Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Фаза характеристики й моделювання ситуації




Грунтуючись на попередньому аналізі ситуації, результати проведених досліджень та виявлених проблем / можливостей, доцільно перейти до визначення характеристик і до створення моделі ситуації. Можна сказати, що на «вході» цієї фази ми маємо виявлену проблему / можливість, на «виході» – попередню сформульовану мету PR-кампанії. Дана фаза безпосередньо пов'язана з етапом планування PR-кампанії, плавно перетікає в нього.

У загальному вигляді концепцію PR-кампанії у вигляді гіпотези можна сформулювати в наступному вигляді: «Якщо ми здійснимо певний вид PR-діяльності по відношенню до певних (цільових) груп громадськості, то можемо чекати відповідних результатів / реакцій». Прілюструємо дане положення. Агентству N було доручено проведення PR-кампанії з інформаційного забезпечення та формування іміджу великого спортивного змагання.

У ході попереднього аналізу та дослідження було з'ясовано, що дане спортивне змагання проводиться в четвертий раз, проте проблема полягала в тому, що висвітлення події світового значення у ЗМІ та інформування громадськості не відповідало його рівню. Очевидно, що виявлена ​​проблема дозволяє в загальному вигляді визначити мету PR-кампанії: забезпечити відповідне інформаційне забезпечення даного змагання, сформувати привабливий імідж заходу.

Таким чином, модель кампанії у вигляді гіпотези полягала в тому, що необхідна продумана система висвітлення спортивного змагання в ЗМІ і за допомогою спеціальних заходів; крім того, в рамках даної моделі були визначені можливості співпраці з адміністрацією міста, в якому проводилося це змагання, спонсорами і рекламодавцями.

В якості базових характеристик були виділені основні цільові групи (як основні – ті, на які спрямована PR-кампанія, так і «підтримуюючі»), основні напрямки необхідної діяльності в PR-кампанії, її основні етапи («підготовчий» – до проведення змагання та «Організаційний» – під час нього); особлива увага приділялася роботі зі ЗМІ.

Основні характеристики моделі дозволила визначити структуру ініціативно-творчої групи з реалізації проекту. До неї увійшли: менеджер проекту, група із залучення спонсорів, група по роботі з інформаційними спонсорами, група із взаємодії з адміністрацією міста, група з підготовки спецзаходів, прес-центр і аналітичний відділ.

Участь (або використання можливостей) у PR-кампанії адміністрації міста та великих спонсорів змусило агентство сформулювати додаткові цілі PR-кампанії для даних учасників проекту («привернення уваги громадськості до діяльності адміністрації міста у сфері підтримки культури і спорту» та «просування бренду» спонсорів).

Як вже говорилося, постановка цілей PR-кампанії являє собою «перегорнуте» формулювання проблеми / можливості і остаточно (у «легітимному» вигляді) здійснюється на етапі планування. На даній же фазі аналітичного етапу відбувається, швидше, попереднє опрацювання, аналіз, класифікація завдань і цілей майбутньої кампанії.

Незважаючи на унікальну природу кожної організації, можна виділити загальні складові процесу виявлення проблем / можливостей та визначення цілей і завдань:

- Виявлення цільових груп громадськості;

- Розстановка пріоритетів;

- Постановка цілей, спрямованих на кінцевий результат, вироблення можливих рішень;

- Постановка цілей, спрямованих на процес, конкретизація рішень;

- Виявлення відносин між конкретними видами діяльності в ході кампанії, між стратегією і кінцевими цілями.

Таким чином, основне завдання фази характеристики і моделювання ситуації – перехід від проблеми / можливості до початку формулювання конкретних, спрямованих на досягнення її цілей механізмів, складових PR-кампанії. Дане опрацювання знаходить своє стратегічне, тактичне, креативне рішення на етапі планування PR-кампанії.

У схематизованому вигляді структура фази характеристики і моделювання ситуації може бути представлена ​​наступним чином:

Виявлена проблема / можливість і аналіз ситуації

 
 

 


Модель (концепція) кампанії у вигляді гіпотези

Та її базові характеристики

 

 

Попереднє визначення цілей ПР-кампанії

(цілі спрямовані і на процес, і на результат)

 

Влсні цілі кампанії, цілі спонсорів і партнерів

 

Задачі ПР-кампанії по групах цілей

 

Планування

 

Лекція. Планування





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 522 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2538 - | 2391 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.