Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Семюел Барбер (1910-1981)





Семюел Барбер (Barber, Samuel) - американський композитор, народився 9 березня 1910 в Уест-Честері (шт. Пенсільванія). Почав навчатися музики у віці шести років і вже на першому році навчання виявив ознаки композиторського обдарування. У тринадцять років вступив до Музичного інституту Кертіса у Філадельфії, де протягом дев'яти років займався грою на фортепіано, співом і композицією, а також брав уроки диригування у Ф. Райнера.
Під час Другої світової війни Барбер служив у військово-повітряних силах США. У квітні 1945 він був обраний почесним членом Меморіального фонду Дж.Гуггенхейма. Протягом літніх сезонів 1947 і 1948 був музичним консультантом Американської академії в Римі.
Серед творів, які принесли Барбер світову популярність, можна згадати адажіо для струнного оркестру, оркестрові есе № 1 і № 2, Кепрікорнскій концерт для флейти, гобоя, труби і струнних (Capricorn Concerto), віолончельний і фортепіанну сонати (соната для фортепіано вперше виконано Володимиром Горовицем). В опері «Ванесса» (Vanessa) розкрився талант Барбера як музичного драматурга.
Перша симфонія була створена в Римі і виконана там же під управлінням Б. Молінарі (1936); в 1937 твір прозвучав на Зальцбурзькому фестивалі. Прем'єру Другої симфонії провів у 1944 Сергій Кусевицький з Бостонським симфонічним оркестром; під його ж управлінням в 1948 відбулося перше виконання Літньої музики (Knoxville, Summer of 1915) для квінтету духових, а в 1946 - віолончельного концерту.
Балет «Медея» (інша назва Печера серця; Medea, Cave of the Heart), замовлений Барбер Мартою Грехем, до цих пір користується найбільшою популярністю серед йоготеатральних композицій. Оркестрова сюїта з цього балету вперше прозвучала в 1947 у виконанні Філадельфійського оркестру під керуванням Ю. Орманді.
У 1964 Барбер отримав замовлення на оперу «Антоній і Клеопатра» (Antony and Cleopatra) за Шекспіром; у створенні її лібрето композитор співпрацював з режисером Ф. Дзеффіреллі. Прем'єрою цього твору було ознаменовано відкриття 16 вересня 1966 новоїбудівлі нью-йоркської «Метрополітен-опера».
Протягом свого життя Барбер отримав безліч премій і нагород, в тому числі двічі Пулітцерівську премію (1958 і 1963): в перший раз премія була присуджена йому за оперу «Ванесса», яка одночасно отримала і Премію критики, по другий - за фортепіанний концерт № 1Експресивна природа музичного обдарування Барбера - в основному романтична, лірична. Саме тому в період творчого становлення його не привернула ні одна з «систем», що виникли в музиці 20 ст. - Ні неокласицизм Стравінського, ні атоналізм, ні додекафонія Шенберга. Барбер зволів їм виражальні засоби 19 ст., І на цій основі рано зумів виробити технічно досконалий стиль, головними ознаками якого можна вважати об'єктивність і нейтральність.
Мабуть, тільки в одному творі Барбера - Кепрікорнском концерті (1944) - помітно прямий вплив художніх течій сучасності, а саме неокласицизму Стравінського. Неокласицизмнадав стримуючий вплив на романтично насичений мова Барбера, і тенденція до економного поводження з виразними засобами і кульмінаціями стала характерною для всього зрілого творчості композитора.
Помер Барбер в Нью-Йорку 23 січня 1981.

 

4. Філіп Гласс (нар. 1937 р)


Філіп Гласс (Glass Phlipp) (р. 31 січня 1937, Балтімор, Меріленд) - американський композитор, піаніст. Один з основоположників музичного мінімалізму.
Почав грати на скрипці з 6 років, на флейті - з 8. Захоплювався, крім іншого музикою композиторів нової віденської школи, зокрема, А. фон Веберна. У 19 років вступив до Чиказького університету (математика і філософія), а пізніше почав навчання в Джульярдська музичній школі в Нью-Йорку. У цей час Гласс став відмовлятися від 12-тонової техніки і захопився творчістю таких композиторів, як А. Коупленд і У. Шуман.
У віці 23 років Гласс перебрався до Парижа і протягом 2 років займався у відомого педагога Наді Буланже. Під час перебування в Парижі до нього звернувся один кінорежисер з проханням транскрибувати музику відомого індійського композитора і сітаріста Раві Шанкара (Ravi Shankar), щоб її змогли читати французькі музиканти. У ході роботи Гласс подружився з Шанкаром (дружба і співпраця між ними триватимуть багато років), заразився неєвропейськими етнічними музичними концепціями і зробив декількаподорожей до Північної Африки, Індії і Гімалаї, досліджуючи місцеві музичні традиції. Після повернення до Нью-Йорк Гласс приступив до написання власної музики. У 1974 вийшла перша робота композитора під назвою «Music In 12 Parts». В основі композицій лежали циклічно повторюються прості теми, написані на диатонической «підкладці» і претерпевающие лише кількісні зміни. Це був період чистого мінімалізму у творчості Гласса.
. У 1975 Гласс написав свій перший значний твір - мінімалістичний оперу «Einstein On The Beach». (Це перша з трьох опер Гласса, присвячених видатним особистостям, «історичним постатям, які своєю мудрістю й силою внутрішнього бачення міняють змінюють хід історії»; крім Ейнштейна, Гласс обрав М. К. Ганді та староєгипетськогофараона Ехнатона.) Після виходу альбомів North Star (1977), Dances Nos. 1 & 2 (1979) і особливо Glassworks (1982) Гласс став відомий у всьому світі. Йому почали робити замовлення на написання творів (наприклад, опера «Satyagrakha» (1985) була замовлена ​​Нідерландської оперою, а «Akhnaten» (1987) - Штутгартським оперним театром).
У 1983 почалася робота Гласса з написання музики до фільмів Годфрі Реджіо «Koyaanisquatsi» (1983), «Powaqquatsi» (1988) і «Naqoyquatsi» (2002), що оповідає про руйнівний і самоунічтожітельном характер сучасної цивілізації, про жахливу прірви, яка відділяє сучасної людини від природи та її одвічних законів. Талановита зачаровує музика напрочуд вдало гармоніювала з відеорядом, створюючи химерні і кілька лякаючі грандіозні полотна. У 1983 відомий англійський режисер П. Грінуей присвятив Гласс частину свого документального фільму «Чотири американських композитора», демузикант сусідив з Мередіт Монк (Meredith Monk), Джоном Кейджем (John Cage) та Робертом Ешлі (Robert Ashley).
Гласс справив значний вплив на ряд рок-виконавців - таких, як Роберт Фріпп (Robert Fripp), Брайан Іно (Brian Eno), Девід Боуї (David Bowie), Девід Бірн (David Byrn). Особливо вдало спадщина Гласса прижилося в арт-року. Не обійшлося і без зворотного впливу: в інструментальний арсенал Гласса давно і міцно увійшли синтезатори; безліч творів відрізняються чітко вираженим фатальним саундом. На запис свого альбому «Songs From Liquid Days» (1986) Гласс запросив таких відомих виконавців рок-музики, як Пол Саймон (Paul Simon), Девід Бірн, Лорі Андерсон (Laurie Anderson) і Сюзанна Вега (Susanne Vega). А в 1993 Гласс записав авторську обробку альбому Девіда Боуї «Low».
Філіп Гласс - людина-легенда, за життя отримав статус класика. До творінь Гласса можна ставитися по-різному: одні визнають за ним геніальність, інші помічають зайву патетику і монументальність звучання, але так чи інакше, його ім'я давно увійшло у всі музичні енциклопедії, його творчість - предмет численних досліджень. Концерти Гласса із захопленням приймаються критикою і публікою по всьому світу. Ім'я Гласса часто згадується в зв'язку з кінотрилогією «Кацці» / Qatsi режисера Годфрі Реджіо. Зв'язок не випадкова: над першим фільмом трилогії - легендарним «Кояніскацці» / Koyaanisqatsi Реджіо працював протягом семи років (з 1975 по 1982 рік), і велику частину цього часу - за безпосередньої участі Філіпа Гласса, який написав музику, без якої, ймовірно, картини б не вийшло зовсім. Наступні два фільми трилогії - «Повакацці» / Powaqqatsi (1988 рік) і «Накойкацці» / Naqoyqatsi (2001 рік) також стали спільними творіннями Гласса і Реджіо. «Зазвичай композитор пише музичні теми на замовлення режисера. Ми з Глассов співпрацюємо по-іншому», - сказав в інтерв'ю Годфрі Реджіо, -«Ми робили фільм разом, підтримуючи один одного і постійно радячись».

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 660 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2225 - | 2110 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.