Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Подарунки




Перед грою дорослий готує різні привабливі для дітей дрібниці: маленькі іграшки, стрічки, значки, коробочки, косинки, мішуру і пр., які дітям приємно було б отримати в подарунок. Все це заздалегідь розкладається на спеціальному столі і закривається тканиною, щоб діти завчасно не виявили це «багатство».

У групі оголошується свято, а на свято завжди дарують подарунки. «Давайте зробимо так: нехай кожен вибере з речей те, що йому сподобається, покладе в коробку, а потім подарує, кому захоче. Подивіться, які гарні подарунки приготовлені для вас», - каже педагог Він відкриває приготовані прикраси і дає дітям помилуватися ними. Потім діти сідають на стільчики, які стоять спиною до столу з подарунками. Дорослий запитує одного з них, кому він хоче зробити подарунок, дає йому коробку, з якою той відправляється до столу «Цікаво, що вибере Петя (Саша, Оля і пр.) і кому він подарує свій подарунок?» - Говорить дорослий, звертаючись до іншим. І тут же пояснює важливе правило гри: не підглядати, що вибирає Петя і не випрошувати для себе подарунки.

Потім дитина разом з подарунком у коробці підходить до того, для кого цей подарунок вибраний. Урочиста передача подарунка відбувається за активної участі дорослого, який показує всім дітям подарунок, якщо потрібно, допомагає приладнати прикраса і підказує, що за подарунок обов'язково слід подякувати.

Так по черзі всі діти вибирають і дарують подарунки один одному.

Як вже зазначалося, головне завдання цих та подібних ігор - показати «важким» дітям, що всі інші до них нормально ставляться і готові сказати і зробити їм щось приємне. Однак далеко не всі агресивні або замкнуті діти самі готові хвалити інших, говорити їм приємні слова або робити подарунки.

Ні в якому разі не можна змушувати їх робити все це чи лаяти за недотримання правил! Всі ігри повинні бути засновані тільки на добровільну участь. Нехай вони спочатку спостерігають з боку, жартують або просто мовчать. Досвід показує, що коли такі діти чують приємні слова на свою адресу, коли інші хвалять їх і дарують їм подарунки, вони перестають балуватися і жартувати і отримують неприховане задоволення. Тому краще спочатку робити центром уваги непопулярних дітей і всіляко підкреслювати їх гідності. Така увага і визнання з боку однолітків рано чи пізно викликає відповідну реакцію: вони стануть повноцінними учасниками цих ігор і почнуть говорити приємні слова іншим і робити їм подарунки.

Казка «Кеша і Реша, або Казка про пісню».

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 397 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2559 - | 2375 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.