кашель, сльозотеча. Температура нормальна. На шкірі вугруватий висип. Із анамнезу з'ясовано, що хворий страждає неврозом, він тривалий час приймав препарати для лікування неврозу. Який препарат став причиною ускладнення?
A. * Натрію бромід.
B. Діазепам.
C. Настойка валеріани.
D. Амізил.
E. Настойка собачої кропиви.
1055. У поліклініку звернулася за допомогою жінка із скаргами на поганий настрій, безсоння, болі в серці. Який засіб для лікування неврозу слід призначити хворій?
A. * Діазепам.
B. Аміназин.
C. Дроперидол.
D. Трифтазин.
E. Фенобарбітал.
1056. У приймальне відділення доставлено хворого з пригніченням дихання. Препарати якої фармакологічної групи стимулюють дихання при його пригніченні?
A. * Аналептики.
B. Транквілізатори.
C. Нейролептики.
D. Антидепресанти.
E. Аналгетики.
1057. У психіатричній клініці при тривалому лікуванні у хворого з`явилися симптоми паркінсонізму. Який препарат вводили?
A. * Аміназин.
B. Мезапам.
C. Натрію бромід.
D. Літію карбонат.
E. Ніаламід.
1058. У психіатричну клініку доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресії, марення. Який препарат слід ввести?
A. * Аміназин.
B. Амітриптилін.
C. Настойку валеріани.
D. Резерпін.
E. Натрію бромід.
1059. У реанімаційному відділенні перебуває хворий з отруєнням препаратом - похідним барбітурової кислоти. Введений антидот. У якого з антидотів у механізмі дії закладений принцип прямого антагонізму із снодійними в дії на дихальний центр?
A. * Бемегриду.
B. ЕДТА (Трилон Б).
C. Активованого вугілля.
D. Унітіолу.
E. Тетацин-кальцію.
1060. У хворого діагностовано гострий інфаркт міокарда, який супроводжується стійкими болями за грудниною. Неефективність попередньо введених препаратів дала підставу лікарю провести нейролептаналгезію. Який нейролептик використовується для цього виду знеболення?
A. * Дроперидол.
B. Метаперазин.
C. Галоперидол.
D. Резерпін.
E. Аміназин.
1061. У хворого для усунення депресивного синдрому призначений інгібітор монооксигенази – іпразид. При обстеженні хворого з’ясувалось, що АТ у хворого підвищене – 180/90 мм рт. ст. Які харчові продукти слід виключити з раціону?
A. * Тверді сорти сиру, банани, арахіс.
B. Кабачки, огірки, томати.
C. Пшоно, гречку.
D. Молочні каші.
E. Мед, фрукти.
1062. У хворого на маніакально-депресивний психоз спостерігаються пригнічення психічної і рухової активності, тривожно-депресивний стан. Який препарат необхідно йому призначити для зняття патологічної депресії?
A. * Амітриптилін
B. Сиднокарб
C. Кофеїн-бензоат натрію
D. Пірацетам
E. Трифтазин
1063. У хворого після тривалого курсу лікування шизофренії виникли явища паркінсонізму. Який з нижчеперелічених препаратів міг викликати дане ускладнення?
A. * Аміназин.
B. Сибазон.
C. Пірацетам.
D. Літію карбонат.
E. Галоперидол.
1064. У хворого спостерігаються явища психозу у вигляді психомоторного збудження, слухових і зорових галюцинацій. Назвати препарат, показаний при описаному стані.
A. * Галоперидол.
B. Бромід натрію.
C. Діазепам.
D. Настойка валеріани.
E. Хлордіазепоксид.
1065. У хронічного алкоголіка розвинувся психоз. Які препарати доцільно при цьому використовувати?
A. * Аміназин
B. Атропіну сульфат.
C. Пентамін.
D. Гігроній.
E. Адреналіну гідрохлорид
1066. У чоловіка 36 років з черепно- мозковою травмою дихання слабке, пульс ниткоподібний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетаму найбільш доцільний у даному випадку?
A. * Внутрішньовенний.
B. Інгаляційний.
C. Пероральний.
D. Ректальний.
E. Підшкірний.
1067. Фармакологічні ефекти сибазону (діазепаму):
A. Транквілізуючий
B. Снодійний
C. Потенціюючий
D. Міорелаксуючий
E. * Усе вказане
1068. Характерні специфічні побічні ефекти нейролептиків – усі, крім:
A. Акатизія
B. Паркінсонізм
C. Злоякісний нейролептичний синдром
D. Дистонія
E. * Все вказане вірно
1069. Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої дещо покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юнктивіт, шкірні висипи, в’ялість та ослаблення пам’яті. Був встановлений діагноз бромізм. Що доцільно призначити для усунення симптомів?
A. * Натрію хлорид.
B. 5% розчин глюкози.
C. Аспаркам.
D. Поліглюкін.
E. Проносні засоби.
1070. Хвора 63 років з артритом на тлі лікування ацетилсаліциловою кислотою (аспірин) поскаржилась на нудоту, тяжкість в епігастрії. Лікар відмінив аспірин і призначив протизапальний засіб із групи селективних інгібіторів ЦОГ-2. Назвіть потрібний для хворої препарат.
A. * Моваліс
B. Бутадіон
C. Диклофенак натрію
D. Індометацін
E. Піроксикам
1071. Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юнктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Препарат якої групи міг визвати подібну побічну дію?
A. * Солі брому
B. Препарати валеріани
C. Солі літію
D. Адаптогени
E. Препарати хмелю
1072. Хворий 18-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, що проявляється у важкому засипанні. В результаті цього він не висипається і на наступного дня перевтомлений, важко засвоює новий матеріал. Лікар встановив, що безсоння пов’язане з неврозоподібним станом. Зробіть раціональний вибір снодійного засобу:
A. * Нітразепам
B. Натрію бромід
C. Солі літію
D. Аміназин
E. Кофеїн – бензоат натрію
1073. Хворий 38 років, що страждає на шизофренію, тривалий час лікувався психотропними засобами. Він звернувся до лікаря із скаргами на порушення координації рухів, тремор у руках, сонливість. Яка група препаратів може викликати такий симптомокомплекс?
A. * Нейролептики.
B. Аналгетики.
C. Антидепресанти.
D. Психомоторні стимулятори.
E. Адаптогени.
1074. Хворий 50 років страждає шизофренією. Йому була зроблена внутрішньовенна ін`єкція аміназину для усунення марення, після чого хворий втратив свідомість. Яка причина цього ускладнення?
A. * Ортостатичний колапс.
B. Гальмування лімбічної системи.
C. Дисбаланс окислювальних процесів мозку.
D. Збудження ретикулярної формації.
E. Порушення коронарного кровотоку.
1075. Хворий госпіталізований у коматозному стані з помірним пригніченням дихання і серцевої діяльності після приймання препаратів барбітурової кислоти. Призначити антидотну терапію.
A. * Бемегрид.
B. Апоморфіну гідрохлорид.
C. Протаміну сульфат.
D. Кальцію хлорид.
E. Атропіну сульфат.
1076. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, швидку стомлюваність. Як заспокійливий засіб йому призначили лікарський препарат. Невдовзі симптоми зникли, але хворий продовжував приймати препарат з профілактичною метою. Через деякий час у нього з`явилися нежить, кашель, кон`юнктивіт, дерматит, сонливість, погіршення пам`яті. Лікар поставив діагноз кумуляція даного лікарського препарату і призначив лікування хлоридом натрію і часте пиття. Який препарат приймав хворий?
A. * Броміди.
B. Транквілізатори.
C. Препарати валеріани.
D. Препарати собачої кропиви.
E. Антигістамінні препарати.
1077. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на страх, відчуття неспокою, внутрішнього напруження, що виникли після душевної травми. Який препарат слід йому призначити?
A. * Діазепам.
B. Мікстуру Павлова
C. Настоянку валеріани
D. Настоянку собачої кропиви
E. Етамінал-натрію
1078. Хворий звернувся до невропатолога зі скаргами на дратівливість, безсоння та швидку втомлюваність. Після призначеного лікування симптоми зникли, однак пацієнт продовжував приймати приписаний лікарський засіб. Через деякий час з’явились кашель, нежить, дерматит, кон’юнктивіт, погіршення пам’яті. Лікар поставив діагноз кумуляції даного препарату та призначив натрію хлорид. Що приймав пацієнт?
A. * Броміди
B. Транквілізатори
C. Препарати валеріани
D. Нейролептики
E. Антигістамінні засоби
1079. Хворий переніс інсульт. Який з перелічених препаратів слід внести до комплексної терапій з метою покращання кровообігу головного мозку?
A. * Пірацетам.
B. Камфору.
C. Седуксен.
D. Феназепам.
E. Амітриптилін.
1080. Хворий похилого віку скаржиться на головний біль, запаморочення, швидку втому, погіршення пам’яті. В анамнезі черепно-мозкова травма. Яку групу препаратів необхідно призначити?
A. * Ноотропні засоби.
B. Снодійні засоби.
C. Нейролептики.
D. Аналгетики.
E. Транквілізатори.
1081. Хворий протягом двох тижнів отримував лікарську терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з’явились ригідність, тремор, гіпокінезія. Який з перелічених препаратів викликає названі ускладнення?
A. * Аміназин.
B. Дифенін.
C. Сиднокарб.
D. Імізин.
E. Хлордіазепоксид.
1082. Хворий протягом двох тижнів отримував медикаментозну терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з`явились ригідність, тремор, гіпокінезія. Який знаведених препаратів викликає такі ускладнення?
A. * Аміназин.
B. Хлордіазепоксид.
C. Сиднокарб.
D. Імізин.
E. Дифенін.
1083. Хворий, що лікувався з приводу неврозу сибазоном, відчув зубний біль. Лікар призначив йому знеболювальний засіб у дозі, меншій від середньої терапевтичної. Яке явище врахував лікар, зменшуючи дозу препарату?
A. * Потенціювання.
B. Сумація.
C. Кумуляція.
D. Лікарська залежність.
E. Толерантність.
1084. Хворий, який страждає на шизофренію, тривалий час знаходився на лікуванні психотропними засобами. Він звернувся до лікаря із скаргами на порушення координації рухів, тремор у руках, сонливість. Яка група препаратів можуть викликати такий симптомокомплекс?
A. * Нейролептики.
B. Аналгетики.
C. Антидепресанти.
D. Психомоторні стимулятори.
E. Адаптогени.
1085. Хворому для лікування психотичного стану було призначено трифтазин. Який механізм його антипсихотичної дії?
A. * Пригнічення дофамінових Д2-рецепторів.
B. Стимуляція бензодіазепінових рецепторів.
C. Стимуляція ГАМК-ергічних рецепторів.
D. Стимуляція опіатних рецепторів.
E. Пригнічення опіатних рецепторів.
1086. Хворому в депресивному стані призначили ніаламід. Лікар застеріг хворого про необхідність виключити з харчування в період лікування сиру. Це пов’язано з ризиком розвитку:
A. * Гіпертонічного кризу
B. Виразкового коліту
C. Деменції
D. Нічого з перерахованого
E. Все вищевказане
1087. Хворому в депресивному стані призначили ніаламід. Лікар застеріг хворого про необхідність виключити з харчування в період лікування:
A. * Сиру.
B. Яблук.
C. Картоплі.
D. Капусти.
E. Груш.
1088. Хворому в депресивному стані призначили препарат з групи інгібіторів МАО. Який харчовий продукт необхідно виключити з раціону в період лікування?
A. * Сир.
B. Яблука.
C. Картоплю.
D. Капусту.
E. Груші.
1089. Хворому для лікування психозу було призначено трифтазин. Який механізм його антипсихотичної дії?
A. * Пригнічення дофамінових Д2-рецепторів
B. Стимуляція бензодіазепінових рецепторів
C. Стимуляція ГАМК-ергічних рецепторів
D. Стимуляція опіатних рецепторів
E. Пригнічення опіатних рецепторів
1090. Хворому для усунення депресивного синдрому призначено інгібітор монооксигенази – іпразид. При обстеженні з’ясувалось, що АТ підвищений – 180/90 мм. рт. ст. Які харчові продукти слід виключити з раціону?
A. * Тверді сорти сиру, банани, арахіс
B. Кабачки, огірки, томати
C. Пшоно, гречку
D. Молочні каші
E. Мед, фрукти
1091. Хворому з депресивним синдромом лікар призначив препарат, наголосивши на необхідності виключити з раціону харчові продукти, що містять тирамін (сир, пиво, копченості тощо). Проте через деякий час хворий став порушувати дієту і в нього виникла гіпертензія. Який препарат було призначено хворому?
A. * Піразидол.
B. Амітриптилін.
C. Флуоксетин.
D. Сиднокарб.
E. Імізин.
1092. Хворому з маніакально- депресивним синдромом у стадії депресії, який скаржився на відчуття тривоги, страху, був призначений антидепресант із супутнім психоседативним ефектом. Який це був препарат?
A. * Амітриптилін.
B. Імізин (іміпрамін).
C. Ніаламід.
D. Сиднофен.
E. Інказан.
1093. Хворому з маніакально- депресивним синдромом у стадії депресії з відчуттям тривоги, страху був призначений антидепресант із супутнім психоседативним ефектом. Який це препарат?
A. * Амітриптилін.
B. Імізин.
C. Сиднофен.
D. Ніаламід.
E. Інказан.
1094. Хворому з маніакально-депресивним синдромом в стадії депресії, який скаржився на відчуття тривоги, страху, був у стані ажитації та збудження необхідно призначити антидепресант із супутнім психоседативним ефектом. Який це препарат?
A. * Амітриптилін
B. Імізин (іміпрамін)
C. Ніаламід
D. Сиднокарб
E. Солі літію
1095. Хворому з порушеннями психоемоційної сфери та розладом сну був призначений діазепам. Що лежить в основі загальної дії діазепаму?
A. * Активація ГАМК-рецепторної системи.
B. Зниження артеріального тиску
C. Протикашльова дія
D. Проносна дія
E. Усе перераховане
1096. Хворому з порушеннями психоемоційної сфери та розладом сну був призначений діазепам. Що покладено в основу загальної дії діазепаму?
A. * Активація ГАМК-рецепторної системи.
B. Зниження АТ.
C. Гальмування лімбічної системи.
D. Збудження ретикулярної формації.
E. Збільшення часу рефлекторної реакції.
1097. Хворому на шизофренію було призначено аміназин. Який з перерахованих фармакодинамічних ефектів є підставою для його призначення даному хворому?
A. * Антипсихотичний
B. Протиблювотний
C. Гіпотермічний
D. Міорелаксуючий
E. Гіпотензивний
1098. Хворому на шизофренію було призначено аміназин. Який з перелічених фармакодинамічних ефектів є підставою для його призначення даному хворому?
A. * Антипсихотичний.
B. Протиблювотний.
C. Гіпотермічний.
D. Міорелаксуючий.
E. Гіпотензивний.
1099. Чим відрізняються "денні анксіолітики" від інших транквілізаторів?
A. Мають більш виражену снодійну дію
B. Характерна виражена антипсихотична дія
C. * Мінімальна седативно-гіпнотична дія
D. Характерна виражена протисудомна активність
E. Здатні пригнічувати кашльовий рефлекс
1100. В лікарню із іншого лікувального закладу переведений хворий з діагнозом астено-депресивний синдром. На протязі останнього часу він отримував препарат, після прийому якого симптоми астенії зникли, але з’явилась тахікардія, болі в ділянці серця, підвищення АТ. Допоможіть лікарю-невропатологу розібратися в ситуації, яким препаратом проводилось лікування?
A. Амітриптилін
B. * Сиднокарб
C. Пірацетам
D. Флуоксетин
E. Кавінтон
1101. В поліклініку звернувся чоловік 34 років зі скаргами на тривалий нежить, кашель, сльозотечу, апатію. Температура тіла нормальна. На шкірі тулуба є висипання. При опитуванні з'ясовано, що хворий постійно лікується у невропатолога з приводу неврозу. Взаємодія якого із застосованих хворим препаратів є найвірогіднішою причиною виниклого ускладнення?
A. Магнію оксид
B. Натрію хлорид
C. Натрію гідрокарбонат
D. Магнію сульфат
E. * Натрію бромід
1102. В пологову залу був викликаний реаніматор в зв’язку з народженням дитини в стані асфіксії. Який із аналептиків повинен вибрати лікар для збудження дихання?
A. Камфора
B. Кордіамін
C. Бемегрид
D. * Етимізол
E. Кофеїн
1103. В психіатричній клініці при тривалому лікуванні у хворого появилися симптоми паркінсонізму. Який препарат вводили
A. Мезапам
B. * Аміназин
C. Натрію бромід
D. Літію карбонат
E. Ніаламід
1104. В психіатричну клініку доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресії, марення. Який препарат слід ввести хворому?
A. Натрію бромід
B. Резерпін
C. * Аміназин
D. Настойку валеріани
E. Амітриптилін
1105. Виберіть алкалоїд барвінку для покращення мозкового кровообігу та посилення нейрометаболічних процесів
A. Кофеїн
B. Кавінтон
C. Пірацетам
D. Ніцерголін
E. * Вінпоцетин
1106. Внутрішньовенне введення 2,5 % розчину аміназину хворому з явищами гострого психозу викликає антипсихотичний ефект, емоційну індиферентність і навіть депресію. З блокадою яких дофамінових рецепторів головного мозку пов’язані ці ефекти?
A. Екстра пірамідної системи
B. Гіпоталамуса
C. * Мезолімбічної системи
D. Пресинаптичних рецепторів
E. Тригерної зони блювотного центру
1107. Для знеболення, при вскритті абсцесу лікар використав нейролептаналгезію (фентаніл з дроперідолом). На якій загальнофармакологічній закономірності базується застосування комбінації цих препаратів?
A. Антагонізм
B. Сумація ефектів
C. * Потенціювання ефектів
D. Фармакокінетична взаємодія
E. Застосування –применение
1108. Для зняття марення і галюцинацій у хворої на шизофренію лікар використав аміназин. Який механізм антипсихотичної дії препарату?
A. Стимуляція адренергічних і дофамінергічних процесів в ЦНС
B. Стимуляція холінергічних процесів в ЦНС
C. Блокада холінергічних процесів в ЦНС
D. * Блокада адренергічних і дофамінергічних процесів в ЦНС
E. Інгібування зворотнього нейронального захоплення МАО
1109. Для проведення оперативного втручання необхідно використати метод загального охолодження. При застосуванні якого препарату у комбінації з фізичним охолодженням спостерігається виразна гіпотермія?
A. Ацетилсаліцилова кислота
B. Морфін
C. * Аміназин
D. Дроперидол
E. Галоперидол
1110. До жінки, що намагалась покінчити з життям, був викликаний психіатр, який виявив стан ендогенної депресії. Який препарат найбільш доцільно призначити хворій для проведення курсу лікування?
A. * Амітриптилін
B. Сиднокарб
C. Етимізол
D. Ноотропіл
E. Кофеїн
1111. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на нежить, пригнічений настрій, появу "прищів" на шкірі. При опиті з(ясовано, що хворий на протязі трьох тижнів приймав мікстуру, яку йому виписав невропатолог. З вживанням яких препаратів, якої групи пов(язані скарги пацієнта?
A. * Броміди
B. Препарати валеріани
C. Солі літію
D. Транквілизатори
E. Нейролептики
1112. До приймального відділеня був доставлений хворий у непритомному стані з різким пригніченням дихання та серцевої діяльності, зниженням сухожильних рефлексів. За словами супроводжуючої його дружини він в останній час страждав на безсоння та приймав на ніч снодійні засоби. Який лікарський препарат необхідно ввести хворому для невідкладної допомоги?
A. Унітиол
B. Дипіроксим
C. * Бемегрид
D. Атропіну сульфат
E. Протаміну сульфат
1113. Жінка після перенесеного нервового потрясіння погано спить. Якому з перерахованих снодійних засобів слід віддати перевагу для лікування безсоння?
A. Фенобарбітал
B. * Нітразепам
C. Етамінал-натрій
D. Барбаміл
E. Барбітал
1114. Жінка, 35 років, звернулася до лікаря зі скаргами на дратівливість, швидку втомлюваність, підвищену сенситивність, безсоння. Для усунення неврозу лікар призначив пацієнтці транквілізатор діазепам. Вкажіть фармакодинамічний ефект діазепаму, що дав можливість застосувати його за даних обставин?
A. Психостимулюючий
B. Протисудомний
C. * Анксіолітичний
D. Міорелаксантний
E. Антипсихотичний
1115. Студент звернувся до лікаря з проханням допомогти йому перебороти страх перед стоматологічними маніпуляціями. Лікар порадив йому прийняти препарат;
A. Аміназин
B. Дроперидол
C. Дімедрол
D. * Діазепам
E. Пірацетам
1116. У жінки 56 років,котра тривало приймає аміназин, виник лептичний синдром і значно виражений тремор рук. Який з наведених механізмів реалізований при виникненні цього стану?
A. Гальмування ретикулярної формації
B. Гальмування гіпоталамуса
C. * Активація гіпокампу
D. Гальмування лімбічної кори
E. Гальмування гіпоталамуса
1117. У жінки захворювання серця ускладнилось дихальною недостатністю. Який препарат із групи аналептиків, що має властивості камфори і добре розчинюється у воді, можна ввести внутрішньовенно для надання їй швидкої допомоги?
A. Бемегрід
B. Камфора
C. Етимізол
D. * Сульфокамфокаїн
E. Кордіамін
1118. У медичної сестри посля дворічної роботи в психіатричному відділенні на руках розвинувся нейродерматит. Який препарат викликає цю побічну дію у медичного персонала?
A. Сибазон
B. Трифтазин
C. Галоперідол
D. Дроперідол
E. * Аміназін
1119. У пацієнта діагностовано гострий інфаркт міокарда, який супроводжується стійкими болями за грудниною. Неефективність раніше введених препаратів дала привід лікарю провести нейролептаналгезію. Який нейролептик слід використати?
A. * Дроперидол.
B. Галоперидол.
C. Резерпін.
D. Аміназин.
E. Метаперазин.
1120. У хворих, що тривалий час приймають нейролептики, частим ускладненням є паркінсонізм. При появі перших ознак цього захворювання препарат відміняють. Який препарат із групи нейролептиків тривалий час не викликає явищ паркінсонізму і його можна використати для заміни лікарського засобу, що викликав паркінсонізм?
A. Трифтазин
B. Аміназин
C. * Клозапін
D. Феназепам
E. Натрію вальпроат
1121. У хворого 37 років, що страждає шизофренією, на тлі лікування психотропними засобами з'явилося порушення координації рухів, тремтіння рук, сонливість. Які лікарські засоби найбільш ймовірно могли викликати цей стан?