Технологія Radio Ethernet дозволяє передавати ваші дані «по повітрю». Для передачі використовується направлена радіоантена - звідси і назва Radio Ethernet. Дана технологія користується достатньою популярністю у домашніх користувачів, як засіб доступу до Internet.
Чесно кажучи, я небагато розчарувався в цій технології: як тільки на вулиці погана погода (дощ, сильний вітер), швидкість передачі ін формації падає в десятки разів. Пару разів взагалі не було зв′язку із-за поганої погоди.
Тому, якщо вам потрібне дійсно надійне і постійне з’єднання з Internet, краще використовуйте виділену лінію - хоча швидкість і не така висока, як у випадку з Radio Ethernet, зате надійно. І не потрібно слухати продавців Radio Ethernet, мовляв, кабель поцуплять.
А антену, що вкрасти не можуть? Її ще швидше вкрадуть, оскільки кабель виділеної лінії знаходиться в щодо захищених місцях, а антена - на самому відкритому місці на даху будинку - інакше вона не зможе приймати і передавати радіосигнал.
Технологію Radio Ethernet слід застосовувати в наступних випадках:
- Коли потрібно забезпечити зв′язок мобільних абонентів, наприклад, мобільних користувачів або пересувних офісів. Другий випадок більше підходить, оскільки антена Radio Ethernet досить велика і користувачеві з нею буде незручно, враховуючи, що вона у декілька разів більше його ноутбука. А ось на дах мікроавтобуса антену встановити можна.
- Коли неможливо провести виділену лінію - і таке трапляється. Іноді дане задоволення коштує так дорого, що простіше купити радіоантену.
- Коли зв′язок потрібний саме зараз, тобто, у вас немає часу чекати, коли вам проведуть виділену лінію. Або ж Radio Ethernet можна використовувати тимчасово - поки у вас немає виділеної лінії.
При використанні Radio Ethernet потрібно пам’ятати про те, що це все-таки радіосигнал, який може спотворюватися по дорозі до провайдера. Тому середня (і рекомендоване) відстань до провайдера - до 15 кілометрів. Максимальна відстань - до 50 метрів, але це в ідеальних умовах (наприклад, на відкритій місцевості - в полі)
Середня швидкість передачі даних - до 6 Мбит/с. Ясна річ, що у вас вона буде обмежена провайдером - якщо у самого провайдера канал всього в 4 Мбит/с, то 6 Мбит/с у вас бути ніяк не може. Максимальна швидкість передачі даних - І Мбит/с (трохи вище, як у звичайного Ethernet). Що радує, так це число комп’ютерів такої мережі, яке необмежено.
Для підключення клієнта до мережі Radio Ethernet потрібне наступне устаткування:
* PCMCIA Radio Card 11 Mbit/sec радіокарта 11 Мбит/с. R ISAAdapter Card - РСМС1А переходник для радіокарти.
. * 24 dBi Parabolic Grid Antenna, 2.4-2.4835 GHz - направлена параболічна радіоантена.» WRC 600 (4.0 dB per 100 ft. @ 2.4 GHz) - високочастотний кабель. * N-Type Connector for WRC600 Cable - роз’їм для кабелю.» Standard Lucent ORINOCO WaveLan Jumper Cable - - переходник
для фірмового роз’єму.
Вартість клієнтського устаткування зазвичай не перевищує 250 доларів. Багато провайдерів взагалі надають устаткування в оренду, тобто вам взагалі нічого не потрібно за нього платити: ви платите тільки за Internet. Тоді при відключенні або зміні провайдера вам потрібно буде віддати устаткування.
Мережа WiFi - це бездротова мережа, що дозволяє зв′язати разом величезний спектр різних пристроїв. Клієнтами мережі WiFi можуть бути комп’ютери, КПК (кишенькові ПК), мобільні телефони, ноутбукк. Мережі WiFi описані в стандарті IEEE 802.11.
Ідея WiFi полягає в следу-.ющем: доступ до Інтернету по WiFi здійснюється через так звані точки доступу, радіус дії яких складає всього 100 м.
Точки доступу зв′язуються з центральним маршрутизатором, який і забезпечує зв′язок з усесвітньою павутиною. Точки доступу зазвичай встановлюються в багатолюдних місцях: готелях, кафе, Интернет-клуба>х.
У нас WiFi не дуже поширена, але на Заході ця технологія упевнено розвивається і з часом дістати доступ до Інтернету по WiFi за допомогою ноутбука можна буде практично в будь-якій точці Європи.
Для роботи по WiFi вам знадобиться спеціальна WiFi-карта. Сучасні моделі ноутбуків, КПК і мобільних телефонів вже оснащені WiFi-адаптерами, а для старіших ноутбуків вам знадобиться WiFi-адаптер,
Що ж до безпеки, то дану технологію краще не використовувати для критично важливих об’єктів, оскільки є сведения, що WiFi -сеть легко «заклинити» за допомогою звичайного КПК.
В Росії технологія RadioEthernet була вперше продемонстрована на виставці NETCOM’94, а її широке впровадження почалося в 1996 році. Перші підсумки були підведені осінню того ж року на конференції Комітету бездротових мереж передачі даних (БЕСІДА) Асоціації документального електрозв′язку (АДЕ). На сьогоднішній день ця технологія працює в сорока п’яти містах країни.
Вона дуже детально описана на сервері московської компанії COMPTEK: http://www.comptek.ru.
Основне призначення RadioEthernet, як видно з її назви - забезпечити мережу Ethernet не по проводах, а через радіо-ефір. У всьому іншому це дійсно справжній протокол Ethernet. Сполучені ним комп’ютери відчувають себе так само, як сполучені звичайним коаксиалом або витою парою. Сумарна пропускна спроможність радіо-каналу 2 і навіть 10 Мбіт.
Друге значення вже цілком достатньо для корпоративної мережі. На Заході у такий спосіб сполучають, як правило, мережі в масштабах одного або декількох будівель. Окремою приємною особливістю є швидкість розгортання і легкість додавання нових точок доступу, які обмежені тільки вимогою прямої видимості
Комбінована схема
У ряді випадків, коли необхідно підключити невелику групу (6-Ю) компактно розміщених користувачів і альтернативні рішення не влаштовують або відсутні, застосовуться комбінована схема. В абонентів установлюють сервер, до якого витою парою (Ethernet) підключають користувачів. Сервер з'єднують з опорною мережею Internet-провайдера виділеним каналом зі швидкістю передачі даних 64...128 Кбіт/с, що надалі може бути розширений.
Необхідне обладнання: модеми для виділених ліній, сервер (ОС Linux, BSD), концентратор, пристрій безперебійного живлення (UPS). У комп'ютерах: центів установлюються мережеві карти Ethernet 10Base.
Перевагою комбінованої схеми є простота розгортання і висока стабільність роботи системи, при цьому абоненти одержують високошвидкісне з'єднання. Недоліком є необхідність оренди приміщення серверної і забезпечення схоронності кабельної абонентської проводки, що можливо тільки при взаємодії з організаціями, у чиєму розпорядженні знаходяться будинки.
Потреба в забезпеченні якісного доступу і відсутність прийнятних за ціною рішень на основі традиційних технологій призвели до появи на ринку нових систем, що використовують інші канали зв'язку для передачі даних абонентам.
Передача по мережах кабельного телебачення
Мережі кабельного телебачення за ступенем охоплення потенційних споживачів не уступають телефонним — телевізійний кабель уже проведений у кожну квартиру, а пропускна здатність одного каналу кабельної мережі на два-три порядки вище, ніж у традиційних системах передачі даних.
Обладнання доступу (міст) установлюється поруч з передавальною телевізійною станцією. Передача даних до абонента виконується в стандартному 6 МГц телевізійному каналі (у діапазоні 50-862 МГц), для побудови зворотного каналу в структурі кабельного телебачення виділяється 0,2-6,0 МГц у смузі частот 5-48 МГц, а кабельна мережа модернізується до двонаправленої. Швидкість передачі в прямому каналі складає від 10 Мбіт/с (QPSK) до 50 Мбіт/с (256 QAM), у зворотному каналі — від 7 Мбіт/с (QPSK) до 36 Мбіт/с (64 QAM).
Широкосмужні системи Internet-доступу використовують сигнали з кодовим поділом і працюють у нових мережах кабельного телебачення.
Серед виробників обладнання Internet-доступу по мережах кабельного телебачення немає єдиного уявлення про те, яким чином передавати запити користувача. Тому сьогодні випускається головне обладнання для:
• односпрямованих систем, де в зворотному каналі використовується телефонна лінія;
• двонаправлених, зі зворотним каналом у телевізійному кабелі;
• комбінованих.
У перших кабельний модем задіяний тільки для прийому даних по мережі кабельного телебачення, а для вихідного зв'язку служить звичайний телефонний модем. До числа виробників таких комплексів належать 3Com, Cisco, General Instrument, Hybrid Networks, і New Media Communication.
Ці системи задовольняють, насамперед, потреби користувачів у високошвидкісному прийомі інформації. Застосування телефонного каналу в якості зворотного дає можливість кабельним операторам, що мають односпрямовану мережу, швидко зайняти ринок домашніх високошвидкісних комунікацій. Однак у цьому випадку не вдається забезпечити основні переваги: сталість з'єднання і звільнення абонентської телефонної лінії.
Проте вважається, що такі рішення зручні для розгортання інфраструктури повносервісних Internet-провайдерів, тому пропонуються як односпрямовані кабельні служби, так і традиційний телефонні, і частково — двонаправлений кабельний сервіс там, де телемережа підтримує зворотний канал. Головна мета цієї стратегії — захопити локальний ринок домашніх Internet-послуг і отримати можливість згодом запропонувати користувачам перехід від телефонного дозвону до одно- або двонаправлених сучасних служб.
У 1999 році прийнята версія стандарту DOCSIS 1.1, що підтримана багатьма великими виробниками. Обладнання різних вендорів, що відповідає стандартові, здатне повноцінно працювати спільно. Кабельні модеми, що одержали сертифікат DOCSIS 1.1, з'явилися в продажі в третьому кварталі 1999 року. До 2001 року сертифікат відповідності стандартові DOCSIS 1.1 отримали дванадцять виробників головного й абонентського обладнання: 3Com, Arris (Nortel/Antec), Askey, Cisco, Com21, General Instrument, Philips Broadband Networks, Samsung, Sony, Terayon, Thomson Consumer Electronics(RCA), Toshiba.
Прийняття стандарту дозволяє операторові експлуатувати спільно обладнання різних виробників, наприклад, головне обладнання Cisco 7246 і абонентські модеми E-Tech.