Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


–обочих ≥ допом≥жних прим≥щень
ћайже ус≥ види виробництва внасл≥док своЇњ д≥€льност≥ вид≥л€ють

шк≥длив≥, отруйн≥ речовини, пил. ƒл€ уникненн€ негативноњ д≥њ п≥дпри- Їмств на навколишнЇ середовище, житт€ ≥ здоров € людей њх розм≥щенн€ та буд≥вництво, устаткуванн€ њх водопроводом, канал≥зац≥Їю, опаленн€м, вен- тил€ц≥Їю, електротехн≥чними засобами проводитьс€ зг≥дно вимог д≥ючих буд≥- вельних норм ≥ правил, сан≥тарних норм ≥ норм технолог≥чного проектуванн€ (ƒЌјќѕ 0.03-3.01-71, —Ќиѕ 2.10.02-84, —Ќиѕ 2.09.02.85).

 

ѕри цьому враховують сан≥тарну характеристику виробничих проце-

с≥в, метеоролог≥чн≥ умови, напр€мок в≥тр≥в тощо.

ѕри проектуванн≥ систем водопостачанн€ та канал≥зац≥њ необх≥дно впроваджувати так≥ технолог≥њ, €к≥ б забезпечували належну п≥дготовку та подачу води, в≥дведенн€ та очистку промислових сток≥в, найменшу за- бруднен≥сть ст≥чних вод, можлив≥сть утил≥зац≥њ та використанн€ в≥дход≥в виробництва.

Ќорма витрат води дл€ житт€ та побутових потреб дл€ цех≥в з≥ зна- чним надлишком тепла на одну людину в одну зм≥ну повинна складати 45 л, а в ≥нших цехах Ц 25 л.

” гар€чих цехах у в≥дведених м≥сц€х монтують установки з охоло- дженою п≥дсоленою водою(5 г сол≥ на 1 л води), а м≥ж цехами, у вестибу- л€х, прим≥щенн€х дл€ в≥дпочинку встановлюють фонтанчики чи установ- ки з газованою водою. ¬≥дстань в≥д найб≥льш в≥ддаленого робочого м≥сц€ до пристроњв життЇвого водопостачанн€ не може перевищувати 75 м.

 

Ќе можна розм≥щувати п≥дприЇмства поблизу джерел водопостачан- н€, у м≥сц€х можливих п≥дтоплень. як правило, виробничу зону розташо- вують з п≥дв≥тр€ного боку щодо житлових квартал≥в та ≥нших зон. ѕри цьому звертають увагу на те, щоб у м≥сц€х орган≥зованого пов≥трозабору системами вентил€ц≥њ вм≥ст шк≥дливих речовин у зовн≥шньому пов≥тр≥ не перевищував 30 √ƒ  дл€ пов≥тр€ робочоњ зони виробництва.

Ќе можна розташовувати нешк≥длив≥ виробництва, а також контор- ськ≥ прим≥щенн€ над шк≥дливими виробництвами, оск≥льки при в≥дкри- ванн≥ в≥кон гази та пари можуть проникнути до цих прим≥щень.

ќбс€г виробничого прим≥щенн€ на одного прац≥вника повинен скла-

дати не менше 15 м 3, а площа прим≥щенн€ Ц 4,5 м2.

¬исота виробничих прим≥щень зг≥дно з сан≥тарними нормами пови-


нна бути не менше 3,2 м, а складських та ≥нших допом≥жних прим≥щень Ц

3 м. Ўирина основних проход≥в всередин≥ цех≥в та д≥льниць маЇ бути 1,5 м, а ширина проњзд≥в Ц 2,5 м. Ўирина виход≥в з прим≥щень повинна бути не меншою 1 м, висота Ц 2,2 м.

ƒвер≥ та ворота, що ведуть безпосередньо на дв≥р, необх≥дно облад- нати тамбурами або пов≥тр€ними (тепловими) зав≥сами. ѕри рус≥ транс- порту ширина вор≥т повинна бути на 1,6 м б≥льше габариту транспорту.

ѕор€док розташуванн€ устаткуванн€ та в≥дстань м≥ж ним визнача- ютьс€ в≥дпов≥дними сан≥тарними нормами. Ќаприклад, до устаткуванн€, що маЇ електропривод, ширина в≥льного п≥дходу з≥ сторони робочоњ зони маЇ складати не менше 1 м ≥ 0,6 м Ц з≥ сторони неробочоњ зони.

Ќа п≥дприЇмств≥ допом≥жн≥ прим≥щенн€ р≥зного призначенн€ розта- шовують разом, в одн≥й буд≥вл≥ та в м≥сц€х з найменшим впливом шк≥д- ливих фактор≥в (шуму, в≥брац≥њ тощо).

–озрахунок плануванн€ сан≥тарно-побутових прим≥щень проводитьс€

залежно в≥д сан≥тарноњ характеристики виробничих процес≥в зг≥дно з

—ниѕ 2.09.04-87.

 

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-01-29; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 491 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—тудент всегда отча€нный романтик! ’оть может сдать на двойку романтизм. © Ёдуард ј. јсадов
==> читать все изречени€...

2055 - | 1842 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.