Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Інформаційне забезпечення ефективної взаємодії елементів логістики




Необхідність в інформаційному забезпеченні логістики зу­мовлена бурхливим розвитком і впровадженням в усі сфери ді­яльності інформаційно-комп'ютерних технологій. Значення інформаційного забезпечення логістичного процесу настільки важливе, що багато фахівців виділяють особливу, інформаційну, логістику, яка має самостійне значення в бізнесі та управ­лінні інформаційними потоками і ресурсами1.

Інформаційна логістика організовує потік даних, який су­проводжує матеріальний потік і є тією суттєвою ланкою для підприємства, що пов'язує постачання, виробництво та збут.

Інформаційний потік — це сукупність циркулюючих як у самій логістичній системі, так і між логістичною системою та зовнішнім середовищем повідомлень, необхідних для управ­ління і контролю за логістичними операціями2.

Різноманітні інформаційні потоки, які циркулюють усере­дині і між елементами логістичної системи, між логістичною системою і зовнішнім середовищем, утворюють логістичну ін­формаційну систему.

Логістична інформаційна система (ЛІС) - це певним чи­ном організована сукупність взаємопов'язаних засобів обчис­лювальної техніки, різних довідників і необхідних засобів програмування, що забезпечує вирішення тих чи інших функ­ціональних завдань із управління матеріальними потоками.

Так само, як і будь-яка інша система, інформаційна система має складатися із упорядковано взаємозалежних елементів і характеризуватись певною сукупністю інтегративних ознак. Інформаційні системи поділяють на дві підсистеми: функціо­нальну і забезпечувальну (рис. 1)1.

 

На рівні окремого підприємства інформаційні системи поділяють на три групи:

- планові;

—диспозитивні (або диспетчерські);

виконавчі (або оперативні)

 

         
   
Логістична інформаційнасистема  
 
 
Функціональна підсистема  
 
Підсистема забезпечення

 


       
 
Складається із сукуп­ності згрупованих за принципом мети завдань, які вирішу­ються  
   
—Технічне забезпечення як сукупність технічних засобів для опрацювання інформаційних потоків; —інформаційне забезпечення як сукупність різноманітних довідників, класифікаторів, кодифікаторів та ін.; —математичне забезпечення як сукупність методів вирішення функціональних завдань  
 

 


Рис.. 1. Структура ЛІС

 

 

Інформаційні системи в логістиці можуть створюватися з метою управління матеріальними потоками як на мікро-, так і на макрорівні.

Планові інформаційні системи створюються на адміністра­тивному рівні управління і служать для прийняття довгостро­кових рішень стратегічного характеру. Серед розв'язуваних завдань можуть бути такі:

— створення й оптимізація ланок логістичного ланцюга;

— управління стійкими даними;

— планування виробництва;

— загальне управління запасами;

— управління резервами та інші завдання.

Плановим інформаційним системам властивий найвищий рівень стандартизації під час вирішення завдань, що дозволяє з найменшими труднощами адаптувати стандартне програмне забезпечення.

Диспозитивні інформаційні системи створюються на рівні управління складом або цехом і служать для забезпечення на­лагодженої роботи логістичних систем. За допомогою них мо­жуть вирішуватися такі завдання:

—- детальне управління запасами (місцями складування);

— управління внутрішньоскладським або внутрішньоза­водським транспортом;

— відбір вантажів за замовленнями та їх комплектування, облік вантажів, які відправляються, та інші завдання.

У диспозитивних інформаційних системах можливість при­стосувати стандартний пакет програм нижча. Це викликано рядом причин, наприклад:

— історичний процес на підприємствах зумовлюється істо­рично і важко піддається суттєвим змінам заради стандартизації;

— структура оброблюваних даних істотно відрізняється в різних користувачів.

Виконавчі інформаційні системи створюються на рівні адміністративного або оперативного управління. Обробка інформації в цих системах здійснюється в темпі, зумовленому швид­кістю її надходження на ЕОМ. Це так званий режим роботи в реальному масштабі часу, який дає змогу отримувати необхідну інформацію про переміщення вантажів у поточний період вчасно видавати відповідні адміністративні та керуючі впливи на об'єкт управління. Цими системами можуть вирішуватися різноманітні завдання, пов'язані з контролем матеріальних по­токів, оперативним управлінням обслуговування виробниц­тва, управлінням переміщеннями і т. ін.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 315 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2229 - | 1967 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.