Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Список використаних джерел. Номер залікової книжки:




Контрольна робота

з дисципліни

«ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ І МАРКЕТИНГ»

 

 

Виконала: ст. гр. МЗЕДмз-51

Мельничук М.М.

Номер залікової книжки:

15.283

Перевірила: доцент

Кульчицька Е.А.

 

 

Львів – 2016

Теоретичне завдання

1.Концепція екологічного маркетингу

Концепція екологічного маркетингу - орієнтація виробництва та збуту на задоволення еколого-орієнтованих потреб і запитів споживачів, створення та стимулювання попиту на екологічні товари (вироби чи послуги), економічно ефективні й екологічно безпечні у виробництві та споживанні.

У напрямку концепції сталого розвитку розвивається концепція екологічного маркетингу, яка полягає в орієнтації виробництва і збуту на задоволення екологічно орієнтованих потреб і запитів споживачів, створення і стимулювання попиту на екологічні товари (вироби або послуги) - економічно ефективні та екологічно безпечні у виробництві та споживанні з урахуванням різних інтересів суб'єктів ринку.

Часовий період розвитку концепції екологічного маркетингу - кінець ХХ століття і початок XXI століття, концепція ринку - екологічна, ключова ланка - екологічна безпека і раціональне природокористування, рівень дії - людська цивілізація і природа, відображення в організаційно-штатній структурі фірм серйозної уваги до питань охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів - введення посади віце-президента з екологічної безпеки, посади менеджера з екологічної політики.

Концепції відображають еволюцію маркетингу в розвинених країнах, і підприємства можуть вибрати для себе найбільш ефективні моделі його реалізації.

Виділяють шість основних концепцій маркетингової діяльності:

1)орієнтація на виробництво;

Маркетинг XX і початку XXI ст. можна назвати системою розподілу, адже саме в цей період розпочинались заходи обмеження просування продукції. Однак уся маркетингова діяльність будувалась на впевненості в тому, що товар, випуск якого зростає, знайде збут на ринку, який постійно розширюється. Бізнесом вважалось те, що пов'язувалось переважно з виробництвом, а щодо збуту існувала надія на те, що попит, який розширюється, поглине всю вироблену продукцію. Існувала думка, що діловий успіх залежить від ефективного виробництва й продажу продукції за нижчими цінами, ніж у конкурентів.

Орієнтований на виробництво маркетинг був пасивним, адже рішення щодо вибору продукції, встановлення її цін й організації продажу визначались, як правило, умовами виробництва, акції щодо просування (якщо вони починались) здійснювалися лише оптом. Деякі фірми виходили на ринок із нікому не потрібною продукцією. Продукт для виробництва вибирали на основі виробничих можливостей підприємства, а не досліджень потреб споживачів.

У недавніх умовах тотального дефіциту товарів й ажіотажу попиту більшість підприємств функціонувало досить успішно. Однак стрімкий ріст цін на сировину, технологічна відсталість, низька культура виробництва тощо не дозволяли в рамках названої позиції найближчими роками знизити витрати на виробництво і підняти його ефективність. Отже, виникла необхідність перейти до іншої концепції — орієнтації на збут.

2)товарна маркетингова концепція;

Ключовий момент — орієнтація на виробництво і пропозицію високоякісної продукції. Постійно поліпшувати її властивості, постійно працювати над модернізацією товарів — це головне, на думку прихильників даної концепції. Критики даного підходу до маркетингового управління звертають увагу на те, що нерідко уявлення менеджерів про те, яким має бути товар, як його удосконалювати, не відповідають баченню споживачів. Як зазначає Ф. Котлер, менеджери занадто часто дивляться у дзеркало, замість того, щоб зазирнути у вікно.

3)продуктово-збутова концепція;

Ключовий момент — організація продажу, побудова комунікацій зі споживачами, стимулювання покупок. Характеризувалась появою реклами і припадала на період початку 20-х – кінець 40–х років минулого сторіччя. Продукцію, що виготовлялась, необхідно було продати і в тому випадку, коли достатньо попиту не було. Попит необхідно було створити за допомогою активної політики збуту.

4)орієнтація на споживача;

Орієнтація на споживача передбачає, що маркетинг щодо певної групи продукції чи послуг повинен повністю акцентуватись на інтересах конкретного індивідуума. Однак усе частіше постає запитання: чи завжди інтереси окремої людини співпадають з інтересами суспільства в цілому?

Компанія, зорієнтована на соціально значимі інтереси, у своїй діяльності повинна приділяти значну увагу екологічним аспектам, здоров'ю людей і суспільній думці, враховувати положення законодавчих актів.

Отже, необхідно розрізняти маркетинг як визначену концепцію та маркетинг як комплекс здійснюваних фахівцями різноманітних видів діяльності, а також маркетинг як спосіб мислення й маркетинг як спосіб дії.

5)орієнтація на суспільство;

Із середини 70-х років почався новий етап, етап соціально-орієнтованого маркетингу, який виходить з того, що організація повинна не лише найбільш повно задовольнити запити споживачів, роблячи це більш ефективно, ніж її конкуренти, але також підтримувати і покращувати добробут як окремих споживачів, так і суспільства загалом.

6)концепція соціально-орієнтованого або соціально-етичного маркетингу;

Концепція соціально-стичного маркетингу передбачає визначення потреб покупців та задоволення їх більш ефективно, ніж конкуренти, з урахуванням інтересів зростання добробуту всіх членів суспільства.

Обравши концепцію соціально-етичного маркетингу, компанія у своїй маркетинговій діяльності вирішує три завдання: враховує суспільні інтереси, задовольняє покупців і збільшує свій прибуток. її мста - забезпечити добробут окремого споживача і суспільства загалом. Наприклад, компанія, що володіє великими супермаркетами, не лише продає продукти харчування, але і є по суті консультаційним центром з приготування їжі, економного витрачання сімейного бюджету.

Дана концепція вимагає збалансованого зв’язку трьох чинників: прибутку організації, рівня задоволення запитів споживачів і врахування інтересів суспільства (рис.1.). Тільки концепція соціально-етичного маркетингу здатна передбачити можливі конфлікти між потребами, які виникають в даний момент, та довготривалим благополуччям клієнта і суспільства.

Концепція соціально-етичного маркетингу
Споживачі (задоволення потреб)
Підприємство (прибуток)
Суспільство (добробут людства)

 


Рис.1.Схема концепції соціально-етичного маркетингу

 

Головною метою концепції соціально-етичного маркетингу є гармонізація інтересів споживача, виробника і суспільства взагалі.

Соціально-етична концепція маркетингу відрізняється від "класичної" концепції маркетингу тим, що мста першої - забезпечення довгострокового благополуччя не тільки окремого підприємства, але і суспільства загалом. Отже, при управлінні маркетингом на рівні підприємства необхідно враховувати чотири моменти: потреби покупця (споживача), життєво важливі інтереси споживача, інтереси підприємства, інтереси суспільства.

Існують і інші погляди на еволюцію концепцій розвитку бізнесу і маркетингу (рис. 2), згідно з якими між концепцією маркетингу і соціально-етичного маркетингу виокремлюють проміжну ланку – концепцію інноваційного маркетингу.

Концепція вдосконалення виробництва – удосконалення виробництва товарів і методів його збуту. Мета – зниження собівартості і ціни, доступність споживачам
Концепція вдосконалення товару – підвищення якості товару, надання йому нових властивостей. Мета – поліпшення техніко-економічних характеристик товару
Концепція інтенсифікації комерційних зусиль – проведення комплексу заходів з просування товару на ринок. Мета –«підштовхнути» споживачів до купівлі товару «підштовхнути» споживачів до купівлі товару
Концепція маркетингу – аналіз потреб і запитів споживачів та задоволення їх кращім, ніж конкуренти, способом. Мета - орієнтація виробництва на запити споживачів – орієнтація виробництва на запити споживачів
Концепція інноваційного маркетингу – створення та поширення інновацій (продуктів, послуг, технологій) і використання інноваційних підходів у маркетингу. Мета – досягнення лідерства з урахуванням як потреб і запитів споживачів, так і власних потреб
Концепція маркетингу – аналіз потреб і запитів споживачів та задоволення їх кращім, ніж конкуренти, способом. Мета - орієнтація виробництва на запити споживачів – орієнтація виробництва на запити споживачів


Рис.2.Еволюція концепцій розвитку бізнесу і маркетингу

 

Враховуючи вищевикладене, можемо зробити висновок, що за думкою більшості вітчизняних і закордонних науковців, вищою ланкою еволюції концепцій маркетингу на сьогодні є концепція саме соціально-етичного маркетингу.

«Екологічний маркетинг» запропоновано розглядати як діяльність з попередження, визначення і задоволення екологічних потреб цільових сегментів за допомогою комплексу інструментів, забезпечуючи більш високу споживчу цінність у вигляді екологічної безпеки, враховуючи як екологічні інтереси індивідууму, так і питання екологічних наслідків для навколишнього середовища.

Варто зазначити, що вся господарська діяльність підприємства, спрямована на виробництво екологічно орієнтованої продукції, на формування попиту на цю продукцію, та на приведення всіх ресурсів підприємства у відповідність до вимог і можливостей ринку з метою отримання прибутку без нанесення шкоди навколишньому середовищу. На нашу думку, еволюція даної концепції обумовлена зростанням екологічної свідомості суспільства, і в рамках цієї концепції можна виділити такі складові (рис.3.):

Концепція екологічно чисто продукції  
Концепція екологічної орієнтації виробництва  
Концепція екологічного маркетингу  

 

 


Рис.3.Еволюція концепцій розвитку бізнесу і маркетингу

 

В концепції екологічного маркетингу поєднуються можливості для економічно зростання та екологічного покращення, що сприятиме підвищенню екологічної безпеки. Цю концепцію запропоновано розглядати як основу для здійснення екологічних вдосконалень. Акцентується на світовій тенденції посилення уваги споживачів до питань екологічної безпеки, що позначається на їх виборі товарів і компаній і, які відіграють одну з ключових ролей в процесах екологізації. Розвиток екологічного маркетингу сприятиме підвищенню рівня екологічної безпеки, процесам сталого розвитку заради теперішніх і прийдешніх поколінь.

Практичне завдання

Задача

За умовами контракту, підприємство зобов’язане дещо покращити екологічні параметри продукції. В результаті проведених заходів витрати на одинцю продукції змінились: на сировину і матеріали становили 10 грн. і зменшились на 5%, витрати на оплату праці зросли з 10 грн. до 14 грн., витрати на паливо та енергію становили 19 грн. і зменшились на 3%, плата за екологічну шкоду становила 0,6 грн. і зменшилась на 10%.

Питомі ваги витрат:

· постійних – 29%,

· на сировину та матеріали – 16%

· на оплату праці – 24%,

· на паливо та енергію – 30%,

· екологічних – 1%.

Початкова ціна товару становила – 74 грн.,постійні витрати – 30тис.грн., потужність підприємства – 1000 од. продукції.

Визначити контрактну ціну товару, беззбитковий обсяг поставок та зробити відповідні висновки.

Вс.м.=10 грн., на 5%; ПВ=16%

Во.п.=10 грн. на 14 грн.; ПВ=24%

Вп.е.=19 грн на 3%; ПВ= 30%

П ек.ш.=0,6 грн на 10%; ПВ= 1%

Цо=74грн,

ПВ=30000грн,

Qmax=1000 од.пр.

ПВп=29%

Ц1-?

Qбезб.-?

Ц1=Цо*(ПВп +ПВс.м*(Цс.м.1/Цс.м.о)+ПВо.п.*(ОП1/ОПо) + …);

Ц1= 74 *(0,29 + 0,16*0,95+0,24*1.4+0,3*0,97+0,01*0,9)=79,77 грн.

Qбезб.=ПВ/(Ц1-ЗВ1);

Qбезб.=30000/(79,77-42,47)=804 од.пр

ЗВ1=(10*0,95)+14+(19*0,97)+(0,6*0,9)=48,98 грн.

ВН=Ц1*1000;

ВН=79,77*1000=79770 грн.

ВВ=ПВ+ЗВ1*Qmax;

ВВ=30000+(48,98*1000)=78996грн

 

Рис.4.Обсяг беззбитковості

 

Як бачимо, з вищенаведених розрахунків обсяг безбитковості становить 804 одиниці продукції при валових витратах 78996грн та валових надходженнях 79770 грн. Контрактна ціна становить 79,77 грн.

Список використаних джерел

 

1. Варламова Т. П. Большая экономическая энциклопедия / Т. П. Варламова, Н. А. Васильева, Л. М. Неганова. — М.: Эксмо, 2007. — 816 с.

2. Вічевич А.М., Вайданич Т.В., Дідович І.І., Дідович А.П. Екологічний маркетинг: Навч.посібник. — Львів: УкрДЛТУ, 2002. — 248с.

3. Ілляшенко Н. С. Маркетинг та інновації як головні функції бізнесу / Н. С. Ілляшенко // Механізм регулювання економіки. — 2007. — № 2. — С. 77––92.

4. Котлер Ф. Основы маркетинга / Ф. Котлер. — М.: Бизнес-книга. — 2005. — 698 с.

5. Маркетинг: бакалаврський курс: підруч. / [за заг. ред. д.е.н., проф. С. М. Ілляшенка]. — Суми: Університетська книга, 2009. — 1134, [2] с.

6. Маркетинг інновацій і інновації в маркетингу: монографія / [за ред. д.е.н., проф. С. М. Ілляшенка].–– Суми: Університетська книга, 2008. — 272 с. УДК 631.115.8

7. Маркетинговий менеджмент: підручник / Ф. Котлер, К. Л. Келлер, А. Ф. Павленко та ін. — К.: Видавництво Хімджест, 2008. — 720 с.

8. http://buklib.net/books/37382/

9.http://web.znu.edu.ua/herald/issues/2010/Vest_Ek7-3-2010-PDF/200-207.pdf

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 733 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2292 - | 2064 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.