Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Енергоозброєність і механоозброєність




Енергоозброєність характеризує степінь забезпечення робочих основного виробництва енергетичними приладами, а механоозброєність – степінь забезпечення об’єму робіт машинами і механізмами

Енергоозброєність являє собою сумарну потужність всіх джерел енергії:

(12.33)

 

Механоозброєність визначає відношення вартості машин та механізмів до загальної собівартості річного об’єму робіт.

(12.34)

де: ΣМ – сума вартості машин і механізмів;

Скр – вартість капітального ремонту 1 км колії.

 

 
 


14. ВИЗНАЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ МАШИН, МЕХАНІЗОВАНОГО ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ З МОДЕРНІЗАЦІЇ КОЛІЇ

Таблиця 13.1

 

Найменування обладнання Кількість, шт.
Колієукладальний кран Моторна платформа Чотирьохвісна платформа з лебідкою Чотирьохвісна платформа з рамами Електробаластер ЕЛБ-3 Щебенеочисна машина ЩОМ-Д Виправочно-підбивочна машина ВПР-1200 Струг- снігоочисник Хопер – дозатор Випровочно –підбивочно-опоряджувальна машина ВПО – 3000 М Пересувна електростанція Рейко різний верстат Рейкосвердлильний верстат Гідравлічний розгонщик зазорів Гідравлічний рихтувальник РГУ – 1 Колійний домкрат Колійний ріжковий ключ Лом гострий Лом лапчастий Лопата совкова Вила щебеневі Колійний шаблон Однорейковий візок Польовий телефон (комплект)  

 

 

13.ОПИС ВИКОНАННЯ РОБІТ ПРИЙНЯТОГО ВАРІАНТУ ПО ПЕРІОДАХ ЙОГО ВИКОНАННЯ

 

В підготовчий період роботи виконуються на ділянці довжиною 1900м. В цей період виконуються такі роботи: спочатку 4м.к з табельними номерами (1 - 4) та 1 мех. розбирають залізобетонний настил та укладають тимчасовий на протязі 55 хв., в цей же час 10 м.к. з табельними номерами (5-14) роблять випробування і змащення стикових болтів, розболчування і зняття 2-го і 5-го стикових болтів на протязі 272 хв., з ними ж розпочинає роботу 1 мех., який до кінця зміни підготовлює місце для в’їзду і виїзду з колії землерийної техніки, а також 8 м.к. (15-22) за 341 хв. виконують регулювання стикових зазорів по закінченню роботи вони переходять на ділянку опоряджувальних робіт де разом з ними 11 м.к.

(23-33) виконують планування нагірних канав та прибирання сміття після очищення лотків та кюветів. Після розбирання з/б настилу 4 м.к (1-4) знімають колійні знаки та стелажі покілометрового запасу, ці роботи вони виконують за 190 хв.,після закінчення вони переходять на закріплення шпал добиванням костилів 15% і 50%, до них приєднуються 10м.к. (5-14), які закінчили роботи по змащенню стикових болтів, розболчуванню і знятті 2-го і 5-го стикових болтів, після чого разом працюють до кінця зміни.

В основний період роботи поділяються на роботи у «вікно» та роботи після «вікна». Розміщення монтерів колії по фронту робіт проводимо з урахуванням часу на перехід від одних робіт до інших, який складає 12 хв. на 1 км. переходу, роботи у «вікно» виконують 71 м.к. з табельними номерами(1 -71),33 механіки, детальніше про розміщення монтерів колії описано нижче.

Отже 18 м.к. (1-18) підготовлюють місце для зарядки машини ЩОМ-Д, 6м.к (25-30) підготовлюють місце для зарядки машини ВПО-3000 М, а 17 (31-47) монтерів колії підготовлюють місце для зарядки машин ЩОМ-Д і ВПО-3000 М після місця перешкод роботи машин.

 

Першою після часу на оформлення закриття перегону починає робити машина ЩОМ-Д, яку обслуговують 4 м.к (1-4) що перейшли після підготовки місця для роботи машини ЩОМ-Д. Після віддалення машини ЩОМ-Д на безпечну відстань, 14 (5-18) м.к. починають розболчувати стики до початку роботи колієрозбирального поїзда, а потім у складі 8 (5-12) м.к., інші 6(13-18) уходять на роботи по установці накладок і зболчування стиків, з якими разом працюють 6 (19-24) монтери колії. Після бригади по розболчуванню робить колієрозбиральний поїзд, який обслуговують 5 механіків і 12 (25-36) м.п. Після колієрозбиральника робить трактор-планувальник баластної призми, який обслуговує 1 механік. Потім працює колієукладальний поїзд, його обслуговує 5 мех. і 16 (37-52) м.к., тим часом 7(25-31) м.к. заготовлюють і укладають рейкові рубки. Після постановки накладок іде робота по рихтуванню колії з постановкою на вісь за допомогою РГУ-1, її виконують 5 (53-57) м.к.. За ними рухається склад хопер-дозаторів який відсипає 1-й шар баласту, його обслуговують 4 механіки і 2 (58-59) м.к., після хопер-дозаторів іде машина ЕЛБ-3, її обслуговують 3 механіки.

За ЕЛБ-3 відсипається 2-й шар баласту з ХДВ, на цій вертушці працюють 2 мех. і 2(1-2) м.к., які перейшли після завершення роботи ЩОМ-Д. Після вертушки до роботи приступає машина ВПО-3000 М, її обслуговують 3 механіки, потім іде мала ХДВ з 2-ма механіками і 2 (3-4) м.к. За вертушкою іде вибіркова виправка колії за допомогою машини ВПР-1200 і її обслуговують 3 механіки. Також проводяться роботи по встановленню ізолюючих накладок, їх виконують 6(37-42) м.к. в 1-му місці і 6(43-48) в 2-му місці. Також в основний період 12(60-71) м.к. очищують баласт в місцях перешкод для роботи машин.

У період після «вікна» 4 (68-71) м.к. підтягують стикові болти, які ослабли, засипають шпальні ящики баластом у місцях перешкод для роботи машин і укладають тимчасовий переїзний настил.

В опоряджувальний період Роботи 1-го дня виконуються під прикриттям «вікна». Отже 3 (60-62) монтери розбирають тимчасовий переїздний настил. Потім працює струг, який нарізає кювети і зрізає узбіччя, її обслуговують

 

2 механіки, після струга розпочинає роботу машина ВПО-3000 М, вона рихтує криві за розрахунком, обслуговують її 3 механіки. За ВПО-3000 М іде перша ВПР-1200 – суцільна виправка і рихтування колії, ця машина обслуговується 3-ма механіками, вона слідує холостим ходом до 2-ї половини фронту, працює, і уходить на роботи у«вікно», також 3 мех. обслуговують другу ВПР-1200, яка працює на 1-й половині фронту робіт, потім іде мала ХДВ з 2-ма механіками і 2 (58-59) м.к. які звільнилися після робіт у «вікно». За вертушкою йдуть 21 (1-21) м.к, вони опоряджують баластну призму до кінця зміни;10 (32-41) м.к. встановлюють і красять колійні знаки, встановлюють стелажі для по кілометрового запасу; 10 (22-31) м.к. ремонтують переїзд з укладанням настилу із з/б плит; також на протязі 602 м. 26 (42-67) м.к. виконують очищення і відновлення закритих водовідвідних з/б лотків. На 2-й день виконуються наступні роботи: розпочинають 11 (23-33) м.к.- очищення кювета у місцях перешкод для роботи струга, устрій виходів із кюветів, зрізання узбіччя в місцях перешкод для роботи струга і планування узбіччя земляного полотна, після закінчення цих робіт вони приєднуються до 8 (15-22) і разом виконують планування нагірних канав та прибирання сміття після очищення лотків та кюветів до кінця зміни, а також 19 (34-52) м.к. виконують очищення і відновлення закритих водовідвідних з/б лотків на фронті 1298 м. колії на протязі всієї зміни. На цьому опоряджувальні роботи завершуються.

У значеннях припустимо 19 (34-52)

19 – це кількість монтерів колії;

(34-52) – табельні номери цих монтерів.

 

 

15. РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ЩОДО ДАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ВИКОНАННІ РОБІТ З МОДЕРНІЗАЦІЇ КОЛІЇ

Закриття перегону проводять за згодою начальника відділення дороги і начальника служби руху поїздів. Закриття перегону проводять також за згодою начальника дороги з погодженням з Головним Управлінням руху [4].

Про закриття перегону не менше ніж за добу начальник дороги повідомляє відповідальних керівників. Відкриття та закриття перегону виконується наказом диспетчера перед початком та кінцем робіт.

Перегін або колія закривається на місці робіт наказом керівника робіт по телефону, радіо чи письмово, місце робіт огороджується сигналами зупинки і розпочинаються роботи. До отримання дозволу від керівника про огородження місця робіт роботи розпочинати забороняється.

Місця робіт, які викликають порушення цілісності колії чи в межах габариту наближення будівель огороджують переносними сигналами встановлених кольорів та типів.

Місця робіт, які вимагають зупинки поїздів, згідно інструкції по сигналізації на ділянці огороджуються, як перешкоди.

 
 


Рис.13 Схема огородження місця робіт.

16. ЗАХОДИ І ВИМОГИ ДО ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ РОБІТ

До виконання робіт з модернізації колії допускаються монтери колії, машиністи, помічники машиністів машин ВПО, ЩОМ, УК, ВПР, стропальники, які пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, безпеки руху, медогляд і цільовий інструктаж перед початком робіт.

Заходи безпеки під час виконання робіт з використанням машин важкого типу.

Колійна машина повинна бути забезпечена засобами пожежогасіння, гумовими діелектричними килимками, рукавицями.

Забороняється палити в машині й у безпосередній близькості від неї, користуватися відкритим вогнем під час її обслуговування.

Забороняється приступати до виконання робіт у разі несправності гальм, ходової частини, звукової сигналізації.

Обслуговуючий персонал машин повинен бути забезпечений спецодягом.

Перед запуском двигуна і випробовуванням гальм необхідно впевнитися у відсутності працівників під машиною і на колії біля неї.

Перед пуском робочих органів і зрушення машини з місця машиніст повинен подати звуковий сигнал.

Забороняється керувати машинами, які мають виносний пульт, знаходячись у міжколійному просторі.

Забороняється сходити й сідати на машину під час руху, знаходитися на підніжках і робочих органах.

Сходити з машини треба, повернувшись до неї обличчям і тримаючись обома руками за поручні.

Під час руху машин своїм ходом або в складі поїзда робочі органи повинні бути переведені в транспортний стан.

Забороняється передавати керування машиною особі, яка не має на це права.

 

 

Перевозити людей на колійних машинах забороняється.

Не дозволяється виконання робіт машинами важкого типу, укладальними, розбиральними кранами, ХДВ у темний час доби, при сильному тумані, під час грози.

Заходи безпеки під час виконання робіт машиною ЩОМ.

При дозуванні баласту керівник робіт повинен стежити за тим, щоб працівники знаходилися на узбіччі колії на відстані не менше 5 м від крайньої рейки.

ЩОМ повинна мати перехідний фартух і проміжні ланцюги бар'єра, який з'єднує перехід з однієї ферми на другу.

На час проходу поїзда по сусідній колії за 1200 м до місця виконання робіт ЩОМ повинна бути зупинена, а крила дозатора прибрані в межі габариту машини.

Заходи безпеки під час виконання робіт хопер-дозаторними вертушками.

Працівникам, які обслуговують ХДВ під час вивантаження баласту, забороняється [4]:

• знаходитись всередині кузова;

• пролазити через відкриті люки в кузов;

• проводити регулювання механізмів і знаходитися у зоні підняття й опускання дозаторів при включеному тиску повітря.

Перед заповненням повітрям робочої магістралі, необхідно переконатися у відсутності людей всередині хопер-дозаторів, а також на відстані 1 м від розвантажувально-дозувальних механізмів.

Заходи безпеки під час виконання робіт укладальним (розбиральним) краном.

Пакети ланок, що покладені на платформу, повинні бути надійно закріплені від поздовжнього і поперечного зсувів. Усі роботи з пересування крана, підйому ланок, перетягування пакетів виконують за командою начальника укладального (розбирального) поїзда з попередньою подачею звукового сигналу. Забороняється: виконувати роботи перед розбиральним поїздом і позаду укладального поїзда на відстані ближче 25 м, знаходитися на піднятій ланці,

 

переходити і знаходитися під піднятою ланкою, а також на відстані ближче

1 м збоку від ланки. При розташуванні останньої на висоті більше 2 м від землі не можна перебувати на відстані ближче 4 м збоку від ланки під час підняття її для перевертання, а також знаходитися поряд з пакетами рейкових ланок під час їх транспортування і роботи крана.

Усі робітники, що обслуговують колієукладальні поїзди, при перетягуванні пакетів повинні відійти від натягнутих канатів не менше ніж на 10 м. Для запобігання сходженню кранів з рейок необхідно ставити гальмові башмаки на третій шпалі від кінця останньої ланки, що покладена в колію. У разі виявлення несправностей у гальмах лебідок, в екіпажній частині, кінцевих вимикачах вантажозахоплювальних пристроїв, сигналах колієукладальні машини до роботи не допускаються. Супроводження колієукладальних кранів у складі господарчих поїздів від бази до місця робіт дозволяється тільки машиністу крана.

Заходи безпеки під час виконання робіт монтерами колії колійної колони.

Перед початком роботи керівник повинен перевірити наявність сигнальних засобів і захисних пристроїв, переконатись у тому, що заявка про надання попереджень для поїздів узята до виконання.

Іти до місця збору для виконання роботи і назад бажано збоку від колії або ж узбіччям земляного полотна під наглядом шляхового майстра.

Для супроводу перевезення колійного інструменту й матеріалів на двоколісних, однорейкових або одновісних пристроях призначається не менше 2 монтерів колії.

В умовах поганої видимості (круті криві й т. ін.) під час роботи з інструментом, який збільшує шум, керівник робіт зобов'язаний для попередження працівників про наближення поїзда встановити технічні засоби оповіщення. У разі їх відсутності поставити зі сторони поганої видимості сигналіста зі звуковим сигналом так, щоб поїзд, який наближується, сигналіст міг бачити на відстані не менше 500 м від місця виконання робіт.

Перед початком робіт, коли видимість менша 800 м, необхідно вживати

 

таких заходів безпеки для працюючих:

• дати заявку на видачу попереджень на поїзди про особливу увагу й подачу сповіщаючи сигналів при наближенні до місця проведення робіт;

• виставляти сигналістів з обох боків від місця проведення робіт для попередження працюючих про наближення поїзда;

• планувати роботи так, щоб фронт робіт у одного шляхового майстра був не більше 50 м. Забороняється перебування в місці виконання робіт сторонніх осіб.

• працівники повинні бути відведені з колії на безпечну відстань від крайньої рейки, що складає:

– при наближенні поїзда – не менше ніж на 2 м;

– при роботі колієукладальника, ЩОМ і т. ін. – на 5 м;

– при роботі струга –10 м;

• забороняється перебігати колію перед рухомим складом; при обході вагонів, які стоять на колії, забороняється перетинати цю колію ближче 5 м від крайнього вагона.

• забороняється пролазити під вагонами і просувати під ними інструмент, матеріали;

• забороняється сідати на рейки, кінці шпал і баластову призму;

• забороняється приступати до роботи без огородження місця робіт згідно з встановленим порядком сигналами або сигнальними знаками;

• сигналістами призначають монтерів колії не нижче 3 розряду, які пройшли навчання і перевірку знань;

• під час виконання робіт двома монтерами колії їх треба розставити на місці роботи так, щоб один міг спостерігати за наближенням поїздів одного напрямку, другий протилежного. Один з монтерів колії призначається старшим;

• інструмент має задовольняти такі вимоги: ручки його мають бути виготовлені з міцного дерева, чисто обстругані, без задирок, поверхня ударних частин повинна бути чистою, не мати задирок, напливів металу, вони повинні

 

бути надійно насаджені на ручку;

• при закручуванні гайок вручну слід користуватися тільки типовим ключем. Бити чимось по ключу, збільшувати його довжину, нарощуючи другим ключем, вставляти прокладки між гайкою і губкою ключа забороняється;

• забороняється збивати гайки ударом молотка;

• забороняється виконувати роботи ударним інструментом без захисних окулярів;

• перевірку збігання отворів у накладках і рейках виконувати тільки бородком або болтом;

• забороняється прибирати руками металеву стружку під час різки рейок;

• забороняється розгонка рейкових зазорів ударами рейки в накладку;

• витягування костилів лапчастим ломом слід виконувати натисканням рук на кінець лома. Забороняється ставати ногами або лягати тулубом на лом, а також підкладати під його головку костилі, болти і т. ін.;

• при наживлені костиля для забивання необхідно тримати його строго вертикально. Спочатку костиль закріплюють легкими ударами, а потім добивають. Забиваючи костилі, слід стояти над рейкою вздовж колії;

• забороняється знаходитися поблизу місця роботи костильного молотка.

 

 
 


Література

 

1. М. І. Уманов та ін. Організація та технологія виконання робіт по модернізації та капітальному ремонту колії. Методичні вказівки до курсового і дипломного проектування. Дніпропетровськ, 2004 рік.

 

2. Рыбкин В. В. и др. Методические укозания к курсовому и дипломнуму проектированию. Технико-экономическая оценка технологических процесов ремонта пути. ДИИТ, 1989 год.

 

3. Технологічні процеси модернізації та капітального ремонту колії.

К. «Транспорт України» 2004 рік.

 

4. Інструкція по забезпеченню безпеки поїздів при виконані колійних робіт.

К. «Транспорт України» 2001 рік.

5. Положення про проведення планово-запобіжних ремонтно-колійних робіт на залізницях України / ЦП-0059. – К.: Головне управління колійного господарства, 2000. – 25 с. – Затверджено наказом Укрзалізниці від 05.07.2000 р. №96-ЦЗ.

 

6. Інструкція по устрою та утриманню колії залізниць України / ЦП-0050. – К.: Транспорт України, 1999. – 248 с. – Затверджена наказом Укрзалізниці від 06.04.1998 р. №82-Ц.

 

7. Збірник типових технологічних процесів капітального та середнього ремонтів залізничної колії / ЦП-2-1198. –Д.: Вид-во АТЗТ ВКФ «Арт-Прес», 2000.

 

 

 
 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 540 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2394 - | 2151 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.