Лекции.Орг


Поиск:
Україна під час Радянсько-Польської війни (1920)?
Українська держава гетьмана Павла Скоропадського?

Скоропадський бере курс на відновлення дореволюційних порядків,це проявилося навіть у назві нової держави-Українська держава(з назви зникли слова «республіка» та «народна»).Держава Скоропадського носила монархічний характер.Він сам призначав міністрів і видавав закони.Скоропадський обіцяв вибори до парламенту,але вони так і не відбулися.У внутрішній політиці була відновлена приватна властність на землю,хоча у майбутньому Скоропадський обіцяв аграрну реформу.Робітникам були заборонені страйки,формально не відминили 8-годинний робочий день, але практикували позаурочні роботи,таким чином у Скоропадського було багать противників і його режим опирався на півмільйонну окупаційну армію,але це було дуже небезпечно,так як доля держави ставилася у залежність від того чим закінчиться світова війна.На початку листопада 1918 року Німеччина вимушена бкла визнати поразку,коли про це дізналися на Україні відразу активізувалися противники Скоропадського.У ніч з 13 на 14 листопада 1918 року-в Київі, на таємничому засіданні для борьби з Скоропадським,було утворенно директорію у складі 5-и осіб,провідну роль у них відігравав Петлюра і Вініченко.Відразу члени директорії виїхали до Білої церкви,і звідти закликали народ для борьби проти Скоропадського.Держава вступала у переговори з радами солдатських депутатів і отримала запевнення,що Німецькі і Австроугорські війська будуть дотримуватися нейтралітету у конфлікті.Місяць продовжувалося протистояння Білої церкви та Київа,частина військ Скоропадського переходить на бік директорії, і 14 грудня 1918 року-Скоропадський відмовляється від влади і виїзжає до Німеччини.Українська держава перестала існувати.

Україна доби Директорії?

Директорія створювалася,як надзвичайний орган з конкретною метою,для борьби проти режиму Скоропадського.Після того,як держава Скоропадського перестала існувати,то деякі політичні діячі піднімають питання, про відновлення тих державних структур,які існували до гетьманського перевороту:Центральну раду і Генерального секретаріату.Але Петлюра та Вініченко виступали проти,вони заявилИ,що становище країни настільки складне,що необходна тверда влада і директорія залишається вищим органом влади.Формально директорія повертається до соціально-економічної політики Центральної Ради,яка була викладена у 3-ому універсамі.Але директорія,як колись Цнтральна Рада,не зуміла створити працездатного аппарату управління і на місцях влада опинилася в руках командирів військових частин,які не мали централізовоного постачання і жили за рахунок населення,часто відверто займалися грабіжництвом.Цей період прийнято називати-отоманщиною.А директорія зразу опинилася у стані війни з Радянською Росією,тількі в Москві дізналися про поразку Німеччини, Ленін заявив,що Брезький мир більше не існує,і на Україні починається вторгнення більшовицьких військ,але тепер це була регулярна Червона армія,яка мала досвід більш як року громадської війни. Директорія не могла протистояти і вимушена була покинути Київ. На території України вдруге встановилася Радянська Влада.

Україна під час Радянсько-Польської війни (1920)?

Після розгрому військ Денікіна у кін.19-на поч. 20 ст. майже на всій території України втретє встановлюється Радянська Влада. Війська директорії також відступили на ті території, які знаходились під контролем Польщі.Підписав у Варшаві угоду з керівником Польської держави, Пілсутським. Петлюра відмовляється на користь Польщі не тільки від Галичини, але від західної Волині,яка до війни належала Росії. В обмін на це поляки обіцяють надати військову допомогу у боротьбі проти більшовиків. У травні Польща нарушила перемир’я. Починається наступ польських військ, з польськими військами наступають війська дирекції. Спочатку поляки добилися серйозних успіхів, вони навіть зайняли Київ, але населення України краще за Петлюру розуміли справжні наміри поляків. Які не думали про завоювання України для Петлюри, а мріяли про створення Великої Польщі (від моря до моря).Тому населення України підтримує не Петлюру,а більшовиків. На західний фронт були перекинуті з інших фронтів війська і Червона армія переходить у контрнаступ. Але під Варшавою на Віслі Червона армія потерпіла поразку. У Червоної армії було достатньо сил,щоб переломити хід війни на свою користь, але внутрішнє становище більшовицької влади було надзвичайно важким, вся Україна була охоплена селянськими повстаннями. Селяни боролися проти Радянської влади, вкрай незадоволенні продрозкладкою. Крім того, півдні в Криму ще залишалися війська Врангеля, і тому більшовики хотіли як найшвидше укласти мир. Тому у жовтні 1920 року - було підписано перемир’я і розпочинаються мирні переговори у яких виступає уряд Латвії. Переговори закінчилися підписанням у березні 1921 року – Ринського миру. За якими Польща розривала відносини с директорією, визнавала Радянські Україну та Білорусію, а Радянський уряд визнавав східний кордон Польщі,який залишав під владою Польщі: Галичину і західну Волинь.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 331 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

860 - | 713 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.